İçeriğe Yönlendir

Sesine bayıldığınız enstrüman

Emre Özen

Recommended Posts

Emre Özen

merhabalar .. en sevdiğiniz enstrüman yada enstrümanlar neler yani duyduğunuzda tüylerinizi diken diken yapan ve hiç susmasa sıkılmadan dinleyeceğiniz müzik aletleri neler ?

benim 2 tane var Ud ve kanun . .

Yorum bağlantısı
Emre Özen
makamını bilmiyorum ama güzel bir taksim.. asıl size dinletmek göstermek istediğim bir ud taksimi var sultaniyeg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Özen
Londrada covent garden diye biryer var. Bir pazar dolaşırken 3-5 kişilik çinli sokak sanatçılarının yoldan geçenlere mini konser verdiğini gördüm. Öyle bir aletle müzik yapıyorlardı ki, sesi insanı kendine çekiyordu. Hem ruhu okşuyor hem de tüyleri diken diken ediyordu.

Bir de yazı vardı yanlarında. Kullandıkları alet 1500 yıl öncesine aitmiş. Eski çinliler kullanırmış. Sesi çok hoştu. O sesi bırakıp ta sokakta yürümeye devam etmek imkansızdı.

sefa abi aklıma soktun şimdi merak ettim o aleti ehemen başlıyorum araştırmaya :bravo: eski müzik aletlerini araştırmayı seslerini duymayı çok severim

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Akordu bozuk olmayan ve ustaca çalınan hemen hemen bütün enstrümanlar. Ama en çok ta bağlama, çünkü kendim de çalıyorum :bravo:

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

biraz klasik olacak belki ama, ben saz ve bağlama seviyorum . e atalarımdan geliyo bu sevgi heralde. sazın ve bağlamanın olduğu her türlü türküye hayranım .

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Her bağlama bir sazdır.her saz bağlama değildir. :unknw:

abi maksat gönüller bir olsun . ben ikisini de seviyorum :shok:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
İlginç hakikaten

Sadece isviçrede 2 kişi tarafından sınırlı sayıda üretiliyor.. bende almak istedim.. e-mail attım, shipping hariç 1500$ dediler ve sırada 6 ay zaman alacak kadar da sipariş varmışş.. yuh dedimm..

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
özellikle Hang drum dinlemenizi öneririm.. çok değişik bir enstrüman..

Ney, klarnet ve hang drum :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...