İçeriğe Yönlendir

Sıralı LPG sistemlerinde LPG filtresini düzenli değiştirin

Amaç Keskin

Recommended Posts

Serdar Akgül

Banada öyle filitreden kaynaklanıyor gibi, çünkü hava filitresi yeni, buji ,buji kablosu değişimi yeni sayılır, yani filitre değişimine kadar yakıt tüketiminden gayet memnundum. Aşağı yukarı 1 depoda 4-5 lt fazla yakıyor şuanda..

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

filtre değişimi sonrasında tekrar ayar falan gerekiyormu acaba?gerekiyorsa eğer buda bir sebep olabilir.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
röle olayı derken kastettiğiniz nedir?arkadaşın 2004 colectionda da atiker takılı.motor soğukken çalıştırıp lpgye geçtiğinde vites boşta olunca stop ediyor.aynı sorunu mercedesli biri yaşamış ve röle değiştirerek çözülmüş sorunu.bu röle aynı rölemi ki?

bu röle benzin pompasına takılan bi röle,araç çalıştıgında lpg'ye geçtikten sonra çalışmasını engellemek için takılan bi röle,araç çalıştıgı müddet benzin pompası sürekli çalışıyomuş,dolaysıyla aşınıyo veya depoda benzin az olunca pompanın yanmasına sebeb veriyo, röle takıldıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyo....

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
en sağdaki nedir?

küçük filtre onun içinden çıkıyo...

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
burada daha detaylı gösteriyor

En sağdaki LPG valfi, soldaki filitre.

LPG valfi 10 tl olan diğeri 50 tl (BRC için) İkisinin ortasındaki regülatör.

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
bu röle benzin pompasına takılan bi röle,araç çalıştıgında lpg'ye geçtikten sonra çalışmasını engellemek için takılan bi röle,araç çalıştıgı müddet benzin pompası sürekli çalışıyomuş,dolaysıyla aşınıyo veya depoda benzin az olunca pompanın yanmasına sebeb veriyo, röle takıldıktan sonra bu sorun ortadan kalkıyo....

hı tamam bildim benim lpgcide takalım onu diye önermişti 60 tl idi fiyatı.eniştemin c-maxte lpg var 2 seneyi geçti taktıralı ve hiç çeyreğin altına düşürmez benzini bu şekilde kullanmakla benzin pompasına bir zarar vermiş olmayız herhalde değilmi?

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
hı tamam bildim benim lpgcide takalım onu diye önermişti 60 tl idi fiyatı.eniştemin c-maxte lpg var 2 seneyi geçti taktıralı ve hiç çeyreğin altına düşürmez benzini bu şekilde kullanmakla benzin pompasına bir zarar vermiş olmayız herhalde değilmi?

sorun depoda benzin olmadıgından kaynaklandı zaten, çeyregin altına düşürmessek sorun yok....

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ekrem Altaylı

Aracımda tartarini marka sistem kullanıyorum 3-5 gündür kontağı kapattığımda lpg sisteminden 2 kere sinyal sesi gelmeye başlamıştı,servise gittiğimde sistemin 350 saat bakım uyarısı verdiğini söylediler, filtre değişti ,sızdırmazlık kontrolü yapıldı,basınç ayarı düzeltildi...filtre rengi gördüğünüz gibi aygaz eurolpg kullanırım sürekli ,açıkça şaşırdım o kadar kirlenmesine,filtrenin yeni hali beyaz gömlek gibi,17 bin km.dir kullanılan filtre...

resim037b.jpg

resim038i.jpg

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Aracımda tartarini marka sistem kullanıyorum 3-5 gündür kontağı kapattığımda lpg sisteminden 2 kere sinyal sesi gelmeye başlamıştı,servise gittiğimde sistemin 350 saat bakım uyarısı verdiğini söylediler, filtre değişti ,sızdırmazlık kontrolü yapıldı,basınç ayarı düzeltildi...filtre rengi gördüğünüz gibi aygaz eurolpg kullanırım sürekli ,açıkça şaşırdım o kadar kirlenmesine,filtrenin yeni hali beyaz gömlek gibi,17 bin km.dir kullanılan filtre...

resim037b.jpg

resim038i.jpg

aygaz + lpg gerçekten çok can sıkıcı hale geldi.artık şikayet edenlerin sayısıda arttı.benimde bazı sıkıntılarım var bakalım.haftasonu filtre değişimi için gideceğim aygazın marifetini göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

resim037b.jpg

resim038i.jpg

ekrem bey tartarini markasından memnunmusunuz....eskişehirde kime montaj yaptırdınız...motor arıza lambanız yanıyormu???

Yorum bağlantısı
Ekrem Altaylı
ekrem bey tartarini markasından memnunmusunuz....eskişehirde kime montaj yaptırdınız...motor arıza lambanız yanıyormu???

Murat bey Eskişehir'liyim ama Diyarbakır'da görevliyim,arabamı ise 5 ay önce Elazığ'dan almıştım,lpg Elazığ'da takılmıştı aldığımda vardı üzerinde,6 bin km yi geçtim şu an, kullandığım arabada ise toplamda 27 bin km.dir lpg var,benzin yada lpg de kullandığıma dair çok hissedilir bir fark yok,lpg lt/1.71 iken hesapladığımda tüketim değerleri şehir içi 18.0-18.5 şehir dışı 13.0-13.5 krş arası gerçekleşiyordu.şu an lt/1.86 tl burada daha almadım,tartarini sistemden bir şikayetim yok,motor arıza lambası hiç yanmadı şimdiye kadar bende, tavsiye ederim tabiki,aracın lpgli olduğunu unutuyorsunuz benzin alır gibi doldurtup benzinle gezer gibi geziyorsunuz,farkı yok...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Murat bey Eskişehir'liyim ama Diyarbakır'da görevliyim,arabamı ise 5 ay önce Elazığ'dan almıştım,lpg Elazığ'da takılmıştı aldığımda vardı üzerinde,6 bin km yi geçtim şu an, kullandığım arabada ise toplamda 27 bin km.dir lpg var,benzin yada lpg de kullandığıma dair çok hissedilir bir fark yok,lpg lt/1.71 iken hesapladığımda tüketim değerleri şehir içi 18.0-18.5 şehir dışı 13.0-13.5 krş arası gerçekleşiyordu.şu an lt/1.86 tl burada daha almadım,tartarini sistemden bir şikayetim yok,motor arıza lambası hiç yanmadı şimdiye kadar bende, tavsiye ederim tabiki,aracın lpgli olduğunu unutuyorsunuz benzin alır gibi doldurtup benzinle gezer gibi geziyorsunuz,farkı yok...

Farkı fiyatı ;)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Bengü Yıldız
Ben atiker taktırırken sordum, 10000 diyorlar dedim. yok dedi, 15000 de bir değiştiririz dedi. 50 tl filan tutuyor heralde.

yanlıs hatırlamıyorsam uygun fiyata degiştiriyor.starotogaz 1.sanayi sitede bılgilerinize.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Harun Sayın

Ben landirenzo omegas lpg kiti taktırdım.

ustalar kesinlikle aygaz eurolpg ve katkılı otogaz almayın diyor. filtreleri tıkıyormuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...