İçeriğe Yönlendir

Dizel Otomatik

Abdullah Şen

Recommended Posts

Utku Çay
(düzenlendi)
Çok güzel ancak şu an indirimli fiyatı 41300 olan bir araca garanti uzattığınızda ne kadar olacak? Bendeki Focus'u alırlar mı ve üstüne ne kadar ödemem gerekir? Ekonomiyi doğrutursam neden olmasın?

standart garanti 3 yıl ya da 100.000 km, bunu 5 yıl sınırsız km yapmanın bedeli 425 tl ve 6 taksit...

bu arada sorunsuz toyota dizel motoruna da sahip olmak ayrı birşey, daha bizim servise dizel motoru herhangi bir şekilde arıza yapmış araç gelmedi, gerçekten toyota inanılmaz derecede sorunsuz, ben yol yardım aracını akşamları gezmek için kullanıyorum :D

tarihinde Utku tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdullah Şen
(düzenlendi)
standart garanti 3 yıl ya da 100.000 km, bunu 5 yıl sınırsız km yapmanın bedeli 425 tl ve 6 taksit...

bu arada sorunsuz toyota dizel motoruna da sahip olmak ayrı birşey, daha bizim servise dizel motoru herhangi bir şekilde arıza yapmış araç gelmedi, gerçekten toyota inanılmaz derecede sorunsuz, ben yol yardım aracını akşamları gezmek için kullanıyorum :D

Tavsiye ettiğiniz bayi ve kontak var mı? Aracım için bu hafta içinde görüşüp alış uygun olursa siparişi Eylül fiyatlarından verebilir miyim? Arac ne kadar zamanda gelir? İlanın linki aşağıda. Verilecek fiyat hakkında kabaca da olsa bir fikriniz var mıdır?

En önemli soruyu unuttum. Boyum 1.93. Focus'u en geride kullanıyorum. Auris'te rahat edebilir miyim?

http://www.sahibinden.com/temiz_otomatik_f...pXQQdisplayitem

tarihinde Abdullah ?en tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
Tavsiye ettiğiniz bayi ve kontak var mı? Aracım için bu hafta içinde görüşüp alış uygun olursa siparişi Eylül fiyatlarından verebilir miyim? Arac ne kadar zamanda gelir? İlanın linki aşağıda. Verilecek fiyat hakkında kabaca da olsa bir fikriniz var mıdır?

En önemli soruyu unuttum. Boyum 1.93. Focus'u en geride kullanıyorum. Auris'te rahat edebilir miyim?

http://www.sahibinden.com/temiz_otomatik_f...pXQQdisplayitem

istanbuldan tavsiye edebileceğim bayi var, yarın telefonunu ve ismini öm atarım.

istediğiniz araç 30 eylüle kadar ellerinde olacak araçlar içinde varsa, o tarihe kadar ötvsini yatırıp aracı size teslim ederler....

sizin araca verilecek fiyat hakkında araştırmam lazım ama benim tahminim 15000 gibi olur, yani böyle bir fiyatla istanbuldaki bayilerde karşılaşırsanız üzülmeyin. Çünkü bana göre sizin aracı 15-16 gibi alıp 17-18 gibi biniciye satarlar...

auriste arka diz mesafesi oldukça geniştir, dolasıyla sıkıntınız olmaz ama bagajı focustan sonra çok ufak gelebilir....

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)

bu arada dizel motorlarımız yenilendi, torku artırıldı, zaten sessizdi dahada sessizleştirildi..

bunu da eklemeden geçemeyeceğim

ayrıca auris önümüzdeki sene makyaj görecek ve tipi oldukça güzelleşecek, bu konu da bilginiz olsun

Satıcı budur. Ford forumunda, başka şehirdeki bir müşteriye, Toyota satabilir :)

Forumdaşlarımızın Toyota sorunsuzluğa ile tanışmasından memnun olurum :( tabi Toyota sadeliği ile de :p

Yorum bağlantısı
Ali Okay

bi akrabama ikinci el mmt şanzımanlı bir yaris aldım. aracı aldıktan 1 hafta sonra şanzıman arızalandı ve garantiden değiştirdik. bu arada garantiyide uzattık . 2 yıl sonra tekrar şanzıman arızalandı. bu kez toyota kullanıcı hatası diyerek şanzımanı yapmak istemedi bizde şikayetimvar.com a yazıp araya birilerini koyunca şanzımanı tamir ettiler.şanzıman yapıldıktan sonra aracı satıp kurtulduk. belki yenilerinde sorunları halletmişledir ama ben şanzımanın vites geçişlerinide beğenmemiştim.

ben sizin yerinizde olsam 2006-7 mondeo ghia dizel otomatik alırdım. :s

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Otomatik şanzımandan ağzı yanmış birisi olarak uzunca bir müddet arayışım aynıydı; "Dizel" ve "Otomatik"...

Sıfır alt sınıf almak yerine ikinci el ama temiz bir üst sınıf hep daha cazip geldi, Araştırmalarım sonunda geldiğim nokta Golf yada Passat'ların dizel otomatiklerine binmek yönündeydi ancak gelin görünki bu model dizel otomatikler hem çok fazla yok hemde temiz ve düşük kmde olanını bulmak gerçekten çok zordu. Tam pes edip Mondeo yada Focus un benzinli otomatiklerine meyletmişken (Lpg uygulamayı düşünüyordum), şu an bindiğim aracı buldum ve gerçekten ekonomisi ve performansından çok çok memnunum; 2001 Golf 1,9TDI 110 Hp Otomatik... Yaklaşık 12 bin km dir periyodik bakımı haricinde hiçbir masraf çıkarmadı... :s

Yeni satılan DSG lerle ilgili şimdilik kullanıma mani olmayan kronik bir ses problemi dışında kronik problemler olduğu bilgisine rastlamadım. Fiyat ve donanımı biraz daha makul düzeylere inerse yeni Golf 1.6 TDI lar benide cezbetmiyor değil, ancak şu günlerde Polo ve Golf gerçekten çok pahalı Jetta'da muhtelemen en geç 2 yıl içerisinde kasa yenileyecek. Ayrıca 115 ps otomatik ve donanımı full olan Kia Ceed ler gerçekten görmeye değer ama ilk bindiğim VW bende çok hoş kanaatler bıraktı butcem yeterse VW ile devam etme niyetindeyim...

Yorum bağlantısı
Utku Çay
bi akrabama ikinci el mmt şanzımanlı bir yaris aldım. aracı aldıktan 1 hafta sonra şanzıman arızalandı ve garantiden değiştirdik. bu arada garantiyide uzattık . 2 yıl sonra tekrar şanzıman arızalandı. bu kez toyota kullanıcı hatası diyerek şanzımanı yapmak istemedi bizde şikayetimvar.com a yazıp araya birilerini koyunca şanzımanı tamir ettiler.şanzıman yapıldıktan sonra aracı satıp kurtulduk. belki yenilerinde sorunları halletmişledir ama ben şanzımanın vites geçişlerinide beğenmemiştim.

ben sizin yerinizde olsam 2006-7 mondeo ghia dizel otomatik alırdım. :D

2007 yılından sonra üretilen mm şanzımanların arıza çıkarma sorunu çözüldü

hatta eski modeller için servis kampanyası yapıldı, devamda ediyor

vites geçişleri ile ilgili olarakta robotize şanzımanların hepsi aynı, önemli olan bu şanzımanların yakıt ekonomisi için üretildiği ve bunun için tercih edilmesi gerektiğidir

Yorum bağlantısı
Abdullah Şen

Polo ile ilgili bilgi aldım Doğuş'tan. Dizel DSG Türkiye'de yokmuş. 2 ayda gelir dediler. Tabi ki ÖTV zammı da üzerine eklenecek ve geldiği günün fiyatından alınabiliyor. (Bugün tamamını ödemek bile bu durumu değiştirmiyor.) Reklamlarda dendiği gibi büyümemiş. Ben içine sığamadım.

Geriye Clio Quickshift ve Auris kaldı. Auris için şartları zorlamaya çalışacağım. Bakalım Utku Bey'in vereceği bayiyle konuşunca belli olacak.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Polo ile ilgili bilgi aldım Doğuş'tan. Dizel DSG Türkiye'de yokmuş. 2 ayda gelir dediler. Tabi ki ÖTV zammı da üzerine eklenecek ve geldiği günün fiyatından alınabiliyor. (Bugün tamamını ödemek bile bu durumu değiştirmiyor.) Reklamlarda dendiği gibi büyümemiş. Ben içine sığamadım.

Geriye Clio Quickshift ve Auris kaldı. Auris için şartları zorlamaya çalışacağım. Bakalım Utku Bey'in vereceği bayiyle konuşunca belli olacak.

Aracı Utku Bey'in bayisinden alsanız daha iyi olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Abdullah Şen

Alayım benim için problem değil. Muğla-İstanbul? Plaka prosedür vs nedir bilmiyorum?

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Alayım benim için problem değil. Muğla-İstanbul? Plaka prosedür vs nedir bilmiyorum?

Bodrum-İstanbul 11-12 saat. Plaka prosedürünü onlar halleder. Hem fiyat hem de aksesuar konusunda size yardımcı da olur...

Bu arada bu dizel-otomatik derdinden biz de muzadiribiz. 35-37 bin arası 2005-2007 model aralığında üst sınıfta ne araç alınabilir? D segmenti ya da Suv sınıfı olacak illaki...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Ötv zammından sonra Polo bi indirim alır diye düşünüyorum... Zira fiyatları şu haliyle dahi oldukça yüksek, muhtemelen en kötü bugünkü fiyatlarının üzerine çıkmayacak şekilde bi ayar yaparlar fiyatlara...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Ötv zammından sonra Polo bi indirim alır diye düşünüyorum... Zira fiyatları şu haliyle dahi oldukça yüksek, muhtemelen en kötü bugünkü fiyatlarının üzerine çıkmayacak şekilde bi ayar yaparlar fiyatlara...

Abi bence şimdi de pahalı. B sınıfı bir arabaya 38-39 bin TL vermek bana mantıklı gelmiyor. 3-4 Bin TL daha koyup dizel otomatik Auris almak daha akıllıca...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Abi bence şimdi de pahalı. B sınıfı bir arabaya 38-39 bin TL vermek bana mantıklı gelmiyor. 3-4 Bin TL daha koyup dizel otomatik Auris almak daha akıllıca...

Polo sınıfında gerçekten fark yaratan bir araç olsa dahi bence de öyle tabi, neticede Auris bi üst sınıf...

ÖTV zammıyla ilgili bazı bayiler burunlarından kıl aldırmıyorlarda sadece bunun Polo'nun bu fiyatlarıyla biraz zor olduğu ile ilgili fikrimi söyledim...

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Aracı Utku Bey'in bayisinden alsanız daha iyi olmaz mı?

Mert yardımcı olmak isterim ama elimizde Dizel auris kalmadı

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Mert yardımcı olmak isterim ama elimizde Dizel auris kalmadı

Corolla var mı? Fiyatları nedir Corolla'ların?

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Corolla var mı? Fiyatları nedir Corolla'ların?

dizel hiçbir aracımız kalmadı

eğer olsaydı

dizel corolla comfort düz vites 39250 idi

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Çok geziyorsanız Lpg'ye de geçebilirsiniz. 38.000-40.000_tl ciddi rakamlar bence.

Yorum bağlantısı
Abdullah Şen

Polo'dan sonra Clio'ya da sığamayarak bir hayal kırıklığı daha yaşadım. Clio'da da Quickshift dizel yokmuş zaten şu an. Manuel dizel'e razıyım arkadaşlar. Ford'da var mıdır bileniniz var mı? Fiesta veya Focus. Megane Legend nasıl? Düz, dizel? Bayinin elinde olduğu için soruyorum yosa Ford tercih ediyorum elbette.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Abdullah Bey acele etmeyin. Paranızı dövize altına bırakın ya da faiz isterseniz faize bırakın. Uygun fırsatı kollayın. Muhtemelen aralık ayı sonu.

Yorum bağlantısı
Utku Çay
Abdullah Bey acele etmeyin. Paranızı dövize altına bırakın ya da faiz isterseniz faize bırakın. Uygun fırsatı kollayın. Muhtemelen aralık ayı sonu.

bencede ama aralık ayı sonu değil 1 ile 15 arasında bakınki araba bulamama sıkıntısı çekmeyin ;)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Bencede ÖTV nin gazına gelip acele etmeyin...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
bu arada dizel motorlarımız yenilendi, torku artırıldı, zaten sessizdi dahada sessizleştirildi..

bunu da eklemeden geçemeyeceğim

ayrıca auris önümüzdeki sene makyaj görecek ve tipi oldukça güzelleşecek, bu konu da bilginiz olsun

Forumdaşlarımızın Toyota sorunsuzluğa ile tanışmasından memnun olurum :D tabi Toyota sadeliği ile de :)

Utku Bey; olmaz öyle bizim forumda bazı arkadaşlar denedi, ayrıca bende de bir tane var sorun çıkartmayan aracın tadı olmuyor.

En azından ses yapsın çok sade olmasın :)

Yorum bağlantısı
Utku Çay
(düzenlendi)
En azından ses yapsın çok sade olmasın :)

auris veya yaris alırsanız en azından tıkırtı yapıyor :D

Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Focustan sonra şirketin verdiği MM yarise geçince bende çok söylenmiştim, ama sonradan alıştım. Düz yolda vites geçişleri çok fazla problem yaratmıyor. Motor sesinden vites geçişlerini farkedip manuel vitesteki gibi ayağınız gaz pedelından çekerseniz dahada sarsıntısız bir geçiş oluyor. Ama trafikte ve yokuşlarda tam bir rezalet. Zaten yokuşlarda otomatik modunda kullanamıyorsunuz araç vites arttırıp bayılıyor muhakkak manuele almanız gerekiyor. Durkalk trafiktede manuel kullanmanız gerekiyor. Eğer düz ve az trafikli bir güzergahta kullanacaksanız MM'yi tavsiye ederim. Focustan sonra Auris size ufak gelir.

Bence kullandığınız araca LPG taktırın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...