İçeriğe Yönlendir

Karşı tarafın trafik sigortasından pert durumu

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

arakdaşın 2001 opel astra sedan elegance sine arkadan çarptılar. aracın tamir bedeli 10bini geçiyormuş. ve pert etmişler. arkadaşın kaskosu yok karşı tarafın kaskosundan bedeli karşılancak. bu aracın pert bedeli için sigortayla bir pazarlık söz konusu mudur? bedeli tahmini ne kadardır.

şöyleki daha önce pert ettiğimiz aracımızda sigorata bize ilk önce 20bin teklif etti ama biz bu değeri kabul etmedik diye hatırlıyorum. ardından 22 bin teklif etti bunuda almadık 24 bin teklifini kabul etmiştik (28 bin kasko bedeli vardı aracın) bu pazarlığın naıl yapıldığını hatırlamıyorum. acenta tanıdıktı ve sanırım biraz yardımcı olmuştu bize. aynı şekilde arkadaşın durumunda da böyle bir pazarlık söz konusu olabilir mi

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r

Çok saçma sapan karamizahlık bir durum yani.Ne demek pazarlık?Sigorta şirketleri bu kadar yüzsüz mü?Hangi AB ye gireceğiz biz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
arakdaşın 2001 opel astra sedan elegance sine arkadan çarptılar. aracın tamir bedeli 10bini geçiyormuş. ve pert etmişler. arkadaşın kaskosu yok karşı tarafın kaskosundan bedeli karşılancak. bu aracın pert bedeli için sigortayla bir pazarlık söz konusu mudur? bedeli tahmini ne kadardır.

şöyleki daha önce pert ettiğimiz aracımızda sigorata bize ilk önce 20bin teklif etti ama biz bu değeri kabul etmedik diye hatırlıyorum. ardından 22 bin teklif etti bunuda almadık 24 bin teklifini kabul etmiştik (28 bin kasko bedeli vardı aracın) bu pazarlığın naıl yapıldığını hatırlamıyorum. acenta tanıdıktı ve sanırım biraz yardımcı olmuştu bize. aynı şekilde arkadaşın durumunda da böyle bir pazarlık söz konusu olabilir mi

2001 astra bence 17-18 rahat eder..

Diğer detayları Özel görüşelim Mustafa.. Yarın ara beni..

Çok saçma sapan karamizahlık bir durum yani.Ne demek pazarlık?Sigorta şirketleri bu kadar yüzsüz mü?Hangi AB ye gireceğiz biz?

Her iki taraf da yüzsüz.. :D

Sigorta şirketlerini o kadar zorluyoruz ki.. Onlarda alıştı artık.. Kaç lira verirse versin, sigortalının fazla isteyeceğini bildiği için onlarda ona göre fiyat veriyorlardır..

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r
2001 astra bence 17-18 rahat eder..

Diğer detayları Özel görüşelim Mustafa.. Yarın ara beni..

Her iki taraf da yüzsüz.. :D

Sigorta şirketlerini o kadar zorluyoruz ki.. Onlarda alıştı artık.. Kaç lira verirse versin, sigortalının fazla isteyeceğini bildiği için onlarda ona göre fiyat veriyorlardır..

Sigortalının bu durumdaki silahı ne?Neye dayanarak zorlar firmayı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sigortalının bu durumdaki silahı ne?Neye dayanarak zorlar firmayı?

Bayilerden alacağı 2. el emsal değerler ile yapar bunu..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

galerileri arıyorlar ve ortalamasını teklif sunuyorlar. peki galeriler alış fiyatını mı satış fiyatını mı söylüyor.

Yorum bağlantısı

Benim bildiğim aynı marka model donanım km'li araçlarla 10 ilin ortalaması alınarak bir fiyat çıkartıyolar. Benim pert işlemlerimde böyle olmuştu. 18binlik araca 16 vermişlerdi kabul etmemiştik 17.850 anlaşmıştık.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Benim bildiğim aynı marka model donanım km'li araçlarla 10 ilin ortalaması alınarak bir fiyat çıkartıyolar. Benim pert işlemlerimde böyle olmuştu. 18binlik araca 16 vermişlerdi kabul etmemiştik 17.850 anlaşmıştık.

eeeeebenim araadan 10 ilde yokki n olacak simdi? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O kadar hiç bir sigorta şirketi uğraşmaz..

Eksper bir fiyat belirliyor.. uzlaşma sağlanmazsa üç ayrı bölgeye soruluyor..

Sonuçta sigortalı mutlu ediliyor.. Bundan emin olabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yeri gelmişken kusura bakma Emmi 2006 ghia benzinli araç kasko bedeli için (benim araç) 22bin dediler şok oldum o kadar düştümü.Bende 25bin yaptırdım.Bana sorsalar benim arabamın ederi en az 30bin e bu aradaki farkı nasıl kapatacağız.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

kasko değerinin bir anlamı yok.aracın ogünkü piyasa değeri neyse onu veriyor kasko

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yeri gelmişken kusura bakma Emmi 2006 ghia benzinli araç kasko bedeli için (benim araç) 22bin dediler şok oldum o kadar düştümü.Bende 25bin yaptırdım.Bana sorsalar benim arabamın ederi en az 30bin e bu aradaki farkı nasıl kapatacağız.

Adnan, değer güncel ve de doğruymuş bence..

Geçen ay içinde 22 bin liraya satıldı aynısı...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Emmi benim aracım garaj arabası,sigara içilmemiş,tek şöför :) 29.000 km de ezik çizik değişen boyanan yok arkada fordrallysport stikırı var düzenli bakımı yapılan bir araç 22 000 e aynısından bulsunlar ben alayım. :fiuw::fiuw:

Şaka bir yana bundan çok zarar ettik desenize daha önceki araclarımı yaklaşık aldığım rakamlara satmıştım bunda 14000 lira büyük zarar. :wub::flowers: Allah hepimizi kazadan korusun hele hele pert olmaktan iki kere korusun.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Tüp taktıracak parayı bulsam :) hiç düşünmeden taktıracam.O zaman değeri 31.5 eder :):D:)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi benzine ne veriyorsun ayda. eğer 300 ve üzeri ise taktır taksit yaptırısın parasını kendi öder. biz öyle yaptık. sadece işletmek için bi 250 felan gerekiyordu.

bu arada tüplü hali son 24 diyorum o da tanıdık diye :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...