İçeriğe Yönlendir

Balık tutmak...

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Sahil güzenlik ekipleri gelip size bu belgeyi sorma yetkisine sahip; ayrıca teknenizde Türk Bayrağı, ruhsat, can yeleği gibi bulundurmanız gereken ekipmanıda sormaya; tekneye el koymaya, ceza kesmeye yetkililer. Ama en çok dikkat edilen Türk Bayrağı bilginize.

Amatör balıkçı belgesi kanunda "balıkçı kensi isterse alabilir" şeklinde geçiyor, zorunlu değil. Bunu hasıraltı edenler ve bilgisiz sahil güvenlik elemanları bazen soruyorlar. Belge gerekli değil. yakınlarda yeni kanun gündemde, o zaman zorunlu hale gelebilir. Yeni sisteme göre yine 6 metre altı tekneler vergi dışı.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Nerede yaptınız askerliği tam olarak? Eğirdir, Hoyran ya da Barla civarında mı?

sarkikaraagaç da yaptım 16 ay transit kullandım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ezginler

Benim de hobim başlıca balık tutmak diyebilirim ama amatör olarak fırsat buldukça sarayburnu,galata köprüsü,göl,baraj, sadece akarsuda balık avlıyamadım cok merak ediyorum çevre illerde akarsular varmış bakalım ne zaman nasip olacak en güzeli kayıkla açılarak balık avlamak fazla yorucuda olmuyor cokta keyifli oluyor hele kovada dolarsa süperrrrr oluyor :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Onur Demir

Yaz bitti, Birdahaki yaza kadar zıpkınla dalmak yok. Ama Ben araştırmalara şimdiden başlayayım. Bilindiği gibi zıpkınla dalıyorum. Zıpkın dediğime bakmayın küçücük sapan gibi bişey :) Kefale atıyorum çarpıyor balığı itekliyor sadece, Bende sersemleyen balığa elimle saplıyorum zıpkının demirini :D

Bendeki yılmaz tüfekçinin en kötü zıpkını herhalde. Tetiğinin olduğu yerler falan elimi kesiyor atış yaparken. Menzil 1.5metre var yok :) Ona rağmen elim boş dönmüyorum ;)

Adam gibi bir zıpkın almam lazım. tavsiyeleriniz neler. Resimli olursa daha bi iyi olur. Fiyat vs. bilgi verebilecek olursa dahada makbule geçer.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
Yaz bitti, Birdahaki yaza kadar zıpkınla dalmak yok. Ama Ben araştırmalara şimdiden başlayayım. Bilindiği gibi zıpkınla dalıyorum. Zıpkın dediğime bakmayın küçücük sapan gibi bişey :D Kefale atıyorum çarpıyor balığı itekliyor sadece, Bende sersemleyen balığa elimle saplıyorum zıpkının demirini ;)

Bendeki yılmaz tüfekçinin en kötü zıpkını herhalde. Tetiğinin olduğu yerler falan elimi kesiyor atış yaparken. Menzil 1.5metre var yok :) Ona rağmen elim boş dönmüyorum :)

Adam gibi bir zıpkın almam lazım. tavsiyeleriniz neler. Resimli olursa daha bi iyi olur. Fiyat vs. bilgi verebilecek olursa dahada makbule geçer.

Boşuna bekleme Makbule 10 dakka önce geçti... :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
www.sualtiavi.com sitesi bence gayet kaliteli ,forumu ve paylaşımı olan bir site.Ben ilk önce 90 lık Free sub aldım ondan sonrada 75 lik Apnea aldım 75 lik tüfek bana daha kullanışlı geldi.Siteyi incele öğrenebileceğin çok fazla bilgi var.

Teşekkür ederim Murat abi Akşam bi incelemeye start vereyim :D

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mahmut Türkmen

Arkadaşlar alabalık sezonunun başlamasına bir ay kaldı malzemelerin bakımını yapalım misinaları değiştirelim eksik malzemeleri tamamlayalım:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...