İçeriğe Yönlendir

Kolay Çizilen Titanium Sony Müzik Sistemi Ekranı

Adem Cengiz

Recommended Posts

Cengiz Yılmaz
Cem Bey'e teşekkürler tavsiye ettiği displex'i hepsiburada.com'dan aldım...çok iyi bir ürün bütün çizikleri hemen hemen giderdi...sony'nin ekranı adeta yeni gibi oldu...yanlız mp3 yazısı biraz silindi uygularken dikkat etmek gerekiyor ....şimdi psp koruyucu ile ekranı kaplayacağım bundan sonra çizilmeyecek:)

Ben bu ürünü denedim hiç işe yaramadı hatta daha kötü oldu. Boşuna displex denemeyin.

Diğer seçenekleri denemenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Affan Nar

Bu çizikleri kolayca gidermenin bir yolu yok mu?

Herhalde bundan sonra Sony Müzik Sistemi Ekranını çizilmez cam filmi ile kaplayacağız...

Merhaba Sony-zede Arkadaşlar

Aracımı 1 ay önce aldım (2011 titanium - önceki aracım 2004 c max).

2009 modelin sony mp3 çalarını gördüm, çiziklerden dolayı çok kötü görünüyordu.

Sahibi önlem almam için beni uyardı.Sonra bu forumda inceledim.Çok arkadaş var bu sorundan müzdarip olan.

Çizik olanlara söyleyecek birşeyim yok.

Ama çizilmemesi için ben mp3 çaların ve dijital klimanın ekranını kapladım.

Kırtasiyelerde tabaka şeklinde bant satılıyor(karton büyüklüğünde).Bu bant parabandı gibi ince değil,

kırışıklık olmuyor(ince ve yumuşak asetat gibi).

Önce ekranı iyice temizledim.(Silme işlemi yapmadım.Kaliteli ve yapışkan izi bırakmaya bir bant aldım.

Bir parça bantın yapışkan yüzeyini ekrana değdirip-çektim.Ekrandaki tozlar banta yapıştı ve ekran tertemiz oldu.

Bu şekildeki ekran temizliğini bir telefoncuda görmüştüm.)

Ekran büyüklüğündeki bir tabaka bant parçasını ekranın ortasından, dört yöne dışa doğru, hava kalmayacak şekilde

yapıştırdım.Ekranın bittiği yeri ve tuşların olduğu yerleri, keskin-küçük bir maket bıçağı ile teype zarar

vermeden ve çizmeden, dikkatli ve yavaş bir biçimde kestim.Sanki ekranın kalıbını çıkartıyormuş gibi.

Gayet güzel oldu.Gece hiç belli olmuyor.Gündüz ise bant belli oluyor ama görüntü hiç kötü durmuyor.

Arkadaşlarımda beğendiler.

Şimdilik silinince çizilecek derdim kalmadı.Darısı tüm sony mp3 çaları olan arkadaşlara.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cengiz Yılmaz
Yıkamacılar aracın iç temizliğinde kullandıkları bezleri genel amaçlı kullanıyorlar, temizlenmesi için YERE serip su sıkıyorlar falan, bu arada bez üzerindeki minik kum zerreleri vs. olayı hallediyorlar, Bu nedenle iç temizliğini de uzun zamandır kendim yapıyorum.

Benim ekrandaki çizikler de yıkamacılarda yaptırdığım iç temizlikler sırasında oluştu.

Benim araç ilk servise bakıma götürdümde olmuştu.

Tek çözüm var oda servise girerken ve yıkatırken ön konsola büyük bir örtü ile kapatıp yazı ile lütfen örtüyü temizlik için kaldırmayın ve temizlemeyin diye uyarı yazısı asmak.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cengiz Yılmaz
(düzenlendi)
Cem Bey'e teşekkürler tavsiye ettiği displex'i hepsiburada.com'dan aldım...çok iyi bir ürün bütün çizikleri hemen hemen giderdi...sony'nin ekranı adeta yeni gibi oldu...yanlız mp3 yazısı biraz silindi uygularken dikkat etmek gerekiyor ....şimdi psp koruyucu ile ekranı kaplayacağım bundan sonra çizilmeyecek:)

Onun yerine CD temizleyici sıvı ürünle beraber gözlük camı temizleyici bez ile fazla bastırmadan temizlemenizi tavsiye ederim.

Çok derin çızikler varsa onlar içinde Pleksicide çizikleri gidermenin değişik metodları ile yapabilirsiniz sanıyorum.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
Onun yerine CD temizleyici sıvı ürünle beraber gözlük camı temizleyici bez ile fazla bastırmadan temizlemenizi tavsiye ederim.

Çok derin çızikler varsa onlar içinde Pleksicide çizikleri gidermenin değişik metodları ile yapabilirsiniz sanıyorum.

Pleksicide kesin çözümü buldum. Kesin tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Doğan
Pleksicide kesin çözümü buldum. Kesin tavsiye ederim.

Nedir kesin çözüm? Biraz bahseder misiniz?

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan

Aynı sorun bende de var. kesin çözümü bende merak ettim şimdi :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mete Aldıraklı

Bir aylık Focus Titanium TDCi 2011 aracımda ilk yıkamada o kadar dikkat etmeme rağmen çizildi ekran... En kısa zamanda söküp yerine yurtdışında kullandıkları navigasyonlu cihazlardan getirteceğim...

Ford'dan gelen memnuniyet anketine durumu hem türkçe hem ingilizce ayrıntılı bir şekilde yazıp yolladım bakalım.. Ford bu kafayla nasıl araba satıyor anlamış değilim.. 38000'liralık Connect'te Bluetooth-Sesli kumanda varken 48000'liralık Focus'ta bu donanım yok.. Çok saçma...

Yorum bağlantısı

playerı komple dagıtıp lcd ölçülerine göre ince sert şeffaf oyuncak plastikleri vardır onlardan veya ona benzeyen plastik şeffaf parçayı çok kalınlık yapmayacak şekilde kesip yerleştirin bu bsorun bir daha olmayacaktır.en temiz yol bu bence.

Yorum bağlantısı
Mete Aldıraklı

Bence en temiz yol Ford'un genel olarak malzeme ayıbını artık görmesidir.

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz
Aynı sorun bende de var. kesin çözümü bende merak ettim şimdi ;)

Konuyu söyle anlatayım.

Pleksi veya akrilik olarak da bilinen pleksiglas malzeme, bükme, işleme ve şekillendirme için oldukça elverişlidir. Şeffaf ve renk seçeneklerinin yanısıra boru ve levha olarak satışa sunulmuştur. Polikarbon'a oranla daha dayanıklı olması ve fiyat performans oranı ile broşürlük, paslanmaz veya neon ışıklı tabela, akvaryum, kutu, plaket gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Bende çevremde bulunan böyle bir dükkana gittim, burada bulunan arkadaşda bu tür pleksileri parlatmakta kullandığı örnek verecek olursam hani sokakta bıçak bileyen adamlarda dönen bir makine vardır ondan kullanıyorlar ama ucuna herhalde özel bir bezden oluşan teker takmışlar.

Ben bu işlemi bir makkabın ucuna bez tekerlek gibi aparatı taktırarak hassas olarak taşlama yaptırdım. Daha sonra bu yüzeyi gözlük camı temizleyicisi gibi bir bezle cd ve dvd temizleyici sıvı ile silip kuruladım.

Uygulamanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Cengiz Yılmaz

Bu uygulamayı yaparken fazla baskı uygulamamaya özen gösterin arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bülent Akdemir

Aynı dert bende de var.bu özürlü ayıplı bir maldır bence ve garanti kapsamında değerlendirilmelidir.bir toz zerresi bile çizebiliyorsa ekranda kullanılan malzeme son derece kalitesiz demekki

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...