İçeriğe Yönlendir

Focus 1 Için Hangi Marka Lpg Taktırmalıyım?

Gökhan Aksu

Recommended Posts

Gökhan Aksu

3 marka arasında sıkıştım

1-Zavolli

2-Romano

3-Landi Renzo

Zavolli ve Romanoyu Adana'da Fırat Otogaz Landi Renzoyu Olgun Lpg monte ediyor.Fırat otogazı ziyaret ettim montaj konusunda bana yeterli gibi geldiler.Yarın açık olursa Olgun Lpg'yi ziyaret edeceğim.Bana bu 3 marka arasında karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim.

Birde simit tank taktırmayı düşünüyorum.İnce stepne nereden bulabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
3 marka arasında sıkıştım

1-Zavolli

2-Romano

3-Landi Renzo

Zavolli ve Romanoyu Adana'da Fırat Otogaz Landi Renzoyu Olgun Lpg monte ediyor.Fırat otogazı ziyaret ettim montaj konusunda bana yeterli gibi geldiler.Yarın açık olursa Olgun Lpg'yi ziyaret edeceğim.Bana bu 3 marka arasında karar vermemde yardımcı olursanız sevinirim.

Birde simit tank taktırmayı düşünüyorum.İnce stepne nereden bulabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :nazar:

bende zavoli var. şikayetim yok. hiç bir sorun çıkmadı çünkü... ben de simit taktırdım. yedek lastik boşta duruyor. çok eşya koyacaksam çıkarıveriyorum. ince istepneyi boş ver. boşa para verme bence. 2004ten beri yedek lastik hiç kullanıılmadı. diğer markaları bilmiyorum. hmm, aklıma başka bir şey gelmiyor... :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
bende zavoli var. şikayetim yok. hiç bir sorun çıkmadı çünkü... ben de simit taktırdım. yedek lastik boşta duruyor. çok eşya koyacaksam çıkarıveriyorum. ince istepneyi boş ver. boşa para verme bence. 2004ten beri yedek lastik hiç kullanıılmadı. diğer markaları bilmiyorum. hmm, aklıma başka bir şey gelmiyor... :nazar:

Birde şu Lpg enjektörleri ses yapıyora takıtım.Zavollide ses sizi rahatsız ediyormu?

Getir götür işim hiç bitmez.Stepne indir bindir zor olur diye düşündüğüm için incesinden istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan İşeri

Ben de zavoli kullanıyorum ve çok memnunum. Gerçekten Performansta çok bir düşme söz konusu değil ama benzinde fark ediyor. İki Yıldan beri sorunsuz kullandım zavoliyi.Tek yapmanız gereken zamanında bakım yaptırmak..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üç marka için de arıza lambasına garanti iste... Oksijen sensörün bozuk diye ekşimesinler sana...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Birde şu Lpg enjektörleri ses yapıyora takıtım.Zavollide ses sizi rahatsız ediyormu?

Getir götür işim hiç bitmez.Stepne indir bindir zor olur diye düşündüğüm için incesinden istiyorum.

ses mi? ne sesi? :) tek sıkıntın simit depolar küçük olduğundan sık gaz almak olur, o kadar. :)

Mehmet'i de dinle tabii. ben arıza lambası yakan zavoli duymadım ama belli olmaz. bir de bujileri değiştirirsen iyi olur lpg taktırınca.

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ses mi? ne sesi? :) tek sıkıntın simit depolar küçük olduğundan sık gaz almak olur, o kadar. :)

Mehmet'i de dinle tabii. ben arıza lambası yakan zavoli duymadım ama belli olmaz. bir de bujileri değiştirirsen iyi olur lpg taktırınca.

Benim simit depo 52 litre.. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Benim simit depo 52 litre.. :)

foum kurallarına göre hava atmak yasak Mehmet Bey. sizi kendinize uyarı vermeniz konusunda uyarıyorum... :p

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Ben de zavoli kullanıyorum ve çok memnunum. Gerçekten Performansta çok bir düşme söz konusu değil ama benzinde fark ediyor. İki Yıldan beri sorunsuz kullandım zavoliyi.Tek yapmanız gereken zamanında bakım yaptırmak..

Teşekkürler.

Üç marka için de arıza lambasına garanti iste... Oksijen sensörün bozuk diye ekşimesinler sana...

Arıza lambasına garanti derken? Biraz acemiyim bu konuda :)

ses mi? ne sesi? :p tek sıkıntın simit depolar küçük olduğundan sık gaz almak olur, o kadar. :)

Buji konusuna dikkat ederim.Simit tanktan vazmı geçsem acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arıza lambasına garanti derken? Biraz acemiyim bu konuda :)

Mesela landirenzo; Uygulama sonucu oksijen sensöründen veri alacaklar.. Arıza lambası yanacak.. Gideceksin lpg'ciye, oksijen sensörün arızalı diyecek.. Yenisini alacaksın.. yine sönmeyecek, gibi...

Stokçu... :p

Tavsiye ederim... :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Mesela landirenzo; Uygulama sonucu oksijen sensöründen veri alacaklar.. Arıza lambası yanacak.. Gideceksin lpg'ciye, oksijen sensörün arızalı diyecek.. Yenisini alacaksın.. yine sönmeyecek, gibi...

Anladım.Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

Ben eski Palio aracımda "Romano" marka sistem taktırmıştım. Bence pek reklamı yapılamayan bir ürün. Çünkü arabada hiç performans kaybı olmadı. Hatta gaz pedalı tepki süresi de benzinli ile aynı oldu. Aracın LPG demi benzindemi olduğunu ancak göstergeye bakarak anlaşılıyordu. Ama daha önemlisi montaj kalitesi, işçilik ve hatalı montaj nedeniyle sorun yaşayınca inanın hiçbirinin kıymeti kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Ben eski Palio aracımda "Romano" marka sistem taktırmıştım. Bence pek reklamı yapılamayan bir ürün. Çünkü arabada hiç performans kaybı olmadı. Hatta gaz pedalı tepki süresi de benzinli ile aynı oldu. Aracın LPG demi benzindemi olduğunu ancak göstergeye bakarak anlaşılıyordu. Ama daha önemlisi montaj kalitesi, işçilik ve hatalı montaj nedeniyle sorun yaşayınca inanın hiçbirinin kıymeti kalmıyor.

Çok büyük bir fikir değişikliğim olmazsa 15 güne kadar Romano monte ettireceğim bende.Teleflex için 1100 Euro istediler.Biraz pahalıma geldi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ramazan Karaçolak

Merhaba,

Yine bir konuda degerli forum üyeleri ve yöneticilerimizden yardım bekliyorum.2004 focus I aracıma benzin fiyatlarının artması ve günlük yaptıgım km artması sebebiyle LPG taktırmayı düşünüyorum.Bursa da araştırma yaptım,aşagıdaki kitleri önerdiler.

ATİKER 990 TL - 10 Taksit (Tüm Türkiye'de standartmış.)-Ekonomik oldugundan

BRC 1600 TL

TARTARİNİ 1400 TL -Peşin,1450 TL taksitli (Tartarini hakkında olumlu yorumlar yazıldıgını sanıyorum)

Sizlerinde degerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

:-(( Aslında Dizel ,az km yapmış,bakımlı bir C-MAX almak istiyordum.Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı,bize de LPG yolu göründü sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
(düzenlendi)

Atiker.

Ama bence kitten hemen sonra hatta önce usta bulun.

tarihinde Mehmet Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Etem Gök

atiker taktırmayın (1000 tl)

brc iyidir fakat arka bagaj kapağına tdcı yazısıda almanız gerek (1600 tl)

lovato optimum bence (1300 tl civarı) artı sessizdir

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hiç bişey anlamadım

Merhaba,

Yine bir konuda degerli forum üyeleri ve yöneticilerimizden yardım bekliyorum.2004 focus I aracıma benzin fiyatlarının artması ve günlük yaptıgım km artması sebebiyle LPG taktırmayı düşünüyorum.Bursa da araştırma yaptım,aşagıdaki kitleri önerdiler.

ATİKER 990 TL - 10 Taksit (Tüm Türkiye'de standartmış.)-Ekonomik oldugundan

BRC 1600 TL

TARTARİNİ 1400 TL -Peşin,1450 TL taksitli (Tartarini hakkında olumlu yorumlar yazıldıgını sanıyorum)

Sizlerinde degerli yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

:-(( Aslında Dizel ,az km yapmış,bakımlı bir C-MAX almak istiyordum.Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı,bize de LPG yolu göründü sanırım.

Referanslı olmak şartıyla Atiker..

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Ben de birşey analamadım.

Atiker niye değil?

Yorum bağlantısı
Ramazan Karaçolak
Atiker.

Ama bence kitten hemen sonra hatta önce usta bulun.

Pardon,Usta derken Focus için mi?,LPG montaj ustası mı? anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Pardon,Usta derken Focus için mi?,LPG montaj ustası mı? anlayamadım.

LPG montajı için iyi bir ustaya gidin.Referanslı giderseniz daha sağlıklı olur.En iyi kit bile kötü usta elinde hiç oluyor :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

Romano tavsiye ederim. Ama iyi usta şart, hatta ne kiti taktıracağınızdan çok çok daha önemli. 2500 Tl ye Prins de taktırsanız usta iyi olmadıkça nafile.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sanırım BRC nin bir dizel araç kadar sesli çalıştığını anlatmaya çalışmış arkadaşımız.

Daha anlaşılır ve açıklayıcı yorumlar yapılmasını öneriyorum, hangi model araçta şahit oldunuz yada yaşadınız söylediğiniz durumu mesela... zira bende BRC' yi sesli çalışması ile tanımıştım, Corollasında BRC olan bi arkadaşımda en ufak bir ses dahi duymayınca yorumlara bakmadan BRC taktırdım. Kaput kapalıyken rahatsız edici bir ses işitemiyorum, araç içindeyken zaten sorun yok.

Yorum bağlantısı
Guest Alper Ulucan

arkadas durumun iyi isi BRC derim eger o kadar veremem diyorsan 2. olarak atiker derim sana ...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

madem amaç ekonomi atiker ben astrada kullanıyorum memnunum focusta kullanan arkadaşlarda memnun şikayeti olan olmadı hiç

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...