İçeriğe Yönlendir

Akü ömrü..

Hasan Dönmez

Recommended Posts

Hasan Dönmez

Aracım 2000 model ve hala aynı aküyü kullanıyorum bu zamana kadar hiç takviye görmedi sizce değiştireyimmi yoksa bitene kadar kalsınmı.hiç kimse inanmıyor 9 sene bir akünün dayanacağına :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Ben inanıyorum çünkü gördüm şahit oldum.Benim eniştemin arabasındaki aküde öyle. Arabası onunda 2000 model evropa, sıfır almıştı. :D

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)
Bende korkuyorum biraz bir gün sabah yolda bırakırmı diye.

Marşta belli eder kendini. Teklemeye başladığında icabına bakarsınız :)

Yada kışa girerken değiştirirsiniz. Yazın pek sorun çıkartmaz.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Benimde 5 yıldır değişmemişti ve bi sabah araba çalışmadı ve daha hiçte tekleme yapmamıştı bence çok kasmaya gerek yok. Servisi çağırdığında yaklaşık 200lira alıyorlar..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abs lambası marşta yanıyormu peki bizim bir yıldır yanıyor akünün ömrü ordanda hissediliyor bizimkide orjinal

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
abs lambası marşta yanıyormu peki bizim bir yıldır yanıyor akünün ömrü ordanda hissediliyor bizimkide orjinal

anlamadım ne demek istediğini ?

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Benim arabada da fordun orjinal aküsü duruyor (değişip değişmediğini bilmiyorum aracı alalı 1 yılı geçti). Ama marşta felan hiç bir sıkıntı yok..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

marşa basınca abs lambası bir 5 sn yanık kalıyor aküden kaynaklanıyormuş sanırım ömrünün sonlarında öyle yapıyor dediler

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez
marşa basınca abs lambası bir 5 sn yanık kalıyor aküden kaynaklanıyormuş sanırım ömrünün sonlarında öyle yapıyor dediler

Evet Mustafa Bey benimki marştan sonra 4-5 saniye bazen yanık kalıyordu ben de değiştirdim sorun kalmadı.Aynı zamanda dörtlüleri yaktığınızda tavan lambası artıp azalıyorsa akünün ömrü bitmek üzeredir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Akü tam verimle çalışmıyorsa araç marşta bazı sistemleri iptal ediyor. Aynı şey arkadaşın mondeosunda şarj dinamosu bozulunca da oldu. Aküden çalışmaya başlamış araç ve belirşi zaman sonra esp abs lambaları yandı sonradan çözdük biz olayı :shok:

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bende 2 ay önce değiştirdim, üzerinde orjinal aküsü vardı, usta şaşırmıştı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

motocraft yazıyor sanırım o akülerde

bende 2 ay önce değiştirdim, üzerinde orjinal aküsü vardı, usta şaşırmıştı

yaklaşık 10 sene :unknw: sağlamken mi değiti halen faal miydi :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Arabayı yatırmıyorsanız, hemen her gün kullanıyorsanız akü uzun süre dayanıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Bir sorun yoktu benim aküde de 5 yıl doldu diye değiştirdim..Daha en az 2 sene giderdi kimbilir? Bu arada 2000 model focusun km si kaçtı? Bu kadar gittiğine göre az kullanılmış olmalı...

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
motocraft yazıyor sanırım o akülerde

yaklaşık 10 sene :) sağlamken mi değiti halen faal miydi :D

sağlamdı, tedbiren değişti

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Bir sorun yoktu benim aküde de 5 yıl doldu diye değiştirdim..Daha en az 2 sene giderdi kimbilir? Bu arada 2000 model focusun km si kaçtı? Bu kadar gittiğine göre az kullanılmış olmalı...

43 binde evet az kullandım.

Yorum bağlantısı
Ali Öztürk

Benim araba 130 binde. Aküsünü daha yeni değiştirdim.(henüz bitmemişti) Herhangi bir sorun da yoktu. Tek marşta çalışıyordu. Ama değişmeden önce araba ilk çalıştığında ABS lambası 3-5 saniye yanık kalıyordu. Şimdi öyle birşey yok.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Mart ayında servis bakımında aracım bilgiyara bağlandığında. akünün randıman voltajı 11,6-12,00 volt olması gerekirken 11,1 volt değeri çıktı. Marşta veya diğer elektrik ünitelerinini çalışmasında bir sorun yoktu. Tedbir amaçlı değiştirdim. Ancak akü tamammen bitmesine yakın ilk işaretlerinden biriside. haraket. yakıt km ve devir göstergelerinden biri veya hepsi. seyir halindeyken aniden sona vurup tekrar eski konumuna geri dönmesiymiş. Birde ABS sistemi ilk çalıştırmada elektriği en çok çeken sistem olduğu için zayıf akü sistemi besleyesiye kadar geçen zaman içinde ABS ışığı yanarmış...

Yorum bağlantısı
Kaan Kara
Mart ayında servis bakımında aracım bilgiyara bağlandığında. akünün randıman voltajı 11,6-12,00 volt olması gerekirken 11,1 volt değeri çıktı. Marşta veya diğer elektrik ünitelerinini çalışmasında bir sorun yoktu. Tedbir amaçlı değiştirdim. Ancak akü tamammen bitmesine yakın ilk işaretlerinden biriside. haraket. yakıt km ve devir göstergelerinden biri veya hepsi. seyir halindeyken aniden sona vurup tekrar eski konumuna geri dönmesiymiş. Birde ABS sistemi ilk çalıştırmada elektriği en çok çeken sistem olduğu için zayıf akü sistemi besleyesiye kadar geçen zaman içinde ABS ışığı yanarmış...

bir elektirikçiden voltmetre ile kendimiz de bakabiliriz. bende var zaten yolu düşen olursa kontrol ederiz :D

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

aynı durum bende de vardı bende inanamadım hafiften baymaya başlamıştı ben en iyisi yeniliyim sorun çıkartmasın dedim ve değiştirdim tam 9 senelik akü idi

:D

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Mert Üçkaleler

bizim arabada 2000 model ve akü yeni değişti araç 94000k 10 sene götürdü maşallah orjinal akü vardı üzerinde bosch marka.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

orjinal aküsü bosch değil ki:) motorcraft yani bizimki öyleydi 9. senesesinde değiştim ama ömrününü son zamanlarında uğraştırdı :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...