İçeriğe Yönlendir

Kolay Çizilen Titanium Sony Müzik Sistemi Ekranı

Adem Cengiz

Recommended Posts

Adem Cengiz

Aracım 1 yıldır bende.

Ön Panelde yer alan Sony Müzik Sistemi Ekranının çok kolay çizildiğini düşünüyorum.

Normal yıkamada sadece nemli bezle silinmesine rağmen Ekran çizik çizik, hele hele ışık uygun açıdan gelirse inanılmaz rahatsızlık veriyor...

Sanırım biraz hassas bir plastik kullanmış SONY.

Ben de OUTDOOR ipi GARMIN GPS var, ekranını silerken kağıt mendil, peçete, normal bez ne varsa kullanıyorum, içinde Anahtarların olduğu cebime koyuyorum, en küçük bir çizik bile yok.

Bazı Cep Telefonları da kolay çiziliyor.

Bu çizikleri kolayca gidermenin bir yolu yok mu?

Herhalde bundan sonra Sony Müzik Sistemi Ekranını çizilmez cam filmi ile kaplayacağız...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Bunun gibi ürünler var piyasada. Ufak çiziklerde faydalı olduğunu biliyorum. Ben bmw nin çizilen siyah maun kaplamalarına 3M'in buna benzer bi ürününden kullanıp halletmiştim.
Yorum bağlantısı
Koray Koru

Benimkide çizik içinde gelmişti, çizik dediğim güneş vurduğunda belli oluyor, usta çok rahatsız ederse gelirsin üst kısmı söküp bir yere gönderiyorlarmış sıfır gibi oluyormuş özel bir işlemle tüm çizikler kayboluyormuş, ama yaptırdıkdan sonra tekrar çizilmemesi için dediğiniz gibi bir film falan çekmek gerekecek.

Yorum bağlantısı
Hilmi Güntekin

evet benim aracımda da aynı problem var. çok temiz kullanmama rağmen çizildi. eski modellerde bu sorun yok sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Talay

aynı problemi bende yaşadım artık ön konsola ait bir bez kullanıyorum. çizik gidericiyi deniycem, sağol cihan

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Erkan Erdo?an
aynı problemi bende yaşadım artık ön konsola ait bir bez kullanıyorum. çizik gidericiyi deniycem, sağol cihan

Denediğiniz ürünü belirterek sonucu bizimle paylaşırsanız memnun olurum... Bende de aynı sorun var ama ben önemsememiştim eninde sonunda çiziliyor diye. Eğer düzelebilecekse yeniden koruma altına almak için çare aramaya değer gibi görünüyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Talay

ürünü bir çok telefon aksesuarcısında aramama rağmen bulamadım :-((

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Guest Hasan Tanr?verdi

hay ağzınıza sağlık bende de aynı problem var. çok kalitesiz plastik kullanmışlar. ne yapsan çizliyor. garantiden bir şeyler yapılamaz mı acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tam aklıma gelmiştiki Ertuğrul beyin yazısını gördüm, evet psp ekran koruyucusu alınır ekranın ölçüsünde kesilerek hazırlanır, öncesinde ekran çizik giderici maddelerle temizlenir ve bu takılır, birdaha hiçbişey olmaz merak etmeyin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bahadır Şahin

Ben de aynı sorundan muzdaribim. En kısa zamanda bi çizik giderici alıp deniycem. Ne kadar işe yaradığını paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r
Ben de aynı sorundan muzdaribim. En kısa zamanda bi çizik giderici alıp deniycem. Ne kadar işe yaradığını paylaşırım.

Hoşgeldin adaş.

Yorum bağlantısı
Emrah Talay

Displex'i hepsiburadadan aldım denedim. ince çiziklerde işe yarıyor. biraz daha derinse faydalı değil. belki bir kaç uygulama da giderilir. çizik gidericiyi kullandıktan sonrada yüzeyi sadece şu telefon silici spreylerle siliyorum. peçete ıslak mendil dahi çizebiliyor.

Yorum bağlantısı
Bahadır Şahin

Hoşbulduk...

Ben de realden aldım fakat henüz denemedim. Öncelikle psp ya da iphone ekranları için satılan şeffaf filmlerden almayı düşünüyorum. Filmleri teybe göre kesip, çizik gidericiyi uyguladıktan sonra yapıştırıp korumaya alıcam. Öyle hassas ki üflesen çiziliyo...

Ya da ikinci bir yol olarak teybi, focuslar için birebir uyumlu olan navitech navigasyon-multimedya sistemi ile değiştirmeyi düşünüyorum. Yalnız bu yol bayaa pahalı onun için iyi düşünmem gerek ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Burada yazılanları okudum, evet benim teybim de çiziliyor. Sadece teyp değil, dijital klimanın ekranı da aynı malzemeden, ben de şu çizik gidericilerden alıp kullanayım. Gözlük sildiğiniz bezlerle silinebilir, toz birikip hemen çiziyor ekranı...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kaan Öztürk

Cem Bey'e teşekkürler tavsiye ettiği displex'i hepsiburada.com'dan aldım...çok iyi bir ürün bütün çizikleri hemen hemen giderdi...sony'nin ekranı adeta yeni gibi oldu...yanlız mp3 yazısı biraz silindi uygularken dikkat etmek gerekiyor ....şimdi psp koruyucu ile ekranı kaplayacağım bundan sonra çizilmeyecek:)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arda Akbay

sony nasıl böyle dandik bir malzeme kullanabilir ford bunu nasıl kabul edebilir inanılır gibi değil, ben de monster marka bir çizik giderici kullandım ama bir işe yaramadı hatta silerken daha da çizmiş olabilirim bir şu displex i deneyim en iyisi

bir de telefoncudan gidip ipod ekran koruyucu jelatin aldım eğer işe yararsa onunla kaplamayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kerim Bilgehan Arbek

Evet o teyp çok çiziliyor. Çözüm çiziklere bakmamak. Bence çok gereksiz bi teyp.Tasarımı filanda iğrenç.6000Cd bile daha asil duruyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arda Akbay

displex i aldım ben de bugün sürdüm ama üzerindeki cila tabakasından çizikler kalktı mı kalmadı mı emin değilim şimdi cilayı tamamen kaldırmak için spreyle ya da herhangi birşeyle silmeye korkuyorum gene çiziliyor diye :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arda Akbay

çok ince çizikleri kaldırıyor ama uğraşmaya değmez, bir de yeni mondeo ların da mp3 çalmayan modeli olduğunu bilmiyordum bugün serviste gördüm 46.000'lik arabayı da mp3süz yapmışlar ya helal olsun

Yorum bağlantısı
Misafir
çok ince çizikleri kaldırıyor ama uğraşmaya değmez, bir de yeni mondeo ların da mp3 çalmayan modeli olduğunu bilmiyordum bugün serviste gördüm 46.000'lik arabayı da mp3süz yapmışlar ya helal olsun

Ford bu maliyet açısından herşeyden kısabilir. Ne yapacağı hiç belli olmaz...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)

Çizikler genellikle serviste ve aracı temizlettiğiniz yerlerdeki kisiler tarafından temizlik esnasında oluşuyor. Bu yüzden aracınızın içini araç sahibinden başkasının silmesini doğru bulmuyorum. (Gerekli itinayı göstermedikleri için.)

Özellikle aracınızın camları film çekilmiş ise asla başkasına iç temizlik yaptırmayın. Filmlerinizi bile kalitesiz bezlerle çiziyorlar. Kaldıki diğer hassas yerleri çizmelerine hiç saşırmam.

tarihinde Cengiz Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Yıkamacılar aracın iç temizliğinde kullandıkları bezleri genel amaçlı kullanıyorlar, temizlenmesi için YERE serip su sıkıyorlar falan, bu arada bez üzerindeki minik kum zerreleri vs. olayı hallediyorlar, Bu nedenle iç temizliğini de uzun zamandır kendim yapıyorum.

Benim ekrandaki çizikler de yıkamacılarda yaptırdığım iç temizlikler sırasında oluştu.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest Ali Sabaho?lu

ben fiber optik bezle ıslatmadan siliyorum ilk seferki yıkamacıda oluşan çiziklerden başka çizik olmadı herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
ben fiber optik bezle ıslatmadan siliyorum ilk seferki yıkamacıda oluşan çiziklerden başka çizik olmadı herkese tavsiye ederim.

Mikrofiber bez diyelim biz ona :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...