İçeriğe Yönlendir

Aracımın kasko primi çok yüksek

İdris Arıcı

Recommended Posts

İdris Arıcı
(düzenlendi)

araç bedeli 22.000 görünen 2003 model mondeo ghia otomobilin çıkarılan kasko bedeli:

karşı hasar:20.000

ferdi koltuk:10.000(5 kişi)

deprem terör sel : muafiyetsiz

anahtar kaybı

hukuksal koruma (5.000tl)

asistan servis ve mini onarım hizmetiyle beraber izmir bergama plakaya 1.400 TL hesap çıkarıldı bir firmadan.

yakınımız olan kaskocu amca araç modelinden kaynaklı bu kadar yüksek çıktığını ve diğer firmalara da sormamı istedi...

sizce normal mi bu fiyat ya da kaç lira civarıdır bilgisi olan var mı acaba? bu arada indirimi olmayan 31 yaşında bir öğretmenim faydası oursa ;)

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bazı markalar bazı şirketlerde yüksek cıkıyor birkaç sirketten daha fiyat alın

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

yazdığınız mesajı görmezden geliyor Muhlis Bey daha moral verici mesajlar bekliyorum ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1400 lira yüksek geldi biraz..

35 plaka, muafiyetsiz kısıtlamasız kesintisiz..

14 gün kiralık araç, yol yardımı, hukuksal koruma, sınırsız cam. öğretmen indirimi, iki sürücüye göre kısıtlanmış.

20 bin / 60 bin / 20 bin ihtiyari mali mesuliyer..

5 kişi kişi başı 12 bin lira ferdi.. falan filan..

10 taksit (word, axses+2 taksit, maximum, bonus) 8 taksit (tüm kartlar) 980 lira

Sürücü kısıtlaması iptal edilir aracı herkes kullanır hale getirilirse 1130 lira

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

gerçekten bu rahatlattı biraz beni. Mehmet abi hangi sigorta şirketinin fiyatı bu acaba? ben izmir bergamada ikamet ediyorum. gerçi şuan mersindeyim ama...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

14 gün kiralık araç, yol yardımı, hukuksal koruma, sınırsız cam. öğretmen indirimi, iki sürücüye göre kısıtlanmış.

10 taksit (word, axses+2 taksit, maximum, bonus) 8 taksit (tüm kartlar) 980 lira

Sürücü kısıtlaması iptal edilir aracı herkes kullanır hale getirilirse 1130 lira

Daa ne olsun 1 dk bile düşünmem.

Mehmet ağabey çıkarmadın bana böle bir fiyat. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sigortam.net den kontrol edin. muafiyeti %2 yapın. eskime payı düşmeme yi kaldırmayın. aracın değerini %5 düşürün.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sigortam.net den kontrol edin. muafiyeti %2 yapın.

% 2 muafiyet kasko primini 25-30 düşürür..

Ama ne kaybettiğimizi de bilmek gerekir.. Bedeli yüksek araçlar için uygun değildir..

Benim ki gibi bedeli düşük, primi pahalı araçlar için süper bir uygulamadır..

Daa ne olsun 1 dk bile düşünmem.

Mehmet ağabey çıkarmadın bana böle bir fiyat. :)

Yaptırmadıysan bakalım bir daha ama..

Bahsi geçen araç sahibi öğretmen ve kafadan % 20'si var..

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

çok teşekkür ederim Mehmet Bey en kısa zamanda değerlendireceğim...

Yorum bağlantısı
Galip Özel

Gene iyisin Özdemir, benim araca daha fiyat veremedi. Nasıl bir ayarlama yapacaksa artıkın :yes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
benim BMW de rekor primi Sayın Özyürek verdi :D

Verdi de bide Özürek'e sor bakalım kaç kişiye yemek sözü verdi. :)

Gene iyisin Özdemir, benim araca daha fiyat veremedi. Nasıl bir ayarlama yapacaksa artıkın :)

Özel bir çalışma yapıyorum senin için :)

Hem seninki yenileme.. Şimdiye kadar alışmış olman gerekir :yes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aracın yaşı ilerledikçe toplam ödeme artıyor mu? Yani sıfır bir aracın kaskosu daha mı düşük çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Aracın yaşı ilerledikçe toplam ödeme artıyor mu? Yani sıfır bir aracın kaskosu daha mı düşük çıkıyor?

evet abi öle benim araca selden sonra full kasko 1200/10 çıkarttılar düşünüyorum şu an sende kasko varmı..

Yorum bağlantısı
İdris Arıcı

Mehmet Bey özür dilerim birşey daha sormak istiyorum. anahtar kaybını yada hasarsızlığı bozmadan far, ayna,stop veya cam değişimlerini içeriyormu acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
evet abi öle benim araca selden sonra full kasko 1200/10 çıkarttılar düşünüyorum şu an sende kasko varmı..

Bende kasko yok..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet Ayhan.. Genelde böyledir..

Aynı iki aracın sıfırı 600 lira iken 3 yaşındaki 800 lira olabilir..

Mehmet Bey özür dilerim birşey daha sormak istiyorum. anahtar kaybını yada hasarsızlığı bozmadan far, ayna,stop veya cam değişimlerini içeriyormu acaba?

Anahtar kaybı var size verdiğim örnekte.. 500 lira ile sınırlı.. Ama hasarsızlığı bozar.. 500 lira yetmez denirse bir üst poliçeye çıkmak gerekir üst poliçede 1000 liradır bu teminat ancak prim tutarı da 100 liraya yakın artar.. Çünkü 1000 lira anahtar veren poliçe farklı bir poliçedir.

Far ayna ve stopları hasarsızlık bozmadan karşılamaz..

Cam da sayı yoktur.. 10 kez de kırılsa hasarsızlık bozulmaz..

Ben de fiyat istedim ama bana fiyat verene kadar kaskomun süresi doldu.

Nasıl bir fiyat verecekse artık.. :blush:

Alper hakkını helal et.. unuttum ben seni yav..

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Abi burdaki sürücü kısıtlaması ne?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi burdaki sürücü kısıtlaması ne?

Yaşın 30'u geçtiyse ve en az 3 yıllık ehliyete sahipsen, kasko yaptırırken yine 30 yaş üstünde bir yakının da listeye dahil ederek, bu aracı sadece ben veya sadece ikimiz kullanacağız dersen, isminiz veya isimleriniz kasko poliçesine sürücü olarak yazılır, buna karşılık, kasko şirketi sana şirketine göre değişiklik gösterir mutlaka ama genelde % 20 civarında bir indirim yapar..

Ancak burda dikkat edilmesi gereken şudur.. :

Aracı; kasko poliçesinde belirtilen kişiler dışında birisi kullanırken hasar oluşur ve rücu imkanı da olmazsa.. Oluşan hasar bedelini aynı oranda eksik alırsın..

Yorum bağlantısı
Hakan Baha
Yaşın 30'u geçtiyse ve en az 3 yıllık ehliyete sahipsen, kasko yaptırırken yine 30 yaş üstünde bir yakının da listeye dahil ederek, bu aracı sadece ben veya sadece ikimiz kullanacağız dersen, isminiz veya isimleriniz kasko poliçesine sürücü olarak yazılır, buna karşılık, kasko şirketi sana şirketine göre değişiklik gösterir mutlaka ama genelde % 20 civarında bir indirim yapar..

Ancak burda dikkat edilmesi gereken şudur.. :

Aracı; kasko poliçesinde belirtilen kişiler dışında birisi kullanırken hasar oluşur ve rücu imkanı da olmazsa.. Oluşan hasar bedelini aynı oranda eksik alırsın..

Demek ki seneye kaskoyu %20 indirimli yaptıracağım %40 da hasarsızlık indirimini koyarsak bu sene 1200 e yaptırdığım kaskoyu seneye 600 lira civarına yaptırmam lazım.

Hadi inşallah.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...