İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Dörtlü Cam Düğmesi

Burçin Kabasakal

Recommended Posts

Caner Üstün

Açıklamalar için teşekkür ederim. Ama malesef auto düğmesinin entegre devresine giren o üç ayaktan birini (iki tane yanyana olanlar değilde ayrı duranı) geri takarken kırmışım :D . Ben nereden bileyim bunu açarken farketmemiştim. Dolayısıyle geri takarken de ayakları deliklerin karşılığına denk getirmek için bir uğraş vermedim. Neyse bu gün içimde üzüntü ve kendime olan kızgınlığımla şaşmaz sanayisindeki yedek parçacıları dolaştım. (Değerli üyeler bu tip parçalarda bence çıkmalardan uzak durmaya yarar var o an çalışsa bile bir süre sonra başınız ağrıyabilir. Sonuçta belli bir ömrü doldurduktan sonra pes ediyorlar) Sonun da bir yerden 100 tl.ye aldım. Artık bu düğme ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar düğmeyi açıp içindeki parçaları topladıktan sonra kapatırken ayakların entegredeki küçük deliklere karşılık gelmesine dikkat etsinler.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Hanımefendi? Fotoğraf eklemek farz oldu sanırım :D

Burçin Hanım (!), artık bir resminizi ekleyin canım. Aksi taktirde sizi Yüksek Topuklular bölümüne alacaklarmış... ;) hah-haaa!

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Burçin Hanım (!), artık bir resminizi ekleyin canım. Aksi taktirde sizi Yüksek Topuklular bölümüne alacaklarmış... :p hah-haaa!

Amman ağzından yel alsın muhterem :rolleyes::D

"Söylesem te'siri yoh Sussam gönül razı değil" (Fuz

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Amman ağzından yel alsın muhterem :rolleyes::p

"Söylesem te'siri yoh Sussam gönül razı değil" (Fuz

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Benim adım Burçin olsa.. ilk işim avatar yüklemek olurdu :)

Geç kaldınız...

Hayalleriniz suya düştü değil mi :tease3::)

Eski çalıştığım yerde 16 bek

Yorum bağlantısı
Arda Inan
(düzenlendi)

Soyadından kurtarıyorsun en azından Burçin Abi. :nazar:

tarihinde Arda Inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İbrahim Çelen

Arkadaşlar merhaba,

Bende yeni 99 model mındeo ghia aldım.Çokta memnunum ama bir iki sorunum var halledebilirsem daha çok keyif alıcam. 1.sağ önden büyük ihtimalle amortisörden geliyor.(bozuk yollar tıkırtı yapıyor)

2.Arka kapılardaki camlar kendi tuşlarıyla açılmıyor.sadece ön 4 lü kumandadan inip kalkıyor.Arka cam kilidini açınca arkadaki led ler yanıyor ama tuşlar camları açmıyor.Fikri olan arkadşalrın yardımlarını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar merhaba,

Bende yeni 99 model mındeo ghia aldım.Çokta memnunum ama bir iki sorunum var halledebilirsem daha çok keyif alıcam. 1.sağ önden büyük ihtimalle amortisörden geliyor.(bozuk yollar tıkırtı yapıyor)

2.Arka kapılardaki camlar kendi tuşlarıyla açılmıyor.sadece ön 4 lü kumandadan inip kalkıyor.Arka cam kilidini açınca arkadaki led ler yanıyor ama tuşlar camları açmıyor.Fikri olan arkadşalrın yardımlarını bekliyorum.

1- Amortisör, z rot, amotisör kulesinin oralardan gelebilir..

2- Anlattığınız kadarıyla arka kapılardaki düğme bozuk..

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
1- Amortisör, z rot, amotisör kulesinin oralardan gelebilir..

2- Anlattığınız kadarıyla arka kapılardaki düğme bozuk..

iki numaralı meselede sigortaların kontrolü de işe yarar mı bilmem? Motor sesi geliyor mu düğmeye basınca?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
iki numaralı meselede sigortaların kontrolü de işe yarar mı bilmem? Motor sesi geliyor mu düğmeye basınca?

Düğmenin ışığı yanıyormuş... Elektriği alıyor...

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Düğmenin ışığı yanıyormuş... Elektriği alıyor...

Doğru, ağabey. O vakit, İbrahim Bey motor sesi gelip gelmediğini yazarsa meselenin kaynağı belli diyebiliriz, sanırım.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelen

motor sesini dikkat etmedim ama,sürücü kapısındaki tuşlarla açılıp kapanııyor.motor arzılı olsa onlarlada çalışmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelen

Aklıma gelmişken,bir sorunum daha var aslında benim kontrol panelinde balata uyarı ışığı yanıyor .bazende kendiliğinden sönüyor .motoru stop edip çalıştırnca tekrar yanıyor bir süre sonra tekrar sönüyor.müşürde bir temassızlık mı var acaba. aldığım arkadaş balataları yeni değiştirdiğini söyledi.İşin kötü tarafı ise ben yalova da oturuyorum.önüme gelenide kurcalatmak istemiyorum çünkü forumu okudukça kaş yaparken göz çıkaran çok usta olduğunu fark ettim.

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Aklıma gelmişken,bir sorunum daha var aslında benim kontrol panelinde balata uyarı ışığı yanıyor .bazende kendiliğinden sönüyor .motoru stop edip çalıştırnca tekrar yanıyor bir süre sonra tekrar sönüyor.müşürde bir temassızlık mı var acaba. aldığım arkadaş balataları yeni değiştirdiğini söyledi.İşin kötü tarafı ise ben yalova da oturuyorum.önüme gelenide kurcalatmak istemiyorum çünkü forumu okudukça kaş yaparken göz çıkaran çok usta olduğunu fark ettim.

1- Arka kapı cam düğmeleri bozuk, ya da elektrik iletim sorunu olabilir

2- balataları değiştirirken kablo ya da soket oynamış olabilir. (Benim de sürücü koltuğu ileri geri oynatılırsa -mesel

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balatanız iyi durumda ise bu ışığın hayati bir önemi yok...

Ya fişlerinde temessızlık var, yada ikazsız balata taktılar ve kısa devre yaptılar oksitlendi falan filan... İlk yolunuz düştüğünde baktırırsınız...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Burçin Kabasakal
teşekkürler

İbrahim bey, sonuç ne oldu? Bu arada söylemiş miydim; şoför kapısındaki düğme takımında arka camları kilitleyen sürgülü düğme ne durumda? Arka kapılardaki düğmelerin ledleri ışık veriyor mu?

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelen
İbrahim bey, sonuç ne oldu? Bu arada söylemiş miydim; şoför kapısındaki düğme takımında arka camları kilitleyen sürgülü düğme ne durumda? Arka kapılardaki düğmelerin ledleri ışık veriyor mu?
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelen

Arka cam düğmeleri arızalıymış onları değiştirdim sorun çözüldü.Ama şimdide başka bir sorunum var.

Ben aracı alırken V kayışından cıyk cıyk ses geliyordu yeni değiştirdim yerine oturunca gerdirilmesi lazım dedi.Ben de kayışı komple değiştirdim.tamirci yan sanayi kullanmışlar değiştirelim dedi ben de kabul ettim.ses kesilmişti ama geçen hafta sonu muğlaya gittim izmire varınca aynı ses tekrar başladı.Dönüş için Yola çıkarken bi tamirciye uğradım kayışı komple çıkartıp kontrol ettiler ancak bişey bulamadılar.Kayışın çevirdiği bilyeleri kontrol ettiler ama pek bişey anlamadılar

bunları tek tek değiştirip bakmak lazım ddediler bende yola çıkacağım için elletmedim.Döndükten sonra kayışı değiştiren tamirciye uğradım.Muğladaki tamircinin söylediklerini aktardım onu üzerine vd 40 sıktı ses kesildi dediki bilyelerde olsa ses kesilmezdi.bugün yoğun hafta içi bırak büyük ihtimalle kayışın takılışında hata var.gerekirse servisten bağlantı şemasını alır bakrız dedi.öylece kullanıyorum ama o seste çok canımı sıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
ilyas Soytaş

Herkese Merhaba;

Benimde cam kaldırmayla ilgili sorunum;

4 lü modül üzerinden tüm camlar kumanda alıyor

ama tek tek hiçbiri kumanda almıyor kapı üzerindeki düğmelerden (copilot dahil )

sorun modüldemi

tesisattamı yoksa

kapı üzerlerindeki düğmelerdemi 3 ü birden arızalanmaz herhalde?

Yorum bağlantısı
ilyas Soytaş

Olmaz dediğim olmuş ve 3 cam düğmeside arızalıymış hepsini söküp kömür kontaklarını temizledim.

Sorunsuz çalışıyor şimdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...