İçeriğe Yönlendir

Karakurt

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Servet Aydın

Benim de gelmem şart.

Kocaeli sınırlarını çık, batumdaki tüm masrafların benden
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Karabulut

Detaylı açıklama yapmadan fotoğraf yüklediğim için özür dilerim, araçta bulunan ekranlı teybin bozulması üzerine yeni bir teyp almadan, evde atıl durumda bulunan tableti kullanarak aynı özelliklerin tamamını olmasa da bir kısmını geri getirebilmeyi hedefleyip kolları sıvadım. İlham kaynağım olan Mercedes CLA serisine de buradan selam ederim :)

989087882506092501.jpg
resim

öncelikle kullandığım malzemeleri sıralamak gerekirse,

3M şeffaf silikon çift taraflı bant

20150923_204538.jpg
çoklu resim yükle

Tekstilde kullanılan cırt cırt

20150923_204444.jpg
çoklu resim yükle

Logitech Marka Aux Bluetooth Adaptörü

20150923_203145.jpg
resim yükleme servisi

ve GPS'li 7" Ekranlı Samsung Galaxy Tab 3

20150923_204418.jpg
ücretsiz resim barındırma

IMG_20140909_WA0003.jpg
resim upload

993491589b04a5aa00c86d36db291b31.jpgf8a34ca0b37cd15125cbecb572880a9b.jpgcd06af06fcecde9014c4139fb67b928f.jpg

20150923_204418.jpg
ücretsiz resim barındırma

Montaj sonrası aux'dan gelen parazit rahatsız etmeye başlamıştı,  Sevgili Servet AYDIN abimin yardımı ile aux kablosu üzerine uyguladığımız 10 kilo ohm'luk potansiyometre ile paraziti sıfıra indirdik, iddia ediyorum ses kalitesi bir çok oem cihazdan iyi vaziyette.

Torpido üzerindeki hali nedeniyle akılda oluşan, tıkırtı ya da yerinden düşme gibi  bir sorun ile karşılaşmadım.

Teybin ekranının kapanması sorununu da  elm kablosu ile radyo ekranını gösterge paneline taşıyarak çözdüm. :)

Artıları

Gece Çalınma riski olmaması, istediğiniz zaman söküp götürün :)

Görüntü Kalitesi,

Android olması,

İnternetten tv keyfi,

Bluetooth obd cihazları ile anlık veri alışverişi yapabilmesi. vs

Eksileri

Orjinal olmayan bir görünüm,

4-5 Saat ancak yeten şarj nedeniyle uzun yolda sürekli şarj halinde kullanılması,

Erkek cırtın zamanla dökülmesi nedeniyle 4-5 ayda bir yenilenmek zorunda kalması,

AV girişi olmaması nedeniyle geri görüş kamerasının kullanılamaması,

Yolcuların sürekli kurcalamak ve oyun oynamak istemesi :)

Bence değer mi, evde kullanılmayan bir tablet varsa denemeye değer :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Servet abim bu işe el attıysa olay bitmiştir,ellerinize sağlık güzel günlerde kullanın.

en son marşa bastığı araba eve çekici ile gitti?=

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

bc31f36b6dbce86ce8ca33e330673cc7.jpgd015a630438ec5afcd5027e942dc62ee.jpg

Kışlık lastiklerimizi aldık. Tercihimi petlas w651 den yana kullandım.

c531c3570f813a2bbb15bd831a447625.jpgb922020cbf4cd4dcf4b26926c1c0595d.jpg432c276d8a9285e9bb475b15f3325aae.jpge131e0c19a4c782ef10ddb015df57f10.jpgd4eca0ec8e36290d170883c251fba40a.jpg

Mehmet Özyürek ve Lokman Ceritlioğlu abilerimin tavsiyesi, Erkan Dikici ustamızın uzaktan yardımları ile uzun hüzme ampullerimizi led ile değiştirdik. Ampulün arka tarafında bulunan soğutucunun panele gelmesi nedeniyle panelde işlem yaptık. Aydınlatması beyaz renkli philips colormatch halojenlere nazaran daha iyi.

9548b0b4910eda1cb5d886e315fe5685.jpg

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Sağol lokman abi. Güzelmiş bu geç bile kalmışım ya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

eskiden helojen sarı kalıyordu şimdi xenon sarı kaldı yanında, şimdi 6000k siparişi verdim uyum olsun diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Aksine ledler sarı kaldı Bi xenonların yanında. Bende de durum bu abi :(

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

en son marşa bastığı araba eve çekici ile gitti?=

Başkan demek istedin galiba

Güzel olmuş Mustafa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Abi 6000 diye biliyorum

bendeki 5500k ,  6000k ile eşitlerim herhalde.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Kubilay bendeki orjinal osram d1s ancak geçen sene fuarda Servet ustanın beğenmesi üzerine çin malı 5500k aldım, gayet memnunum.

4300 e göre 5500 daha beyazdır.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Kubilay bende çok memnunum, uzunlara h1 led takınca renk uyumu olöadı, bu şekilde çözecez inşallah.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben memnunum, helojen kadar değil ama sellektörü harika.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

H1 led aydinlatmasi yetersiz gelebilirmi abi ?

Bir ara X forumunda H1 led konusu gördum sadece selektör olarak hoşuma gitti aydinlatma çok yetersizdi.

Evet sarı halojen kadar iyi değil. Ama kısalar ile uyumlu olsun diye aldığım beyaz renkli philpsten iyi.
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

Merhabalar.

Sabah 8 den akşam 18'e kadar sanayideydim. Dün akşam aşırı sarsıntıyla çalışmaya başlayan, gaz yemeyen, egsozundan patlama sesleri yükselen ve yine egsozdan çiğ yakıt atan motorda, bugün ellenmedik yer bırakılmadı. Araba resmen helikopter gibi çalışıyordu,  egsoz sürekli patlıyordu pata pata pata. Bujilere bakıldı yok,  yeni bobin takıldı yok,  kompresyon testi yapıldı subapların hepsi gayet sağlıklı,  lpg sistemindeki montaj hataları (1. silindir yakıt girişindeki pipo yerinden çıkmıştı, enjektör tutucunun 1. silindir tarafındaki vidasının yerinde olmadığı görüldü, bütün pipoların contaları yenilendi, hatta regülatörün emiş kısmından gaz kaçıyordu ve benzine gaz karıştığı iddiasıyla o boru ve emiş girişi geçici olarak kapatıldı) giderildi,  yok yok yok. Araba bildiğin gaz yemeyen helikopter gibi.  ⁠⁠⁠Servise gittim ve IDS e bağlandık.  IDS, CMP  P 0340 uyarısı verdi. Camshaft position sensor diye bir şeymiş.

Ara tara Ordu'da sensör yok. Eşte dostta 115 lik focus yok. Sanki hummer sahibiyim ve Ordu'da bir tek bende var. Araba yine pata pata ediyor, stop ediyor, bazen hiç çalışmıyor ve kutup başı sök tak yapınca pata pata diye tekrar çalışmaya başlıyor.

Yerde  15 cm kar, ev şehire uzak, hanım hasta.  Araba tam lazım olduğu zamanda bozuk :kafa:

Sabahtan beri bozuk olan arabayı ümitsizce çektim evin önüne ve olaylar yaşanmaya başladı başlayalı en ufak arıza lambası yanmıyor.

Bir abimin arabasına oturdum ve 15 20 dakika telefonla yakın illerde sensör aramaya başladım.  Samsun'da eski forum sponsoru Alper Saral Bey'den sensör satan arkadaşın numarasını aldım ve aradım. Kamşaft sensörünün tanesinin 100 lira olduğunu, otobüse verip gönderebileceğini ancak işe yaramazsa geri alamayacağını söyledi. Kendisine hak vererek Ordu'da 115 beygir Ti-vct motora sahip focus aramaya devam ettim.

Bir süre sonra kar yağışı nedeniyle kapalı garajda yatan 115 lik Focus bulduk ve çok gaza yüklenirsem pata pata etmeye başlayacağını öğrendiğim aracımla, 2000 deviri geçmeden yavaş yavaş, en yüksek üçüncü viteste gittim. Diğer focusun tam karşısına çektik ve açtık kaputları. Niyetimiz o araçtaki kamşaft sensörlerini takıp, arızanın sensörden mi yoksa başka bir sorundan mı olduğunu tespit etmekti ki, bizim araba saat gibi çalışmaya başladı. 

Araba resmen dalga geçiyordu bizimle. Defalarca dip gaz yaptım, hem lpg'de hem benzinde, arabada tık yok, saat gibi çalışıyor. Usta ve Servet Abi ile yaptığımız görüşmede motordaki kablo tesisatını elden geçirmeye karar verdik ama bu akşam dalga geçen arabama artık güvenmiyorum :oghk:

Göksel Abi'nin uyarısı olan krank sensörüne ise hiç bakılmadı. Usta bir ara kendi kendine söylendi krank sensörü olsa bu araba hiç çalışmaz dedi ama ben ne olduğunu dahi bilmediğimden işine karışmadım.  Acaba hiç ellemediğimiz krank sensörü mü temassızlık yapıyor, sizce derdi ne bu arabanın  ?

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Geçmiş olsun abi. İnşallah çözülür sorun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...