İçeriğe Yönlendir

Hareket halinde taş sıçramaları...

Hilmi Eser

Recommended Posts

Hilmi Eser

Biliyorum biraz tuhaf ama yine de sormak istedim.Tamamen istek dışı bir olay bu taş sıçramaları...Yerine göre boyada bayağı bayağı hasar açabiliyorlar?Yapabilecek bir şey yok diye düşünüyorum ama siz tecrübeli arakadaşlara sormak istedim.Taş sıçraması konusunda ne düünyorsunuz ve nasıl onarımı yaptırılabilir?Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Ufak çizilmelere karşı kaput koruyucu film çektirilebilir...

Üstad bu işi en iyi neresi yapar?Bİr bilginiz var mı acaba?Autoking'den çok bahsediliyor forumda ben Antalya'dayım burda da var yaptırsak iş görür nü?Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öküzün biri, iki şeritli yolda, 3. araç olarak beni solladı... orta refüjde ne kadar taş varsa aldı ve üstüme fırlattı.. Sis farı kırılmış..

Küfür ettim, birazda yavaşladım, yavaşlamasam, ilerdeki kavşağa ortadan dalacaktı.. Dalsaydı umrum duymazdı ama, belki üstüme devrilirdi.. Geçti gitti..

Yapacak bişey yok malesef..

Yorum bağlantısı
Ersin Karaca
Öküzün biri, iki şeritli yolda, 3. araç olarak beni solladı... orta refüjde ne kadar taş varsa aldı ve üstüme fırlattı.. Sis farı kırılmış..

Küfür ettim, birazda yavaşladım, yavaşlamasam, ilerdeki kavşağa ortadan dalacaktı.. Dalsaydı umrum duymazdı ama, belki üstüme devrilirdi.. Geçti gitti..

Selam olsun hayvanata :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Aslında o öküzlere yapılacak okadar çok şey varki ... Ama bize yakışmaz :):D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir gün böyle hesapsızca soluma çıkanın birinde ben de Allah ne verdiyse yükleneceğim gaza o arkadaş kaza da yapsa ardıma bakmadan basıp gideceğim ama;

Bir gün ben de bunu yaparsam hiç şaşırmayacağım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Emmi, tilkiden terfi etmişsin, bu sevindirici.

Kaputtaki minnnacık taş izlerini, laylon yapıştırmaya tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

sakin ol, sakin ol... nereye kadar? büyüyünce ben de öküz olcammüööööö!... :unknw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Böcek
sakin ol, sakin ol... nereye kadar? büyüyünce ben de öküz olcammüööööö!... :unknw:
aman hocam sizde bunu derseniz.imam ve cemaat muhabbetine dönerse durum daha vahim olmazmı.
Yorum bağlantısı
Murat Dere
aman hocam sizde bunu derseniz.imam ve cemaat muhabbetine dönerse durum daha vahim olmazmı.

Ahmet kardeşim, biz (bilinçli denen, aydın denen kişiler) sakin oluyoruz. sonunda o öküzlerden biri tepemize çıkıyor, o yaşıyor, biz ölüyoruz. ben bunların tohumuna para mı verdim? onlarınki can da bizimki patlıcan mı? ben gideceğime o gitsin kardeşim... ha böyle diyorum da yolda yapıyor muyum, o da ayrı konu. ama bizim de tepemiz var, bir gün atarsa ne olur bilemem. :unknw:

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser

Var var abi!Sen de basacan o çakılları ona yedirecen...Bir arkadaş hayvanat demiş yerine göre hayvanat bile yapmıyor bu yapılanı!

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kaput koruyucu filmin boyada leke bıraktığı, zaten varken de leke gibi göründüğünü hatırlatmak isterim.

Taş meselesinde yapacak tek şey hafiften yavaşlamak taşları görünce temkinli olmaktan baika birşey yok.

Taşları ona yedirmek, onun önüne geçp aynı şeyi yapmak olanaksız. Çünkü anlamıyorlar.

Penceresinden okkalı bir çöp attı bir tane öküzcük. selektör yaptım. sağa çekildi.. :dance4:

gülmeyeyim ne yapayım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Bi aralar hep görürdüm tarabyada Arapların jiplerini önlerinde arap sabunu koyuluğunda yağ tabakasıyla dolaşırlardı . Uzun yolda çok işe yarıyormuş .

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

bence en iyisi molozlu yolda arkadan kaptırmış gelen molozlara dikkat etmek lazım

Yorum bağlantısı

Çeşitli firmalar(Sonax, Ziebart, Megiuars) da kaput koruyucu filmler mevcut, ancak bunların koruyucu etkisi olsa da sökerken boyada matlaşma yada ton farkı olduğuna dair söylentiler var. Ne derece doğrudur bilmiyorum ama sıfır araba alacak olsam, detaylı sağlam araştırma yapar koruyucu film yaptırırdım.

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

yeri gelmişken sorayım taş sıçrayacagını anladıgımız anda ön cama parmak ile baskı yapıyoruz, bunun mantıgı camın kırılmamasımı yoksa dagılmamasımı acaba....

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip

+1

Aslında o öküzlere yapılacak okadar çok şey varki ... Ama bize yakışmaz :D:D

Hazır kurban bayramıda geldi diyorsun : ))

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hilmi Eser

Bu taş sıçramalarından kaynaklanan boyadaki kalkmalar kasko kapsamında mini onarım paketleri kullanılarak yaptırılabilir mi?Bu mini onarım ne işe yarar arkadaşlar?Nereye kadar mini?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu taş sıçramalarından kaynaklanan boyadaki kalkmalar kasko kapsamında mini onarım paketleri kullanılarak yaptırılabilir mi?Bu mini onarım ne işe yarar arkadaşlar?Nereye kadar mini?

Yarın teknik detayları verrim..

30 cm çizikler

10 santim kaporta işçilikli boyalı işler gibi ve belirli sayılarda haklarınız var...

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Yarın teknik detayları verrim..

30 cm çizikler

10 santim kaporta işçilikli boyalı işler gibi ve belirli sayılarda haklarınız var...

Abi teşekkür ederim.İyi geceler...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...