İçeriğe Yönlendir

Aygaz euro lpg+

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Bekir Kuntay Nalbantoğlu

Daha önceki aracımda(92 model 1.7 renault 21) euro lpg plus kullandığımda performans açısından gerçekten çok faydasını gördüm.Somutlaştırmak gerekirse 2 ile zor çıktığım yokuşlarda 3 te rahat çıkmaya başladım.Ekonomi açısından hiç bakmamıştım böyle olunca :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Shell'de de aynı durum var diye biliyorum...

Servisler önermiyor..

upss. kim dedi :D

45 bin olmuş bu ay. bunun 40 küsür bini nerdeyse tek istasyon tek pompa shell. garanti bitiyor bu ay :D sakata gelmeyelim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:D adı %100 teimz ak pak marka yok ki :) yine bildik yerden alalım napalım hiç olmazsa muhabbetimiz iyi :D
Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Servisler önermiyor..

+2

Topu topu 4 kez yakıt aldım başıma gelmedik kalmadı.2 farklı istasyondan almamış olsam istisna diyeceğim ama değil.Lpg hattını temizletene kadar canım çıktı.

Yorum bağlantısı
Murat Türer

Servisler önermiyor..

Benim bildiğim sadece koç gurubunun otogaz şirketleri katkılı otogaz işine girdi Diğerleri ise normal gaz satmaya devam ediyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim bildiğim sadece koç gurubunun otogaz şirketleri katkılı otogaz işine girdi Diğerleri ise normal gaz satmaya devam ediyor

Ankara'da shell kulanan bir arkadaşım aynı sorunu yaşadı... Lpg'ci enjektörlerini temizledi...

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Önceki focusumda sürekli shellgas kullandım. 20 bin km yapmış filitrlerini 1 ay önce değiştirmek için brc servisine gittik.Servis görevlisi "filiteler pırıl pırıl, değiştirmiyelim" dedi ama ben yinede değiştirdim.Ben Shell'den çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önceki focusumda sürekli shellgas kullandım. 20 bin km yapmış filitrlerini 1 ay önce değiştirmek için brc servisine gittik.Servis görevlisi "filiteler pırıl pırıl, değiştirmiyelim" dedi ama ben yinede değiştirdim.Ben Shell'den çok memnunum.

aynı şekilde ilk bakıma gittiğimde 15binde filitre pırıl pırıldı :kutlama: eleman yürü git dedi :lol: filitre militre değişmem sonra bir iki defa başka yerden almıştım 20 binde araba bakıma girdiğinde (10 binlik bakıma) lpgciye ayar için gideyim demiştin filitreye baktı kirlenmişti ondan sonra 10 binde bir değişiyorum. çıkan filitre ilk değişime gittiğimdeki kadar temiz olmasada normal çıkıyor. o yüzden hep aynı istasyondan almaya çalışıyorum. bazen o yüzden 10-15 km benzinde gezdiğim oluyor ama içim rahat lpg de biniyoruz.

bu arada bazı shellerde lpg oalrak ipragaz satılıyor. ipragazla anlaşması biten shell istasyonları shell auto gas a geçecek demişti bir iki yer. Bizim burda eskiden ipragaz stan bir shell ipragazı bırkaıp shelle geçti. hatta yolun sağında ve solunda iki shell var önceden ikiside ipragazdı şimdi biri shell oldu ve fiyatta da yansıdı. shell auto gas 1.96 iken ipragazlar 1.97. lpg taktırdığımız aylarda shell gas piyasanın 1-2 kurş üstündeydi şimdi aygaza ipragaza göre 1 kurş altında satılıyor kocaelinde. ve ben körfezde jandarmanın karşısında adanır petrolden alıyorum memnunum :)

yani firmadan çok önce istasyon kalitesi önemli

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
(düzenlendi)

Arkadaşlar konuyu burda hiç dillendirmedim ama artık dillendirmenin zamanı geldi. Yolda gazım bitse , Aygaz istasyonu dibimde olsa yine almam. Aygaz benim enjektörleri tıkadı, kit nerdeyse elden gidiyordu. En sonunda Opet durumu kabul etti ve bütün enjektörlerimi ücretsiz değiştirdim, parasınıda Opet verdi. Yeni çıkan gaz katkılımıdır, değilmidir bilmiyorum ama Aygaz artık benim için bitmiştir. Shellde çok yağlı onuda önermiyorlar. Pogaz, milangaz, Total haricinde artık almıyorum. Daha fazla ayrıntıya girmeme gerek yok, yeterli açıklama olmuştur diye düşünüyorum.

Sevgiler..

tarihinde Ruhi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...