İçeriğe Yönlendir

Sesine bayıldığınız enstrüman

Emre Özen

Recommended Posts

Caner Bayrakçı
Buzuki (bouziki) diyen olmamış, var mı seven? Mesela Giannis şarkıları?

:) Ben de seviyorum buzukiyi :) Mesala Giannis Parios'un Kai Lege Lege şarkısı :good1:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Görkem Azizoğlu

Kimse "Perdesiz Gitar" dememiş.

Ses yoğunluğu ve tadı diğer sazlardan çok farklıdır. Dinlemenizi kesinlikle öneririm.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

koyu türk sanat müzği aşığıyım bütün enstrümanlarını severek dinlerim.tamburi,kanun,ud favorim.keman tek başına orkestra zaten.

ultra bas severim. çocukluğumdan bu yana bateri hastasıyım.

iyi bir türk halk müzği dinleyicisiyim.yine çalğıların hepsini severek dinlerim.

orhan babanın çaldığı büyük bağlama var adını hatırlayamadım onun sesi ayrı güzel çıkıyor.gençliğimin en zevkli halk müziği üstadı rahmetle anıyorum özay gönlüm ve 3 lü bağlamasıydı.bağlamanın adını hatırlamıyorum.

tulum ve kemençe çok ayrıdır severek dinlerim.

saksafon,elektro bas ve elektro gitar.

frank sinetra ray charles eşliğindeki orkestra çalğıları büyülemiştir beni.

ney dinlemek ayrı bir zevktir benim için.

canlı olarak iyi kurulmuş ses sistemiyle halk müziği çalğılarını dinlemek kadar zevkliside yok diyebilirim.insanın içi oynuyor resmen.

kaliteli kullanılabilen her türlü çalğıyı dinleyebilirim.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Karaca

Keman, klarnet, divan sazını çok severim.

Yan flüt ise bambaşka. Evde yatıyor bir tanesi :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Taner Dağlıgil
Şöyle birşey buldum ama sanırım bu değil. Videoda bir kanun gibi bir de kemane gibi 2 enstrüman var. Benim dediğimin sesi kemaneye benzeyeninki gibi çıkıyordu ama aklımda üfleniyor diye kalmış. Tam emin değilim.

Evet bu videodaki santur :(

Karanfil sokağında gezerken geçen yıl, köşede oturmuş bir grup müzik çalıyordu. İlk kez orda canlı dinledim ve gerçekten etkilendim.

Daha sonra internette daha detaylı araştırma ve dinleme fırsatı buldum. Hatta bir tane komple santur'la çalınan enstrumantal müzik albümüm bile var :)

Yaklaşık 1000 yıllık İran'a özgü bir çalgı aleti. (halk arasında iran kanunuda deniyor)

Değişik tarzda enstruman sesi dinlemeyi sevenlere tavsiye olunur.

santur.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Dönmez
Belki de hepsini kastetmişti üyemiz :p

Valla hiç biliyordum. :shok::) .Bağlamayı tek geçerim. :)

Yorum bağlantısı
Ali Murat Koca
Kimse "Perdesiz Gitar" dememiş.

Ses yoğunluğu ve tadı diğer sazlardan çok farklıdır. Dinlemenizi kesinlikle öneririm.

bir de erkan oğur an olursa..uçurur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Talha Burak Ertem

Konu eski olsa da bazı şeylerin eskisi makbuldür. Ud - Klarnet - Kanun üçlüsünü sevenler için aklıma gelen bir parçayı paylaşayım istedim. Keyifli dinlemeler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...