İçeriğe Yönlendir

Kasko

Atila Taşçı

Recommended Posts

Atila Taşçı
(düzenlendi)

arkadaşlar ben forumda yeniyim ve bu da forumda açtığım ilk başlık dolayısıyla daha önce bu konuda başlık açılıp açılmadığından haberim yok. benim merak ettiğim şey şu örneğin aracımda fabrika çıkışındakinden farklı ölçülerde jant ve lastik değişikliği yapmam her hangibir kaza anında kaskonun hasar ödemesini etkiler mi? konuyla iligili biligisi veya deneyimi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kask yaptırırken acenteye durumu belirtirseniz olur. Normal olarak poliçe priminiz bir miktar artış gösterecektir...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Eski aracımdaki dvd li ünite için 2000 tl bedel göstermiştim, poliçeye yansıması 60 tl olmuştu .

Yorum bağlantısı

Eğer araç üzerinde yapmış olduğunuz değişiklikleri bildirip, kasko poliçenize işletmezseniz. herhangi bir kaza anında fabrika çıkışı araç üzerinde ne varsa poliçe onu öder, sonradan ekletmiş olduğunuz değişikliklere hiç bir şekilde karışmaz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Peki araca taktırdığımız ve kaskoya işletmediğimiz donanımları, kaza sonrası araçtan alabilirmiyiz ? Mesela Teyp ünetisi kaza sırasında zarar görmez, çıkarıp alma şansımız varmıdır ?

Alırsın tabi.. Senin o teyp...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Alırsın tabi.. Senin o teyp...

+1000

Benim focus pert e çıktığın da sonradan ne taktıysam aldım . ( Kolçak . farlar ve dvd .)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Yerileri boş mu kaldı peki farın teybin :D

Ojinallerini geri taktım . bide kolçağın oldu yerdeki zımbırtıdan bulup taktım .

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç bedeli düşürtülür, jant ve lastikler eklenir. Böylelikle prim artmaz. Araç pert olsa çalınsa dahi yine araç bedeli + aksesuar bedelini alırsınız.

Ben öyle yapmıştım spoiler ve jantlarım için. Çünkü onlar ayrı çalınırsa tırt olursunuz vallahi :p

Mehmet bey en doğrusunu bilir o ayrı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Araç bedeli düşürtülür, jant ve lastikler eklenir. Böylelikle prim artmaz. Araç pert olsa çalınsa dahi yine araç bedeli + aksesuar bedelini alırsınız.

Ben öyle yapmıştım spoiler ve jantlarım için. Çünkü onlar ayrı çalınırsa tırt olursunuz vallahi :p

Mehmet bey en doğrusunu bilir o ayrı...

Yanlış... Sonradan eklenen teyp, jant, lastik gibi eklentileri direk araç bedeline ekleyemezsin... Eklersin de yanlış olur...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Güvenlik paketli alınmış araçları nasıl işleteceğiz kaskoya..Örneğin ESP ve yan hava yastıklarını ayrıca belirtip fazladan prim ödemek gerekiyor mu?

Kasko değer listesinde güvenlik paketli yada şu bu paketli gibi listeler olmaz...

Baz model seçilir.. Bayi de bu paketlerin tutarı kaç lira ise aksesuar olarak kaskoya eklenir, notlara da hangi paket ve paket içeriğinde ne varsa belirtilir...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Kasko değer listesinde güvenlik paketli yada şu bu paketli gibi listeler olmaz...

Baz model seçilir.. Bayi de bu paketlerin tutarı kaç lira ise aksesuar olarak kaskoya eklenir, notlara da hangi paket ve paket içeriğinde ne varsa belirtilir...

Abi şimdi benim IDSplus sistemini yazmaya kalksan yaz babam yaz. Yok alçaltılmış şasi, spor sürüş modu, parametre kontrollü direksiyon, bilmemne tip jant vs vs. Zaten söylemeye başlayınca sigortacı dumur oluyor:)

Benim poliçede sadece faturada olduğu gibi paketin adı yazıyor. Böyle olsa olmazmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Orjinal ekipmanı işletmeye gerek yok, zaten şase no sunu sisteme girdiğinizde, imal edenlerin saç rengine kadar bilgiye sahip olunuyor, yani X paket-tekno paket vs. zaten toplam kasko araç bedeli içindedir, hasar sonrası da onarımı-değişiminde sıkıntı olmaz.

Sonradan jant-xenon-dvd vs. takmışsanız, extra poliçeye yazılırsa sorun yok (bedel alınır)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Abi şimdi benim IDSplus sistemini yazmaya kalksan yaz babam yaz. Yok alçaltılmış şasi, spor sürüş modu, parametre kontrollü direksiyon, bilmemne tip jant vs vs. Zaten söylemeye başlayınca sigortacı dumur oluyor:)

Benim poliçede sadece faturada olduğu gibi paketin adı yazıyor. Böyle olsa olmazmı?

Olur..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olur... Ben detaycıyımdır, hiç bir aşamada sorun yaşanmasını istemediğim için Hasar anında bu pakedin içinde ne varmış denmesin diyerek yazarım hepsini...

Ama sadece pakedin adı yazılsa bedeli de aksesuar olarak teminata dahil edilirse olur...

Orjinal ekipmanı işletmeye gerek yok, zaten şase no sunu sisteme girdiğinizde, imal edenlerin saç rengine kadar bilgiye sahip olunuyor, yani X paket-tekno paket vs. zaten toplam kasko araç bedeli içindedir, hasar sonrası da onarımı-değişiminde sıkıntı olmaz.

Sonradan jant-xenon-dvd vs. takmışsanız, extra poliçeye yazılırsa sorun yok (bedel alınır)

Kasko şirketi kasko yaparken şasi nosu ile otosanın bilgisayarına bağlanıp bunun donanımı neymiş piyasada ne edermiş demiyor ki.. Kasko değer listesinde gördüğünü yazıyor...

Ambient ile Ambient güvenlik paketliyi sigortalarken, Ambient güvenlik paketli için kasko değer listesini bulmak mümkün değildir...

Bu sebeple yukarda söylediğim yapılmak zorundadır...

Araç tipi ambient seçilir, güvenlik paket farkı olan bedel aksesuar olarak teminata dahil edilir... Notlarda da aracın güvenlik paketli olduğu belirtilir

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu

şirketimizin 2008 model honda civic aracı pert oldu,araca 1 hafta önce lpg takılmıştı,ruhsata işlendikten 1 gün sonra pert oldu araç, kaskoya işlenmedi lpg ünitesi,eksper araçtan lpg'yi almamıza söktürmemize izin vermiyo sebeb olarakda bu aracı alacak kişi ruhsat işli oldugu için lpg'yi soracaktır diyo ne yapmamız lazım prosedür olarak....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şirketimizin 2008 model honda civic aracı pert oldu,araca 1 hafta önce lpg takılmıştı,ruhsata işlendikten 1 gün sonra pert oldu araç, kaskoya işlenmedi lpg ünitesi,eksper araçtan lpg'yi almamıza söktürmemize izin vermiyo sebeb olarakda bu aracı alacak kişi ruhsat işli oldugu için lpg'yi soracaktır diyo ne yapmamız lazım prosedür olarak....

Ruhsatta yazdığı için aracı ihale ile satışta zorlanacaklardır... Ya da sorun yaşayacaklardır... Haklı... Yapacak bişey yok...

Ruhsatı değişeyim desen... Aracın muayeneye gitmesi gerekir... Gidemeyecek...

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bu da çok ilginç bir olay olmuş. Demek bir gün bile önemli olabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...