İçeriğe Yönlendir

İçimizden Biri: Hem Kel Hem Dremelli!

Serdar Arbaş

Recommended Posts

Nuri Başer

Lokman abi maket ayrı bir dünya ve maket yaptıkça o dünyanın hakimi oluveriyorsun.. :lol2: o yüzden kurtulmak istemeyeceksin..

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

+1000

Bakırköyde bir maketçi var oraya gidip bir bilgi alayım bakalım neler olucak.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Teşekkürler abi, bak çalıcam senden ne varsa kızma sonra :) Elektrik-elektronik bilgim yok denecek kadar az, rahatsız etsem kızmazsın di mi?! :)

ne kızacam kardeşim. yardım bile ederim çalmana. :good1: istediğin zaman rahatsız edebilirsin beni. :p

valla bravo arkadaşlar bendede model uçak hastalığı var ama bir türlü başlıyamadım.

ne biçim hastalık o zaman bu Lokman Abi? ;)

Senin hastalık henüz kuluçka sürecinde demekki. :good1:

he yakında yumurtlar. :crazy: n'aber Mehmet, iyisin?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sayın Dere, sizin arabaya taktığınız iki ampülden başka çalışma varmı, böyle model gemi gibi ? :)

Serdae bey, çok güzel çalışmalar, tebrik ederim. Emekleriniz boşa gitmemiş.. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
n'aber Mehmet, iyisin?

İyiyim kel dostum.. Sen nasılsın.. ?

Yorum bağlantısı
Kaan Serter
Önemli olan kısıtlı imkanlar dahilinde birşeyler yapmaya çalışmak.. Siz de bunu başarmışsınız ve yapmışsınız, bence çok güzel olmuş..

Tebrikler..

+1388

Gerçekten bravo size tebrik ediyorum.

Nuri Bey sizin vikingde güzel olacak gibi. İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Murat hocam izleme seyretme hastalığı :) uygulamaya geçersem bitirmeden başından kalkmam diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
+1388

Gerçekten bravo size tebrik ediyorum.

Nuri Bey sizin vikingde güzel olacak gibi. İyi çalışmalar.

Teşekkürler.. bitince fotoları atıcam.. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Sayın Dere, sizin arabaya taktığınız iki ampülden başka çalışma varmı, böyle model gemi gibi ? :lol2:

Serdae bey, çok güzel çalışmalar, tebrik ederim. Emekleriniz boşa gitmemiş.. :good1:

çook; evdeki ecza dolabı (iki çekmeceli), odamdaki kapaksız raf-dolap, demir3klorür reaksiyon hızlandırıcı mekanizma (lisedeyken), mdf bilgisayar kasası, televizyon sehpasına açılır-kapanır hoparlör tablası, ve aklıma gelen gelmeyen daha bir sürü şey. bunlardan şu anda hayatta olanlar; ecza dolabı, odadaki raf-dolap var etrafımda gördüğüm. var yani sayın Toker... :p ayrıca ses tonunuz hiç hoşuma gitmedi, bir daha görmiyim. :p

İyiyim kel dostum.. Sen nasılsın.. ?

iyiyim dostum, yuvarlanıyoruz işte. :good1:

Murat hocam izleme seyretme hastalığı :) uygulamaya geçersem bitirmeden başından kalkmam diye düşünüyorum.

amaç da o zaten. hastalığa yakalanıcan geçmicek... :)

Teşekkürler.. bitince fotoları atıcam.. ;)

dremeltutkunları'na bekleriz o zaman seni de Nuri. (forumdan adam çalmak gibi olmaz dey mi?) orası başka, burası başka... :crazy:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Bencede Dremel+Kel= Murat Dere

benimde ilk aklıma gelen murat hocam oldu başlıgı görünce,okullar açılınca kayboldu sanki çaktırmadan....

Yorum bağlantısı
Murat Dere
benimde ilk aklıma gelen murat hocam oldu başlıgı görünce,okullar açılınca kayboldu sanki çaktırmadan....

kaybolmamın okulla ilgisi yok Bahtiyar. çakıldı zaten yeterince... hatırla, geçen okul döneminde "nasıl öğretmen ya, her gün forumda" deniyordu benim için. :lol2: hiç bir yere kaybolmadım, dimdik ayaktayım hala. :good1:

Yorum bağlantısı
Serdar Arbaş
yapılan ürünleri kafes mesela kullanıyor musunuz ?

İlk yaptığım maun olandı, sağdaki, onu bir arkadaşımın babasının gönderdiği kanarya için birkaç günlüğüne kullandım, kanarya kafesi alana kadar tabii ki, bu kafesler başka kuşlar için çok küçükler.

İkincisi, üzerinde Sami yazıyor, onu babama hediye olarak yaptım, kullanılacak. Şu anda yolda, sahibine doğru ilerliyor :)

Nuri Hocam, çok sevindim benzer hobilerimiz olduğuna, elimde biraz plan var, istersen gönderebilirim. Ben gemi modelciliğinde yeniyim, hepi topu gördüğün o iki gövde var henüz :) Boyaya girecekler yakında.

Plastik maketten geçiş yaptığım için ilerlemem yavaş oluyor. Bu arada benim eski işlerden de bir iki foto ekliyim:

Alman tankı Panzer II:

soldetay.jpg

sol.jpg

DSC08373.jpg

Yapım aşamasında kalmış bir F-104:

DSC08468.jpg

DSC08473.jpg

Türk Spitfire:

DSC08057.jpg

DSC08054.jpg

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Nuri Hocam, çok sevindim benzer hobilerimiz olduğuna, elimde biraz plan var, istersen gönderebilirim. Ben gemi modelciliğinde yeniyim, hepi topu gördüğün o iki gövde var henüz :) Boyaya girecekler yakında.

Plastik maketten geçiş yaptığım için ilerlemem yavaş oluyor. Bu arada benim eski işlerden de bir iki foto ekliyim:

Çok sevinirim Serdar Hocam.. bende de biraz plan mevcut, birikimlerimizi paylaşabiliriz.. gemilerde genelde plansız çalışıyorum.. doğaçlama yapıyorum.. kimse inanmıyor ama gerçekten öyle :) özellikle resimler ön bilgi amaçlı yardımcı oluyor..

Yorum bağlantısı
Misafir

Maşallah çok güzel el beceriniz var. Ben böyle bir çalışmaya girdiğimde sonuç bütün çıkmıyor malesef. Maketlere çook merakım var bir ara başlamayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Arkadaslar, abilerim bu modelleri yapmak icin agaci nereden temin ediyorsunuz ?

1- marangozlar

2- eski ahşap eşyalar

3- hazır kitler

4- abeslang, kürdan v.b. eşyalar

5- büyük marketlerdeki ham ahşap ürünler

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
(düzenlendi)
Çok hoşuma gitti tebrikler.

Benden de bir soru. Pahalı bir hobi midir bu? Dremel denen cihaz kaç paradır?

en ucuz hobilerdendir Yavuz.. marangozdan bir araba ağaç alırsın para istemez, yine de 5-10 atarsın :D

dremel olmazsa olmaz değil (özellikle gemi maketi için konuşuyorum) ama olursa da iyi olur.. set halinde 80 parça + motor 180-200 TL civarı.. parça sayısı azaldıkça fiyat ta azalıyor.. ucuna farklı aparatlar takarak oyma, traşlama v.s. yapabiliyorsun..

Dremel 79 parça set

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Necati Dur

konu önceden açılmış ama ben yeni gördüm. bende formda yeniyim zaten.

Bu konuda belki birkaç fikir verebilirim. naçizane bende maket yapıyorum.

maliyet bende sıfır. kullandığım araç-gereçleri yapıyorum önce. ilgilenirseniz detaylı anlatabilirim

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arkadaşlar, dremeltutkunlari.com'a gelsenize. Paylaşacak, görecek, öğrenecek, yapacak çok şey var. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...