İçeriğe Yönlendir

Bu Lastik Ne Kadar Gider?

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere

Türkiye'mizdeki kaldırımlar mükemmel olduğundan geçenlerde kaldırıma sürttüğümde -ki hepimiz zaman zaman sürtmüşüzdür, olabiliyor yani- bakın ne olmuş güzelim sağ ön lastiğime:

lastik.jpg

yaşar mı bu? yaşarı tanıyor musunuz? -birisi böyle bir espri yaparsa önlem olsun diye sordum :unknw:-

bu lastik biriçston, yedek mişlen. yedeği mi taksam bu mu dursa? fazla hız yapmasam idare eder mi? ne kadar eder? en fazla kaçla gitmeliyim? bu soruların hepsine cevap verebilir misiniz? çok mu soru sordum? başka sormayayım mı? ben insan değil miyim? deliler de insandır. -bunun da soru olmasını mı bekliyorsunuz?- :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
Türkiye'mizdeki kaldırımlar mükemmel olduğundan geçenlerde kaldırıma sürttüğümde -ki hepimiz zaman zaman sürtmüşüzdür, olabiliyor yani- bakın ne olmuş güzelim sağ ön lastiğime:

lastik.jpg

yaşar mı bu? yaşarı tanıyor musunuz? -birisi böyle bir espri yaparsa önlem olsun diye sordum :unknw:-

bu lastik biriçston, yedek mişlen. yedeği mi taksam bu mu dursa? fazla hız yapmasam idare eder mi? ne kadar eder? en fazla kaçla gitmeliyim? bu soruların hepsine cevap verebilir misiniz? çok mu soru sordum? başka sormayayım mı? ben insan değil miyim? deliler de insandır. -bunun da soru olmasını mı bekliyorsunuz?- :rolleyes:

Bu lastik en fazla gittiği yere kadar gider

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

abi, lastiğin içine şamrel tak devam et...en fazla şamrelin ordan yaptığı baloncuğu görüsün :p:rolleyes::unknw:

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Murat abi ne kadar gideceği sizin kullanımınıza bağlı ama uzun yolda hızlı giderseniz allah korusun sıkıntı olabilir. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
Dıştan kaplama yapılabilir belki,fakat tamir edilse bile bunu stepne yapmak daha mantıklı olur bence..

stepnesi inceyse olmaz. farklıysa olmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
abi, lastiğin içine şamrel tak devam et...en fazla şamrelin ordan yaptığı baloncuğu görüsün :p:rolleyes::unknw:

+1

baloncuk olmasın dersen bi de pisiklet yamasından yandan atarsın oldu bitti maşallah abi :p

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Kilitci baba bi görsün derim..

taytılını kilitçi baba yap bakim sen... :rolleyes:

bu kaskonun bir katkısı olur mu bu işte?

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
:unknw:

Saç da ektirsin istersen... :rolleyes:

bu kasko nekadar güzel bişimiş iyikide yaptırmışım... :p

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Çok zarar görmüş demek doğru olmaz ama bence en önemli parçadır. Fazla uzatmadan en kısa sürede değiştirilmesi en güvenlisi. Kaplama yama gibi konuları hiç aklınıza getirmeyin derim. Lastiğin en zayıf bölgesi. Ayrıca, bu tip uygulamalar balansı da çok kötü etkiler.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
:unknw:

Saç da ektirsin istersen... :rolleyes:

arabayı aldıktan sonra saçlarım döküldü desem, ekme parası verirler mi hakkaten? :p

ya şu 20 sn olayını kaldır bakim sen önce. en azından benimkini kaldır. (ay ayıp oldu galiba) :p

Çok zarar görmüş demek doğru olmaz ama bence en önemli parçadır. Fazla uzatmadan en kısa sürede değiştirilmesi en güvenlisi. Kaplama yama gibi konuları hiç aklınıza getirmeyin derim. Lastiğin en zayıf bölgesi. Ayrıca, bu tip uygulamalar balansı da çok kötü etkiler.

işte cevap bu abicim. sağol kardeş.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi
(düzenlendi)

demiri ısıtıp yan taraflardan dolgu yaparak lastiği düzelmek aklıma geliyor:) ayrıca ben kangoonun lastiğini keskin bir tuğlaya çarpmıştım. lastik yarıldı. jant eğildi. jantın tamamnı lastiğin yarısını kasko karşıladı. yapılacak iş kaskoya beyan verip kaskodan onay aldıktan sonra lasitğin faturasıyla yetkili servise gitmek. saç ektirme konusuna gelince ise Allah göstermesin bir kaza yaptınız saçlarınız koptu yüzüldü falan o zaman saçları da karşılar sanırım.

tarihinde Hasan Tanr?verdi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Kuşaklar zarar gördüyse lastiğin değişmesi şarttır. Gözle gerülmemesi de kuşaklara zarar gelmediği anlamına gelmez.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Lastiğin yanağı galiba orası.bildiğim kadarıyla lastiklerin yanaklarında tel kullanılmıyor.Aynı şey benim başıma da geldi ve bir gece yağmurda yere yapışınca lastik ,yağmur altında karanlıkta değiştirmek zorunda kalmıştım

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Böyle bi kaldırıma sürtme yok :good1: kalın yanak lastiğin dezavantajları :nazar: Biz sirtünce janta denk geliyor hep :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Böyle bi kaldırıma sürtme yok :) kalın yanak lastiğin dezavantajları :lol2: Biz sirtünce janta denk geliyor hep :)

hohoyt, Yiğit'im Can'ım, ben iç lastik takar giderim ama sen iç jant takamazsın künee... :p

Yorum bağlantısı
Engin Yanık

Valla benim sağ arka lastiğimde öyle teller gözüküyo lastikte ömrünü tamamladı ve o halde 18000km kullandık.Belki yapmamamız gerekiyodu ama yaptık bişey olmadı bazen onu unutup ist-izmite 25 dakkada gittiğim bile oldu siz düşünün artık ama seninki benimkinden daha iyi durumda

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Valla benim sağ arka lastiğimde öyle teller gözüküyo lastikte ömrünü tamamladı ve o halde 18000km kullandık.Belki yapmamamız gerekiyodu ama yaptık bişey olmadı bazen onu unutup ist-izmite 25 dakkada gittiğim bile oldu siz düşünün artık ama seninki benimkinden daha iyi durumda

ya Engin'cim ben de işte şu anda değiştirme durumum yok diye, gidiyorum öyle. yine de aşırı sür'at yapmamaya dikkat ediyorum da gazla çalıştığım sıralarda bazen kimi araçlara derslerini vermem gerekiyor. işte o zamanlarda lastik aklıma geliyor, bazen yavaşlıyorum, bazen yavaşlamıyorum. zaten focus sahipleri bilir; biz yavaşlarsak bizi geçebilirler. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...