İçeriğe Yönlendir

Bizi arabalarımıza bağlayan nedenler nelerdir ?

Serkan Çok

Recommended Posts

Serkan Çok

merhaba

daha önce konuşuldumu bilmiyorum ama arabalarımızla aramızdaki bağ nasıl oluşuyor merak ediyorum.

ben arabamın sesini konforunu seviyorum. birde yakışını :)

peki sizler neden arabanızı seviyorsunuz? :)

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Aslında benim ilk arabam,ilk göz ağrım yani.Diğer arabalarla karşılaştıramam ama ben arabamın her şeyini çok seviyorum :) Duruşunu,hızlanmasını,kokusunu bile :)

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

İhtiyaç duyulduğu zaman iş görmeye hazır bir binit.Problemsiz olması ve yolda insana güven duygusu vermesi sevdiğim özellikleri.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

S-max, ilk olarak beni sıkan bir araç olmuştu, hemen herşeyinden memnundum ama artık kullanma isteğim yoktu, biraz araştırma sonucu, araca bağlanmada-tercih etmede ana kucağı olgusuna rastlamıştım ki özellikle Explorer da bu kavrama-koruma hissi çok çok iyi. Sürücü koltuğunda otururken, genel yapının sizi kavradığını hissedince rahat ediyorsunuz, herşey uzakta olunca metal yığınından ileriye geçemiyor.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

tipi, sesi ve konforu

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Konfor donanım .. 98 mondeo fiatlarında bu konforda bu donanımda araba yok...görenin inanası gelmiyor...Yani ucuza konfor.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

İç- dış dizaynını ve yol tutuşunu seviyorum,en önemlisi ise 9 yıldır sevinçlerime ve üzüntülerime şahit oldu hayatımın en hızlı yılları onunla geçti,imkanım olursa satmayı hiç düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Çok

genel olarak kimsenin pek duygual bağı yok gibi.

yorumlar okadar azki :(:blush:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

yan profilden duruşu, yol tutuşu, tıkırtısı, cızırtısı, sesi soluğu, kısacası herşeyi..

daha önce paylaşmıştım.. Ford'u sev şiiriyle yeniden nostalji yapalım.. :blush:

Ford'u sev

Fordu sesiyle sevdim

hiç bitmeyen gürültüsüyle

bir orkestra misali

tıkırtısıyla, müziğiyle

Fordu motoruyla sevdim

siyah pelerin gibi dumanıyla

bir traktör misali

endamıyla, torkuyla

Fordu rengiyle sevdim

denim mavisinin tılsımıyla

bir bukalemun misali

Siyahıyla, Tango kırmızısıyla

Fordu servisiyle sevdim

her nekadar forddan anlamasa da

bir işkence misali

müşteriyi çıldırtsa da

Fordu parçasıyla sevdim

altından pahalı parçasıyla

bir sarraf misali

çıkmacısıyla, çakmacısıyla

Fordu şöförüyle sevdim

doğru ve efendi duruşuyla

bir pilot misali

ustalığıyla, kaptanlığıyla

Fordu FordClubTR ile sevdim

sıcak arkadaş ortamıyla

güzel bir mahalle misali

emmi'siyle, üyesiyle, genciyle, yaşlısıyla..

Nuri Başer - 19.05.09 saat:23:00 itibariyle..

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Duygusal bağ oluşturacak kadar değer vermem. Benim için tenekedir. O kadaaar :blush:

aaaaa oldumu şimdi bu güzel şiirden sonra :(

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan
Duygusal bağ oluşturacak kadar değer vermem. Benim için tenekedir. O kadaaar :blush:

Teneke olmasına tenekedir emme(bu kelimeyi çok severim:) sahibine itaat edeni makbuldür.Öyle yetkin insanıda (sahibi)ara ki bulasın.

Yorum bağlantısı
Guest Fuat

Sanırım beni bağlayan konforu,sony'si,yol tutuşu,önden görüntüsü olacak.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Görüntüsü, Alçak oturma pozisyonu, Motor ve özellikle kesici sesi :blush:

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
(düzenlendi)

Valla beni arabama bağlayan şey ona saydığım dünyanın parası ve banka taksitleri :blush: Şaka tabii.

Fordun karizmasına vuruldum,

Focusun adını duydum,

Bir hayaldi benimkisi her gece kurduğum,

Sonunda dişten tırnaktan arttırdım,

Yemeden içmeden kıstım,

Bir Focus sahibi oldum,

Beni arabama bağlayan

İşte bu tutkudur Dostum :(

tarihinde Bora Akba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatik klima, hız sabitleyici, yol tutuş, yakıt tüketimi, ucuz olması...

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Beni arabaya bağlayan koltuğa yapıştığımda o ivmeyi hissedebilmektir.

yaşasın 0-100 :lol2:

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

5 Aydır sahip olduğum Mondi için kafadan bir iki şey söylemem gerekirse:

1- Konfor

2-Güvenlik

diyorum...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben tipine bakıyorum,sonrada performanslı ve güvenli olmasına.Ama dış görüntüsünü beğenmiyorsam ağzıyla kuş tutsa benim için kıymeti yok.

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Ben tipine bakıyorum,sonrada performanslı ve güvenli olmasına.Ama dış görüntüsünü beğenmiyorsam ağzıyla kuş tutsa benim için kıymeti yok.

Katılıyorum :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

En kötü durumda hatırı sayılır bir nakit olarak tamamen duygusal yaklaşıyorum.... :lol2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
En kötü durumda hatırı sayılır bir nakit olarak tamamen duygusal yaklaşıyorum.... :unsure:

:D Evet duygusal yönü ağır basıyor :p

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Focusum çok güzeldi ,çok sevmiştim ama iki dakkada soğudum :D Accord çok hoşuma gitti yağmur sensörü çok güzrlmiş :unsure: He bide 2.0 sıfır olmasına rağmen focus kadar az yakması sevindirdi beni . Bunların dışında Hakan abi gibi benim de bağım yok. Sadece sevindirici şeyler var :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Özer Gelişli

Beni arabama bağlayan şey onula geçirdiğim vakittir, onunla yaşadıklarımdır. ne kadar şikayet de etsem bir çok önemli anımda yanımda o olduğu için ona bağlanırım. Onunla ilk satışıma gitmiş para kazanmışımdır, kız arkadaşımla bizi o gezdirmiştir, kardeşim kadar sevdiğim arkadaşımın düğününe onula gitmişimdir, onunla yolda kalmış veya yolda kalmış bir arkadaşıma yardım etmişimdir. Kimseyle görüşmek istemediğimde, durduğum yer beni boğmaya başladığında onun içine atlayıp herkesten kaçmışımdır. Onun içinde doyasıya küfretmiş, onunla uzun yoldayken bir çok şarkının gerçek anlamını hissetmişimdir. Beni bağlayanlar öncelikle bunlardır. Performanstır, dış görünümdür, modifiyedir, sestir, kıldır tüydür bunlardan sonra gelir. Bundan önceki Renault 19 da da bu böyleydi, Fiesta da da bu böyle.

Bir de sanırım ben arabasıyla bağ kurma geleneği olan bir aileden geliyorum. Dünyanın en geniş adamı olan, hiç bir şeye üzülmeyen, sadece ablamı istemeye geldiklerinde yüzündeki hüznü hissettiğim babamın, hurdaya verdiği otobüsünün koltuklarının söküldüğü günki üzüntüsünü hiç unutmam. Suratını asık, kendisini suskun gördüğümde "Hayrola baba, neyin var" dedim. Hiç yüzüme bakmadan sadace "Koltuklarını sökmüşler" diyebildi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...