İçeriğe Yönlendir

Domuz Gribi Aşısı

Emre Özen

Domuz Gribi A??s?  

152 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Adem Cengiz

Eşim ve oğlum aşı oldu, sadece kolları ağrıdı o kadar, kendim de ilk fırsatta olacağım, öte yandan vakit te daralıyor, havalar da salı günü iyice soğuyacak.

Kişisel kanım, aşılama kampanyası amacına ulaşamadı, nüfusun büyük çoğunluğu da aşı olmadı, pandemi olma olasılığı arttı.

Bir de ilginç bir şekilde Risk Grubunda olmadığı halde H1N1'den hayatını kaybedenler var...

Bu tip pandemilerin boyutu öngörülemez, dağ fare doğurdu da denebilir, ya da felaket te olabilir.

Ülkem insanı Leblebi gibi Antibiyotik kullanır, dirençli Bakterilerin üremesine neden olur, ama iş aşıya gelince birden bire bilinçleniverir...

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Oooooo, gerçek olabilir gerçekten ve sahicikten...

Gazeteciler de artık macera romanı yazarı kıvamında senaryo üretmeye başladılar.

Son söz: Virüsün bir biyolojik silah olarak üretilmiş ve/veya kullanılmış olması olasılıkları sonuçta yine pandemi ile karşı karşıya kaldığımız gerçeğini ve onunla mücadele yöntemlerini değiştirmez...

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Ben de diyorum ki paranoyak hezeyanlar bireysel/ulusal boyuttan toplumsal/uluslararası boyuta taşındı ve bu çağa özgü önemli bir bulgu...

Tabii bu deyişim haberin gerçek olmadığı anlamına gelmez :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Az önce aşı oldum.Sadece ufak bir kol ağrısı var.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Az önce aşı oldum.Sadece ufak bir kol ağrısı var.

Hayırlısı olsun.. Hocam sıkıntı olursa bilgimiz olsun...

Yorum bağlantısı

Yanlışım varsa doktor-eczacı arkadaşlar düzeltsin ama bu civa meddesi diş dolgusunda kullanılan amalgam adlı maddede de bulunuyor, aşıdaki civanın hayati tehlike arz edeceğini düşünmüyorum. Aşı korumaya 2 hafta sonra başlıyormuş. Aşı olacağım bu hafta. Bu aşı ile ilgili bende mizahi bir açıdan yaklaşarak şunu söylüyorum:

Aşı olmayıp hergün düşüneceğine aşı ol bir gün düşün.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Hayırlısı olsun.. Hocam sıkıntı olursa bilgimiz olsun...

Sağolasın kardeşim.

Aşı olmayıp hergün düşüneceğine aşı ol bir gün düşün.

:lol2:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Boneval

Aman Alper Bey Dr.Rauni Kilde eyalet sağlık müdürlüğü yapmış bir doktor, sağlık bakanı falan değil. 1986 yılında bir trafik kazası geçirmiş ve tabiri caizse keçileri kaçırmış. İşine devam edememiş, beyin nakilleri, uzaktan mikroçipli beyne manipülasyon ve UFO'larla ilgilenmeye ve bu konularda yazmaya başlamış. Hatta uzaylılar tarafından nasıl kaçırıldığına dair öyküleri var. En hafif tabiri ile hayal gücü geniş bir hanım ve ciddiye almaya gelmez, eğlenmek için izleyebilirsiniz ancak!

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cem Boneval

Bilinen gerçeklerin ifadesinden başka bir şey değildir:

1. Domuz gribinin kimse mevsimsel gripten daha öldürücü olduğunu iddia etmedi, hala da etmiyor

2. Ancak önemli bir fark vardı: O da mevsimsel grip oldukça nadir görülürken domuz gribinin geniş kiltleleri etkilemesi söz konusuydu. Ve de kısa süre içerisinde bir yılda mevsimsel griptan hasta olacak insanların misliyle fazlası domuz gribinden hastalandı.

3. Salgın kısa sürede bir tepe nokta yaptıktan sonra hızla geriledi, bu derece hızlı bir gerilemeyi pek kimse beklemiyordu. Bu tedbirlerin bir sonucumudur yoksa doğal seyir midir, onu söylemek kolay değil.

4. Salgının gerilediğini fark eden bazıları şimdi artizlik taslayarak "böyle olacağı belliydi" söylemlerinde, konuya yeterince hakim olmayan ve sağ duyusunu rafa kaldırmış geniş kitleler muhtemelen gene bu artistiklere prim verecektir.

5. Halen göstergeler salgının bittiğine dair kesin bir ipucu vermemektedir.

6. Yazıdaki en doğru söz şudur: "Pardon demekten iyidir!"

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

Bence forum siteleri bu iş için doğru cevabın alınacağı yer değil.

Konunun uzmanı - varsa tanıdığınız - bir doktordan randevu alın,

Doktor sizi muayene edecek ve çalışma koşullarınız sağlık öykünüz hakkında bilginize başvuracak öncelikle,

Önce niye aşı olunması gerektiğini, Sonrada ülkemizdeki domuz gribi aşılarının içeriğini sorun, yani amerikadaki aşı ile ülkemizdeki neden farklı, söylentiler doğrumu ve varsa başka aklınıza takılan sorularıda sorun. Sorun ki aklınızda cevapsız soru kalmasın.

Son olarak kendi kararınızı kendiniz verin, imkanınız varsa ve aldığınız cevaplardan da tatmin olmadıysanız birden fazla doktorun görüşüne başvurun. Lütfen konu hakkında uzman olmayan kişilerin söylediklerine ve kulaktan dolma haberlere itimat etmeyin.

Unutmayalım ki sağlık, en değerli varlığımız o olmayınca hiçbirşeyin önemi yok. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...