İçeriğe Yönlendir

Arka Camımı Kırdılar

Bora Akbaş

Recommended Posts

Bora Akbaş

Arkadaşlar,daha 2,5 aylık gözüm gibi koruduğum Focusumun arka camını,yukarıdan geçen yol kenarından birasını içip şişeleri bizim aşağı otoparka fırlatan ş....siz kişilerce kırıldığını gördüğümde şoka girdim. Alçak insanlar tarafından aracımın arka camı attıkları bira şisesiyle kırılmış ve tüm arabamın içine camlar un ufak biçimde dolmuştu.Size fotolarınıda gönderiyorum.Sinirimden uyuyamıyorum kaç gündür ya. Bu arada arka camı sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu yere götürüp taktırttım ama orjinal Ford yazılı cam yerine DORAGLASS marka bir arka cam taktılar. Cam kırılmalarında böyle mi oluyor?Yani yetkili servislerde cam takılması sözkonusu olmuyormu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Doraglass daha kaliteli olması lazım.

Çok geçmiş olsun. Siniri vb bir kenara bırakın, olur böyle vakalar, sağlık en önemlisidir. Takmayın, alet sonuçta, yenisi alınabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

geçmiş olsun, arkadaşın c4'ünde de beşiktaş'ta yukarıda balkonda sigara keyfi yapan birinin kül tablası ön camı patlattı. kaskosuda yoktu, 600tl kaçtı...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anlaşmalı camcı dışında cam takılırsa, %... meblağı siz ödüyorsunuz, geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Geçmiş olsun. Yapılan iş tam şerefsizlik örneği.

Aslında o şişeyi alıp, atanı kuru kuru oturtmak lazım üstüne :D

Söylenilebilecek en güzel söz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vay serefsizler, geçmiş olsun üzülmeyin, Allahtan cama gelmiş, ya kaputa tavana gelseydi çok berbat olucaktı, boya kaporta, sadece cam kırılmasına şükretmek lazım, üzülmeyin tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Geçmiş olsun bence de tavana vs. gelseydi daha kötü.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Allah'tan kaportaya zarar vermemiş, cam değişir yerine konur, ya tavana gelseydi? bardağın dolu tarafından bakıp sinirlenmek ve üzülmek yerine Şükür deyin ve canınızı sıkmayın.

aynısını düşündüm, tavana gelse satarken güzel ülkemde çok sıkıntı çekerdiniz...

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Hepinize çok teşekkür ederim,Allah razı olsun.Ama inanın cuma sabahından beri sinirim yatışmıyor,arabanın her yerinden kıymık kıymık cam parçaları çıkartıyorum sürekli,elime ayağıma batıyor.Arabada bebek bindiğinde korkuyorum biryerine batar sabinin diye. Ne kadar süpürülürse süpürülsün hepsini temizlemek imkansız. Kaputa denk gelse hele tavana en az 3-4 milyarlık zarara sebep olurdu çünkü şişe doluymuş ve arabanın içine akmış o biralar.Deri döşeme bölümleri silindide kumaş bölümlerini temizleyemiyorum bi türlü. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

kumaş zarar görmüşse onu da kaskonun karşılaması gerekir? sonuçta kötü niyetli bi olay bu.

mehmet bey daha iyisini bilir.

Yorum bağlantısı
Guest Fuat
Hepinize çok teşekkür ederim,Allah razı olsun.Ama inanın cuma sabahından beri sinirim yatışmıyor,arabanın her yerinden kıymık kıymık cam parçaları çıkartıyorum sürekli,elime ayağıma batıyor.Arabada bebek bindiğinde korkuyorum biryerine batar sabinin diye. Ne kadar süpürülürse süpürülsün hepsini temizlemek imkansız. Kaputa denk gelse hele tavana en az 3-4 milyarlık zarara sebep olurdu çünkü şişe doluymuş ve arabanın içine akmış o biralar.Deri döşeme bölümleri silindide kumaş bölümlerini temizleyemiyorum bi türlü. :D

Geçmiş olsun Bora bey.Detaylı bir iç temizlik yaptırın.Arkada bebek taşıyorsanız tehlikeli olabilir.

Olur böyle şeyler.Cidden önemli değil.Kasko ne için var?

Sizin ve ailenizin canı saolsun.Önemli olan bu.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Kumaş zarar gördü sayılmaz,sadece bira lekesi olmuş ama temizlenmesi zor oluyor,leke kalıyor. Ziebart kasko tarafından yaptırılmıyor galiba,bana öyle bişey söylemediler aksigortadan.Ama bence yaptırılması lazım tabii.Çünkü camı takn yerde çok üstünkörü bir temizlik yapıldı.Hatta camı takarken arabanın kaportasında çok derin olmayan,ince çizikler oluşturmuşlar,sanırım elbiseleri falan sürttü. :D:D

Yorum bağlantısı
Misafir

Büyük geçmiş olsun. Bunu yapanların insanlığından şüphe etmek gerekli sen başkasının malına neden zarar veriyorsun. Alkol kullanacaksan ağzınla iç başka bir tarafınla değil. Bora bey şanslıymışşsınız cam sonuçta değişir. Ya tavana gelseydi, size kaportalık iş çıkartsaydı o daha bir kötü olurdu. Keşke camı taktırmadan önce sigortanızla konuşsaydınız anlaşma dışı camcı da takıldığında % nin ne kadarını karşılıyorsa ben olsam yetkili serviste orjinal takdırırdım. Üzerine takılan cam da kaliteli hiç canınız sıkılmasın.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
Büyük geçmiş olsun. Bunu yapanların insanlığından şüphe etmek gerekli sen başkasının malına neden zarar veriyorsun. Alkol kullanacaksan ağzınla iç başka bir tarafınla değil. Bora bey şanslıymışşsınız cam sonuçta değişir. Ya tavana gelseydi, size kaportalık iş çıkartsaydı o daha bir kötü olurdu. Keşke camı taktırmadan önce sigortanızla konuşsaydınız anlaşma dışı camcı da takıldığında % nin ne kadarını karşılıyorsa ben olsam yetkili serviste orjinal takdırırdım. Üzerine takılan cam da kaliteli hiç canınız sıkılmasın.

Aksigorta ,eğer anlaşmalı yer dışında taktırırsanız cam ücretinin yüzde 20 sini ödersiniz dedi bana. Arka camda en az 250-300 Tl.imiş.Orjinal Ford yazısı yok arka camda,Doraglas yazıyor ama orjinalinde E 9 yazarken bu camda E 17 yazıyor,artık ne anlama geliyorsa ;)

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
Doraglas güzel camdır...

Geçmiş olsun...

Teşekkür ederim Mehmet Bey.Bütün sigorta şirketleri bu şekilde mi karşılıyor kırılan cam bedelini?Yani ben tur otoya götürüp orjinal cam taktırtmak istesem niye üzerine bedel ödüyorum? Bunun nedeni ne acaba?Bide sigorta şirketinin araç iç temizliğini karşılaması diye bir olay var mı?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Geçmiş olsun çok üzüldüm gerçekten ama vardır bir hayır nazar çıkmış Allah daha beterinden korusun.Ben seyir halinde iken adam (karşı yoldan )candan attı şişeyi görüp frene basmasam belkide ön camdan içeri girecekti,bunları yapanlar insan takliti yapan hayvanatlar.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Öncelikle geçmiş olsun..Arkadaşlar bence bu olay kasıtlı yapılmış.Yani özellikle cama atılmış.Bora Bey maalesef oturduğunuz yerde sizi çekemeyen birileri var.Umarım buna benzer bir olay yine tekrarlanmaz.Karombole atılan bir veya daha fazla şişe mutlaka ya yandaki araca yada aracın başka yerlerinede gelirdi.Aracınızı takibe almanızı öneririm.Buna benzer bir olay bizim otoparkta da yaşandı.Yeni 2 aylık Toyota aracın sağ ve sol ön çamurluklarını kargaburnu ile dışa doğru bükmüşler.Kamera falan koyduk gizlice ama yakalayamadık. ;)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Etrafımız ayılarla dolu . Bugün camı kırarlar yarın yol keserler bu tam bi öküzlük bence. Dün maslakta ki Tim sinemasına gidiyorum sağa geçtim en sağ şeritte ilerlerken yanımdan da bir düğün konvoyu geçiyordu , 5 tane genç dana nın içinde olduğu münübüs üstüme kırdı kornaya basınca o öküzler birden yaratığa dönüştü hani dursam beni öldürecekler ;)

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Geçmiş olsun. Nazara gelmişsiniz. Sokak ile otopark arasına mümkünse tel yaptırmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Geçmiş olsun. Yapılan iş tam şerefsizlik örneği.

Aslında o şişeyi alıp, atanı kuru kuru oturtmak lazım üstüne ;)

+1000

Diğer arkadalarında dediği gibi tavanada gelebilirdi neyseki camla kurtarmış oldunuz geçmiş olsun göreceğiniz en büyük kaza bu olsun..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...