İçeriğe Yönlendir

İçimizden Biri: Hem Kel Hem Dremelli!

Serdar Arbaş

Recommended Posts

Serdar Arbaş

Merhabalar...

Üye olduğumda bahsetmiştim, Mehmet Bey yaptıklarını görmek isterim deyince hazırda bulunan ne varsa atölyede fotoğrafladım.

Evimin en ufak odasını atölye olarak kullanıyorum, tezgahım yok. Hem sandalye hem merdiven olabilen sihirli sandalyeme işkenceyle kıl testere tezgahımı tutturup çalışıyorum. Ağır işler, çok toz çıkaran zımpara işlerini bir çoğunu balkonda yapıyorum, Hatay malum, hava her daim güzel.

Çalışmalarımdan birkaç örnek. Umarım beğenirsiniz:

Geleneksel saka kafesi:

cimg5233.jpg

cimg5235a.jpg

cimg5236u.jpg

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Yoksa Kardeş misiniz ?

Şaka Bir Yana Ahşap Oyma örneklerini K.Maraş ta bol bol görmek mümkün.

Yorum bağlantısı
Serdar Arbaş
Yoksa Kardeş misiniz ?

Abim :bravo:

İkinci posta fotoları gönderemedim. Forum acemiliği, bu sayfada img etiketine izin verilmiyor diyor. 5-6 fotoğraf daha vardı. Yarın gönderirim artık.

Bu tarafta Kahramanmaraş'a gidemedim, Antep'e kadar varabildim ama gelmişken oraları da gezicem umarım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önemli olan kısıtlı imkanlar dahilinde birşeyler yapmaya çalışmak.. Siz de bunu başarmışsınız ve yapmışsınız, bence çok güzel olmuş..

Tebrikler..

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

elinize sağlık güzel uğraş,sabır işi :bravo:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Elinize sağlık, hakikaten zor ve sabır işi...

hem kel, hem dremelli deyince kanım kaynadı birden. ;)

Başlığı okuyunca aklıma hemen sen geldin hocam. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Elinize sağlık, hakikaten zor ve sabır işi...

Başlığı okuyunca aklıma hemen sen geldin hocam. :)

eyvallah Cenk'çim. ;) ben de seni severim bilirsin. :)

Serdar kardeşim, daha önce bir başlık açıp http://www.dremeltutkunlari.com sitesinin reklamını yapmıştım. kaçırdın sanırım. seni de aramızda görmek isteriz. adımı verirsen oradaki arkadaşlar yardımcı olurlar. istersen kartımı vereyim "hamili kart yakinimdir" hesaabı. :)

Yorum bağlantısı
Serdar Arbaş
Serdar kardeşim, daha önce bir başlık açıp http://www.dremeltutkunlari.com sitesinin reklamını yapmıştım. kaçırdın sanırım. seni de aramızda görmek isteriz. adımı verirsen oradaki arkadaşlar yardımcı olurlar. istersen kartımı vereyim "hamili kart yakinimdir" hesaabı. ;)

Dremel elime ulaştığında girdiğim sitelerden biriydi ama o zamanlar yeni kurulmuştu, kurucudan başka pek kimse yoktu, tekrar bakayım :) Ben dremeli daha çok matkap olarak kullanıyorum arada zımpara için, bazen de evdeki bıçakları bilemeye. Biraz daha kurcalamam gerek.

Bu arada bu sayfada img etiketine izin verilmiyor demeye devam ediyor. Asıl numarası olan fotoları gönderemedim :) nasıl yapıcam bunu? Bir sayfada belli fotoğraf sayısı mı var? Kurcaladım ama bulamadım.

Bu arada herkese güzel yorumları için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Bu arada bu sayfada img etiketine izin verilmiyor demeye devam ediyor. Asıl numarası olan fotoları gönderemedim
Yorum bağlantısı
Serdar Arbaş

Bunlar da altları... Imageshackten olmayınca photobucketden denedim, oldu bu kez.

CIMG5238.jpg

CIMG5237.jpg

Bunlar da peçetelik, hanımlara sus payı, evde ses yapma çalışırken evi kirletme payı :vroom:

CIMG5239.jpg

CIMG5241.jpg

Yorum bağlantısı
Serdar Arbaş
(düzenlendi)

Bunlar da yapım aşamasında model teknelerim. Karadeniz takası ve kamaralı çırnık.. Çoktandır kızaktalar, tembellik :vroom: Bir gün bitecekler umarım.

CIMG5242.jpg

CIMG5198.jpg

CIMG5196.jpg

Çalışırken:

CIMG5212.jpg

Benden bu kadar. Murat abinin siteden kopyalayarak dremeli focusa sürmem gerek en kısa zamanda. Eylemlerim sürecek :D

tarihinde Serdar Arba? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bencede Dremel+Kel= Murat Dere

aslanım Emre'm! :) nasıl gidiyor kardeşim?

Bunlar da yapım aşamasında model teknelerim. Karadeniz takası ve kamaralı çırnık.. Çoktandır kızaktalar, tembellik :vroom: Bir gün bitecekler umarım.

CIMG5242.jpg

CIMG5198.jpg

CIMG5196.jpg

Çalışırken:

CIMG5212.jpg

Benden bu kadar. Murat abinin siteden kopyalayarak dremeli focusa sürmem gerek en kısa zamanda. Eylemlerim sürecek :D

paylaşılmayan bilgi bilgi değildir. bu arada maaşallah Serdar, Allah nazardan saklasın, pek marifetliymişsin kardeşim. :good1:

Yorum bağlantısı
Serdar Arbaş
paylaşılmayan bilgi bilgi değildir. bu arada maaşallah Serdar, Allah nazardan saklasın, pek marifetliymişsin kardeşim. :D

Teşekkürler abi, bak çalıcam senden ne varsa kızma sonra :) Elektrik-elektronik bilgim yok denecek kadar az, rahatsız etsem kızmazsın di mi?! :vroom:

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

yapılan ürünleri kafes mesela kullanıyor musunuz ?

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Selamlar Serdar hocam.. bende de ahşap ve özellikle model-maket gemi merakı var.. aynı senin gibi evin küçük odası atölyem (hanım çok bozuk atıyor ama) :vroom:

birkaç çalışma da benden:

** Bu İlki.. **

bu da yeni başladığım Viking Gemim:

46330113.jpg

98046070.jpg

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

valla bravo arkadaşlar bendede model uçak hastalığı var ama bir türlü başlıyamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
valla bravo arkadaşlar bendede model uçak hastalığı var ama bir türlü başlıyamadım.

Senin hastalık henüz kuluçka sürecinde demekki. :vroom:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Abi emeklilikte vakit bol olur ama.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Senin hastalık henüz kuluçka sürecinde demekki. :lol2:

aynen öyle emmi.

Abi emeklilikte vakit bol olur ama.. :)

bir bulaştımı kurtulamam diye korkuyorum Nuri :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...