İçeriğe Yönlendir

Karakurt

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Çok güzel böyle bişeyin var olduğunu yeni gördüm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Mustafa hocam güzel olmuş eline sağlık güle güle kullan aman dikkat oraya bakayım derken etrafa bakmayı unutma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Şahane olmuş abi.. Her aynaya uygulanabilir mi bu ledler ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert GÜNGÖR

Araç çok güzel olmuş.Özellikle iç mekandakı ST detayları çok hoş.Kazasız günlerde binin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Araç çok güzel olmuş.Özellikle iç mekandakı ST detayları çok hoş.Kazasız günlerde binin.

Teşekkür ederim :) uğraşlarıma değdi

ilginç, güzel ve bir o kadar da başarılı olmuş Mustafa. yapım ve montaj detayları da paylaşabilir misin? nasıl yapılır, nerden alınır, kaça mal olur.? 

sağolasın abi, geçmiş iletilerde paylaştığım aynamızın ortasında bulunan + şeklindeki plastik kısmı özenle kestik ve altında bulunan rezistansı da ledin uyacağı şekilde aynayı çizmeden kestik, ledi oraya minik japon damlalarıyla tutturduk. daha sonra elektiriği aynada bulunan sinyalden alarak montajı tamamladık, sol aynada ise camı birleşik olduğu siyah plastik kısımdan ısıtma suretiyle komple çıkararak uyguladık, bu ilk montajımız olduğundan sağ aynada bu hatayı yapmadık. rezistans kullanılmıyor, kesildiği için daha sonra o ayna  bir işe de yaramıyor,  aynanın tırnaklarına da ufak bir müdahale söz konusu olduğundan sabitliği zarar görüyor ve ister istemez titreme yaşanıyor. orjinal aynanın fiyatını sorarak bu işe giriştim, çifti 100 TL, led 10 dolar, montajı kendin yapabilirsin, gayet kolay. ayna kırılır çizilir, elimizde kalırsa mecbur yenisini alacağım dedim, aynam titrer ısıtması gider diyen ve özellikle orjinalci arkadaşlarıma tavsiye etmiyorum :) nerden esti la dersen, arap plakalı bir cadillac jipte görüp heves etmiştim  :p

Şahane olmuş abi.. Her aynaya uygulanabilir mi bu ledler ?

sağolasın kardeşim :) aynanın arkası açılmaya ve arkasındaki plastik zemine müdahale edilince ayaklara sabitlemesinde sorun olmayacaksa her araca uyar diye düşünüyorum.

Harika olmuşlar.. 

Sağolasın abi

Çok iyi ..

Sağolasın abi

Mükemmel olmuş gerçekten abi ya

Sende yap bi delilik :) YMN'ın görüşü halen gelmedi, sitem ediyorum

Mustafa hocam güzel olmuş eline sağlık güle güle kullan aman dikkat oraya bakayım derken etrafa bakmayı unutma

Abi baya bir yol yaptım sıkıntı yok gibi

Çok hoş durmuş

Teşekkür ederim

Ayna içi led çok yakışmış, Montaj hakkında bilgi verebilir misin abi.

Sağolasın kardeşim :)

Çok güzel böyle bişeyin var olduğunu yeni gördüm...

Cadillac sağolsun

Mükemmel

Bırak abi ya, gazı sen verdin orduda, sorduğumda olur niye olmasın ki  dediydin, aldım maket bıçağını daldım aynaya.

ama tüm arkadaşlara tavsiye ediyorum, sinyal verme alışkanlığım bağımlılığa dönüştü :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Şahin Topaloğlu

Manyak bi şey olmuş ya arkadaş...... EEE nede olsa Ordu lu benim kardeşim oksijen fazla geliyor.... :nazar:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Güle güle kullan Mustafa. Ayna sinyalleri çok güzel görünüyor :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Görmeyeli araba çok daha güzelleşmiş.

Herşey harika olmuş abi.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

444b71a70d1f768270b69b3636263bef.jpgc808256be61940767eac1e31ad7df148.jpg

kışlıklar takıldı, YMN'a selam. :bye: :bye:

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugüne kadar kaç kere baktım bu konuya ama nasıl mesaj yazmamışım. Çok üzüldüm. 
Maşallah Abim, uygulamaların harika. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Bugüne kadar kaç kere baktım bu konuya ama nasıl mesaj yazmamışım. Çok üzüldüm. 

Maşallah Abim, uygulamaların harika. :nazar:

sağol canım kardeşim :)

Jantlar mindar kara jant candir :p

ozaaaaan, gaz vermeyin bana :) :) düşünmüyor değilim aslında :p

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

sağol canım kardeşim :)

ozaaaaan, gaz vermeyin bana :) :) düşünmüyor değilim aslında :p

Bölede güzel senin araban abim güle güle kullan kazasız inş[emoji2]

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Mustafa abi güzel olmuş güle güle kullan.

sağol abi teşekkür ederim :)

Bölede güzel senin araban abim güle güle kullan kazasız inş[emoji2]

sağolasın kardeşim :) YMN YC MUS bir araya gelemedik ya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

sağol abi teşekkür ederim :)

sağolasın kardeşim :) YMN YC MUS bir araya gelemedik ya

Abim bir ara gelcem diyodun en son geldiğinde connect vardı bende [emoji4] gel MUS kardeşlerini görsün[emoji4]

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Aleykümselam MUS :) Maaşallah makine, kışlık hali ile bile boyun tutulmasına sebep olur.

Özenle hazırlanmış ender makinelerden olacak okadar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Karabulut

Arıza çıkartmaya başlayan çin malı teybime çözüm olarak evdeki tablette çare aramaya karar verdim.

Önce yurtdışı forumlarda görülen teyp çerçevesine yerleştirme uygulamasını yapmak istedim, sonra bunun fiberden yeni bir çerçeve yapmak  ve aux'dan alınacak sesin amplifikatöre verilmesi ile uğraşmayı gerektireceğini düşünerek, tekstilde kullanılan cırt cırttan ve çift taraflı banttan faydalanarak Mercedes CLA'daki kadar olmasa da tableti konsola sabitlemeyi başardım, arıza nedeniyle serviste olan oem cihaz gelene kadar sony teybe aux üzerinden ses aktarımı sağladım, bu hem ortalıkta dolanan kablo nedeniyle hem de sesin kalitesi nedeniyle az da olsa sorun yaratıyordu,
 çin malı teybim servisten gelir gelmez bluetooth ile bağlantı tablet arasında bağlantı sağladım, direksiyon kumandası ile klipler arasında ve istediğim zaman orjinal cihazın radyosuna geçiş yapma imkanına sahip olduğumu keşfettim, uygulama sonrası tablet arkasında kalan teyp sadece radyo ve bluetooth için orada kalır hale geldi.

benim için artıları :

ekran ışığı ve sesin kolayca ayarlanabilmesi,

bluetooth obd ile anlık veri takibi,

görüntü ve ses kalitesi,

cep telefonunu modem olarak kullanarak internete bağlanabilme,

eksileri,

şarj ve güvenlik sorunu. (uzun süreli parklarda teyp üzerinde bırakmamak gerek)

cihaz söküldüğü zaman cırt cırttan oluşan görüntü kirliliği.

:) sanırım ilk kez sipariş ver ve taktır mantığıyla hareket etmeden bi halt becerdim :)

fotoğraflar aceleye geldiği için güzel görünmüyor olabilir, gündüz gözüyle detaylı fotoğraflar atacağım. tabletin yamuk durduğuna bakmayın, karanlıkta ancak bu kadar becerebildim.  :)

oCK09TE.jpg

zYmnoIs.jpg

3gCmpaY.jpg

pf9EZHs.jpg

aVrwkIC.jpg

1lcMVaB.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Bu Focus sa bizim bindiğimiz ne bilemedim. Maşallah dört dörtlük duruyor.

Arkadaki Focus ne renk geçiyor?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...