İçeriğe Yönlendir

Oksijen sens&#246rü

Cengiz Bostancı

Recommended Posts

Cengiz Bostancı

arizlaı parca mutlaka uyarı ışıgı verirmi?olayı tam cözemedim.2 defa motor ikaz isigi yanmış ve sonmustu?serviste o2 sensoru arizali hata kodu silindi dedi.bu parca degismedi motor arıza ışıgı yine yanmali sanırım arizali ise.peki neden ariza kodu silinir?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar bugün benimde başıma böyle bir olay geldi.hava emiş metresi dediler mehmet beyin dediği gibi hava filtresi ile turbo arasında elektronik bir devre motor arıza lambası yaktı cihazla bağlanıp buldular bizzat kendim kontrol ettim,çıkmacıdan 100 tl ye aldım yenisi 270 tl tatktılar sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Cengiz Bostancı

tesekkurler yanıt icin.bu ışık 2 defa yandı ve söndü servis parca arızlaı dedi ve hata kodunu sildi.birdahada yanmadı.bu sanırım parca arızalı degil anlamına gelisyor simdilik en azından motor uyarı ışıgı yanana kadar yanlışmıyım?yakıtaa azaldı 50 tllik benzinle 150km benzin ışıgı yanıyordu 170 km yandı.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
Benim araçta yanılmıyorsam bu oksijen sensörü yeşil renkte,peki mavi veya yeşil renkli olmasının farkı nedir? Yeşil yerine mavi takılsa olurmu?

Bence olmaz..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bence olmaz..

Isıtmalı , ısıtmasız olabilirler mi Mehmet abi?

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Guest Murat Aygün

benim arcın motorundan çıkan hortumundan yağ sızıntısı var terleme boyutunda bu yağ hava filtersinin yakınında bulunan maf sensörünedse ulaşıyor terleme şeklinde yağ var üzerinde bunun bir zararı olur mu acaba ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...