İçeriğe Yönlendir

Kazığın adı ttnet...2 kazık birden. b&#246yle soygun g&#246rmedim ben...

Guest Hasan Tanr?verdi

Recommended Posts

Guest Hasan Tanr?verdi
Komple kazık kardeşim bunlar, elin hariri telekomuna bir sürü para ödüyoruz vallahi, ayrıca şu 3G yede fazla sevinmeyin, dedikleri hızlara zor ulaşırlar zira şebeke bunu kaldırmıyor ttnet bile dedikleri hıza ulaşmakta zorlanırken bu cep telleri daha zor, zaten duyduklarıma göre şikayetler başlamış bile, yeterli hız yok alet takılıyor vs. anten gücü yarıya indimi sizin 3g 3x yavaş moduna geçiyor haybeye uğraş dur, ayrıca şu kazıkselli de fazla sevmeyin GSM 900 olduğu için GSM 1800 e göre 2 kat radyasyon yememize sebeb oluyor telefon daha fazla güç harcıyor vs. Şuan için en düzgünü çok kızmama rağmen ttnet, yazık bize yazık ülkemize...

en iyisi buysa vay halimize:)

Yorum bağlantısı
Korhan Oray
evet geçtik kazığı yedik. 8mb hız hikaye. sadece download menager gibi programlarda 850 kb gibi bir indirme hızına ulaşılabiliyor. ancak 15 gb kota ile ne indirlebilir ki zaten. bu adamlar bu işi biliyorlar. ttnetten netkazıklı tarifesi herkese hayırlı olsun.

Ben de 8 MB'a geçtim ve tam bir hayal kırıklığı. Şunu net olarak söyleyeyim... Eğer TT santralinden bir seslenme mesafesinden uzaksanız kesinlikle 8 MB'a geçmeyin. Henüz altyapılarını oluşturamadılar. Şu an için 4 MB'dan yüksek sağlıklı internet bağlantısı yok diyebilirim. Eğer bir sitede oturuyorsanız fiber internete geçmek en iyisi aslında. Bir de UyduNet 10 Mbit bağlantısı cazip görünüyor. Bunun için Kablo TV abonesi olma zorunluluğunuz var. Evinizdeki sabit telefonu sadece internet bağlantısı için kullanıyorsanız, KabloNet iyi bir çözüm olarak düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

8 mb hikayesi çıktığından beri internete girmek bana ölüm oldu. Tesisatimda, modemimde, bilgisayarımda tek tek bahane bulundu. Tesisatım cat5 oldu. Modem ve bilgisayarımı da yedek ürünlerle test ettim. TTNET'de çözüm yok. Ben de TTNET DNS'lerini sabit olarak girerek en hızlısını bulmaya çalıştım. Şimdi 430kb'dayım. 1 mb hattımda 700-800 kb'ları görmeden, 8 mb'a inanmam mümkün değil. Böyle 1-2 ay daha duracak. 3G modem 'de aldım. Kesinlikle benim için daha iyi. Hızlarda gayet iyi. 8mb'ı 50 saniyede indirebildim. Ama evde hedefim. Superonlıne 10 mb fiber internet.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
8 mb hikayesi çıktığından beri internete girmek bana ölüm oldu. Tesisatimda, modemimde, bilgisayarımda tek tek bahane bulundu. Tesisatım cat5 oldu. Modem ve bilgisayarımı da yedek ürünlerle test ettim. TTNET'de çözüm yok. Ben de TTNET DNS'lerini sabit olarak girerek en hızlısını bulmaya çalıştım. Şimdi 430kb'dayım. 1 mb hattımda 700-800 kb'ları görmeden, 8 mb'a inanmam mümkün değil. Böyle 1-2 ay daha duracak. 3G modem 'de aldım. Kesinlikle benim için daha iyi. Hızlarda gayet iyi. 8mb'ı 50 saniyede indirebildim. Ama evde hedefim. Superonlıne 10 mb fiber internet.

bi daha ev alır veya kiralarsam postanenin yanından tutacam. o zaman net daha hızlı oluyormuş:) hangi devirde yaşıyoruz ya.. ttnet ne dese nettir. çünkü tekelcidir. superonline falan onlara da telekom pazarlıyor. o yüzden internet fiyatları uçuk düzeyde devam ediyor. ve adamlar 50 tl diyor 88 tl fatura alıyorlar ilk ay.. ilyas salmanın bi filmde dediği gibi hiç mi namuslu adam yok bu memlekette. .

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Bu arap telekomdan daha önce 2 yıl kampanyalı modem satın almıştım bozuk modemi verdiler ve ilgilenmediler ne yaparsanız yapın kendi imkanlarınızla ist. gönderin baksınlar biz size sattık bundan sonrası bizi ilgilendirmez dediler 6 ay geçmeden iptal ettirdim teli ve interneti yaklaşık 300 tl ye mal oldu bana bozuk modem de elimde kaldı...

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
Bu arap telekomdan daha önce 2 yıl kampanyalı modem satın almıştım bozuk modemi verdiler ve ilgilenmediler ne yaparsanız yapın kendi imkanlarınızla ist. gönderin baksınlar biz size sattık bundan sonrası bizi ilgilendirmez dediler 6 ay geçmeden iptal ettirdim teli ve interneti yaklaşık 300 tl ye mal oldu bana bozuk modem de elimde kaldı...

geçmiş olsun. ttnetin kazık atmadığı adam kalmamış anlaşılan. bunlar ruhsatlı soyguncu.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
superonline falan onlara da telekom pazarlıyor.

Superonline'nın yeni bir teknolojisi var. Siteye kadar fiber altyapıyı sağlıyor. Site içerside bilenen network altyapısı oluyor. 10 mb 29 ytl. Sorun siteye hattı çektirmekte. Yani elveda TTNET için çabalıyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ttnet tam bir soyguncu. Yazlıkta kullanmak için 3 aylık sınırsız internet aldım. 3 ayın sonunda aldığım telekom bayine birebir müracat ettim kapatmaları için kaldı ki oradaki çalışan bana 3.ayn sonunda otomatik olarak kapatılır abi demişti. Sonra memlekete geri döndüm ve 8 ay sonra bir telefon burak bey sizin şu hizmet numaralı adsliniz var eee siz bunu 8 aydır ödememişşsiniz ödeme yapmazzsanız hakkınızda işlem başlatılıcak ws ws. sonuç ne oldu bana maliyeti 400TL kesinlikle kullanmadığım internetin parasını ödedim. Madem benim telefonuma ulaşıyolar ki abonelik sözleşmesinde bile var bunu neden 2-3 ay sonra yapmıyolar herhangi veri akışı yok neden deyip hiç mi aramak akıllarına gelmiyor. Hepsi hikaye tüketiciyi nasıl soyarız düşüncesindeler. Böyle bir mantık dünyanın hiç bi yerinde yok.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

evet fatura borcu ödenmeden hat kapatılamaz da ayrı bir soygun. adamın borcu var diye hat kapatılmasın. düşene bir de biz vuralım mantığı var. ne koparırsak o kar mantığı. yazık ya ne ilkesiz bir yapısı var ttnetin. aslında bir ilkeleri var o da tek ilke her şekilde müşteriyi soymalıyız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konu vesilesi ile: Şu anda satılan 3G modemlerin upload!!! hızlarını şiddetle araştırın derim!!!. Ayrıca, sohbet esnasında edindiğim bilgide de, piyasada olmayan en güzel 3G modem ile alınan en yüksek download hızları 5 civarı, normal tüketicinin 2 üzerine çıkması çok zor.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
Konu vesilesi ile: Şu anda satılan 3G modemlerin upload!!! hızlarını şiddetle araştırın derim!!!. Sohbet esnasında edindiğim bilgide de, piyasada olmayan en güzel 3G modem ile alınan en yüksek hız 5 civarı, normal tüketicinin 2 üzerine çıkması çok zor.

5 mb mı saniyede upluad hızı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Test hızları download içindir, upload hızlarında max. 400K civarı :)

Yani 3G li 2 teleffon birbirine veri gönderirse bu upload hızı kadar becerikli olacaklar. Mesela 3G modem ile internete fotoğraf yükleyecekseniz yanmışsınız.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
Test hızları download içindir, upload hızlarında max. 400K civarı :)

bu upluoad hızına ulaşmak için 40 mbit bağlantı lazım şuan.

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan

arkadaşlar şiddetle kabloneti öneririm. bu 3G nin tariflerinin kesinlikle ADSL ve KAblonetten daha ucuz olmayacağı kesindir. Ucuzlayacak olsa bile mecburen ADSL ve kablonette fiyatlarını çekmek zorunda kalacaklardır. bu nedenle şu an için bulunduğunuz konumu kontrol ederek eğer Kablonet şansınız varsa hiç durmadan geçin derim. Kablonetin Sınırsız interneti 17 Tl ve 7.5 Tl de koblonet le birlikte 25-26 tl. üstelik sınırsız. web sayfalarında gezintide kesinlikle ADSL den farklı değil. olmasıda düşünülemez. tek sorun eğer internetten film vs indiriyorsanız onda yaşayabilirsiniz, ben onda da yaşayacağınıza inanmıyorum ama hadi hiç yaşamayım derseniz 1Mb sınırsızı bile 36 Tl sanırım. bence araştırmanızda fayda var.

saygılar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nurullah Demir
(düzenlendi)

video ekleyecektim beceremedim ;) google dan kurt telekom diye aratın ;)

tarihinde Nurullah Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
arkadaşlar şiddetle kabloneti öneririm. bu 3G nin tariflerinin kesinlikle ADSL ve KAblonetten daha ucuz olmayacağı kesindir. Ucuzlayacak olsa bile mecburen ADSL ve kablonette fiyatlarını çekmek zorunda kalacaklardır. bu nedenle şu an için bulunduğunuz konumu kontrol ederek eğer Kablonet şansınız varsa hiç durmadan geçin derim. Kablonetin Sınırsız interneti 17 Tl ve 7.5 Tl de koblonet le birlikte 25-26 tl. üstelik sınırsız. web sayfalarında gezintide kesinlikle ADSL den farklı değil. olmasıda düşünülemez. tek sorun eğer internetten film vs indiriyorsanız onda yaşayabilirsiniz, ben onda da yaşayacağınıza inanmıyorum ama hadi hiç yaşamayım derseniz 1Mb sınırsızı bile 36 Tl sanırım. bence araştırmanızda fayda var.

saygılar.

Kardeşim İzmirde kablo net kullanıyor, gayet memnun bir ara iptal etmiştik tekrar açtık, daha hızlı ve ucuz üstelik.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Henüz fatura gelmedi ama kullandığım yerde 8mbps'e kadar olan pakete geçince baya hızım arttı. Upload,download ikisi de çok başarılı. Fatura olayını bilemiyorum henüz gelmedi ama gelince yazarım buraya sonucu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Henüz fatura gelmedi ama kullandığım yerde 8mbps'e kadar olan pakete geçince baya hızım arttı. Upload,download ikisi de çok başarılı. Fatura olayını bilemiyorum henüz gelmedi ama gelince yazarım buraya sonucu.

Evi netlimitsize geçirdim.. 3700-3800 gibi hızlar gördüm.. Ancak kopmalar yaşadım.. Aradım ve hızımı 2 mbps e düşürttüm..

İş yerini de netlimitsize geçirttim.. 5300'lü hızlar gördüm.. Herhangi bir kopma yaşamadım.. Şimdilik iyi bakalım..

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç
(düzenlendi)

Hız kesinlikle farketti :D

Fatura ilk üç ay 26.-TL sonraki aylar 29.-TL

tarihinde ?smet Oru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Evi netlimitsize geçirdim.. 3700-3800 gibi hızlar gördüm.. Ancak kopmalar yaşadım.. Aradım ve hızımı 2 mbps e düşürttüm..

İş yerini de netlimitsize geçirttim.. 5300'lü hızlar gördüm.. Herhangi bir kopma yaşamadım.. Şimdilik iyi bakalım..

Hadi hayırlı olsun :D Kopma ben de yaşamadım. Hatta geçmeden önce yaşıyordum, artık yaşamıyorum.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

8 e geçtikten sonraki ilk faturayı dün ödedim. Bu sefer kazık yok çok şükür :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Göktuğ Serbent

bende 1 mb sınırsızdan 8 mb "sınırsız" a geçtim. tarifenin adı netLİMİTSİZ meğerse gizli bir kotası varmış 15 gb adil kullanım bedeli, bi baktım hızım birden 512k oldu aradım öğrendik durumu sonra dedim beni alaverasız dalaverasız mis gibi 1mb sınırsızıma geri döndürün. döndük ama öbür ay bi baktım hızım yine 7 mb olmuş birden. aslında işime geldiği gibi 15 gbytı sömürüp sonra arayacaktım bi yanlışlık var diye dua etsinlerki allahtan korkum var. aradım düzelttirdim. konuşma kayıtlarını verselerde bi koysam nete, telekomun kendi servislerinden kendi teknik sorumlularının haberi yok. santralle müşteri hizmetleri arasında kordinat sıfır. valla ilk başta kızıyodum filan sonra git gide bu kuruma acımaya başladım. her ne kadar çok güçlü bir şirket görünümü varsada bu bilişim yükünün altında eziliyor adamlar resmen. yazık.

bu arada hat kopmalarının nedeni kalitesiz sinyalmiş, modeminizin status sayfasından kontrol edebileceğiniz değerlere bir bakın arkadaşlar

başka bir forumda arkadaşın biri güzel anlatmış onu ekleyim dedim.

"Bilindiği üzere ADSL bağlantısı sağlandıktan sonra modemin setup sayfasına girdiğinizde burada hatla ilgili bilgiler yazılıdır fakat bunların ne kadar olması gerektiği hususunda kullanım kitaplarında rastlanamayabilecek bilgilerden bahsedeyim dedim.

SNR Margin: Bu ADSL sinyalinin gürültü seviyesini gösteririr. 6 dB'den az olması halinde ADSL bağlantı kurulamaz. Bunun iyi değeri 14 dB ve üstü gibidir.

Line Attenuation: Bu hat zayıflamasını gösteren değerdir. Hattın bir ucundan çıkan sinyal değerinin alındığı yerdeki sinyal değerinden çıkarılmasıyla bulunur. Tabiki ne kadar az olursa o kadar iyidir. Bunun en kötüsü 60 dB gibidir. 60 dB'den fazla değerlerde hat problemi var demektir. Özellikle hızlı bağlantılarda problem yaşamamak için bu değerin 40 dB'den az olması gerekir."

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
"Bilindiği üzere ADSL bağlantısı sağlandıktan sonra modemin setup sayfasına girdiğinizde burada hatla ilgili bilgiler yazılıdır fakat bunların ne kadar olması gerektiği hususunda kullanım kitaplarında rastlanamayabilecek bilgilerden bahsedeyim dedim.

SNR Margin: Bu ADSL sinyalinin gürültü seviyesini gösteririr. 6 dB'den az olması halinde ADSL bağlantı kurulamaz. Bunun iyi değeri 14 dB ve üstü gibidir.

Line Attenuation: Bu hat zayıflamasını gösteren değerdir. Hattın bir ucundan çıkan sinyal değerinin alındığı yerdeki sinyal değerinden çıkarılmasıyla bulunur. Tabiki ne kadar az olursa o kadar iyidir. Bunun en kötüsü 60 dB gibidir. 60 dB'den fazla değerlerde hat problemi var demektir. Özellikle hızlı bağlantılarda problem yaşamamak için bu değerin 40 dB'den az olması gerekir."

bunlar güzel bilgiydi, kendi elemanlarının dahi bildiğini sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

1 haftadır turkcell 3g wınn kullanıyorum 4 gb kotalı (39tl) çok memmunum leptopum ile istediğim yerde internete bağlanmanın keyfide cabası. ev telefonu kullanmadığımdan dolayı tercih ettim ve çok memmunum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...