İçeriğe Yönlendir

100.000 KM Sınırı, İş Bitmiş midir?

Yakup Erogullari

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

100bin km motor için olmayabilir ama mekanik ve yürüyen aksam için ciddi bir km bence. Hele ki çok itinalı kullanılmamışsa. O yüzden ben bu km'lerde, yorgun araç almak istemem. Tabi aracın yaşı ve fiyatı da önemli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim aldığım mondeo 100500 km. de idi aldığımda...

Kilometresi doğrumu diye hiç araştırmadım... Hiç bir servise sormadım... Direk arabayı gösterdim...

100 bin km.. psikolojisinden dolayı satıldığını düşünüyorum...

İyiki satlığa çıkarmışlar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

650 binde astra gördüm inanamadım sadece direksiyon bitmişti arabanın geri kalan her yeri taş gibiydii...

Yorum bağlantısı
Halil Yakut
merhaba arkadaşlar benim aldığım da araba 90 000 deydi şimdi 106 000 de şimdi bi sorum olacak arabalar 100000 i geçince motorun işi bitmişmidir yani miladı dolmusmudur böyle bi sorun varmı arabama ii de bakıyorum titizde kullanıyorum cevaplarını bekliyorum teşekkürler

Merhaba aranıza yeni katılmakla beraber. 3 senedir 1.4 dizel fiesta kullanmaktayım

Arabayı aldığımda 70.000 km idi şu an 115.000 km de. Şimdiye kadar Allaha şükür hiç bir sorun yaşamadım.

Araba açıkta kalmasına rağmen ve Kütahyanın soğuğunu bilenler bilir . En soğuk havalarda sabah erken saatte tek marşta çalışır.

Şehir içi bir depo mazotla yaklaşık 650 km gidiyor

Şehir dışı bir depo mazotla yaklaşık 800 km gidiyor (bir depo 43 lt alıyor)

Gaz pedalına dokunduğunuzda fırlar

Hızlı araba kullanmamama rağmen rampalarda çok daha güçlü sayılabilecek ve gösterişli arabaları rahatlıkla geçtiğimi (ben yarışmıyorum ama araba yığılmadan gidiyor) bilirim ;)

Dediğim gibi arabam şu an 115.000 de ve 45.000 km dir bende motorunda gücünde dayanıklılığında hiçbir eksik göremiyorum. Şu ana kadar yaptığım tek masraf 90. 000 km triger seti değişimiydi. Herkese önerebileceğim bir araçtır

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Benimki hem otomatik hem 250bin km de ve halada cok guzel gidiyor ve gidecekte.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Benim aldığım mondeo 100500 km. de idi aldığımda...

Kilometresi doğrumu diye hiç araştırmadım... Hiç bir servise sormadım... Direk arabayı gösterdim...

100 bin km.. psikolojisinden dolayı satıldığını düşünüyorum...

İyiki satlığa çıkarmışlar ;)

Senin arabanın ilk sahibi km düşürecek bir adama benzemiyoru zaten. Pek arabadan anlayan bir adama da benzemiyordu, 100bine geldi bu yenisini alayım dedi ve sattı...

Şehir efsanesi mi bilmiyorum, Hinti bir adam '92 model 300D 124 kasa ile anahtar değmeden 3.200.000 km yol yapmış, araç şimdi Mercedes müzesindeymiş diye duymuştum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Senin arabanın ilk sahibi km düşürecek bir adama benzemiyoru zaten. Pek arabadan anlayan bir adama da benzemiyordu, 100bine geldi bu yenisini alayım dedi ve sattı...

Ben de böyle tahmin ediyorum.. Göz boyayacak biri olsa, direksiyon simidinden başlardı heralde :vava:

Yorum bağlantısı
Yakup Erogullari

hepinize çok teşekkür ederim benim arabamdada allaha şükür bi sorun yok hep aynı yerden şhelden dizel alıyorum ve özenle kullanmaya dikkat ediyorum aldığım bayanın enişteside zaten servis sahibi biri olduğu için sürekli bakımlarını eksiltmemiş.ee ne de olsa yıllardır biriktirip bi araba alıyoruz onuda heba etmekten korkuyoruz normal böle takıntılar :D

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Babamın 98 kangoosu var 380 binde, hem de bakımlı falan değil, eşek niyetine biniyor, hatta eşek olsa ölürdü :D hala gitmem demiyor..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Dizellerde rekor bende, 140k km. Geçemezler beni... :seytan:

Az bekle yaklaşıyorum.. 100bin oldu sayılır.. geçerim seni bu gidişle.. :D

bu arada senin fiestaya o kocamaaann kilometresiyle 12 lira vareyim.. eee nede olsa dünyayı 3 kez dolaşıp üstüne 20bin yapmış :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Az bekle yaklaşıyorum.. 100bin oldu sayılır.. geçerim seni bu gidişle.. :seytan:

bu arada senin fiestaya o kocamaaann kilometresiyle 12 lira vareyim.. eee nede olsa dünyayı 3 kez dolaşıp üstüne 20bin yapmış :D

Bekleyemem, sen 140k olduğunda ben 200k li km.lere yaklaşırım. Hem benim arabanın sağlamlığı tescilli artık. Bu km. yi yapan daha kaç bin km. yapar diyorlar.. :D :D :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Sat bu aracı. Turbo değişmemiş, baskı balata değişmemiş, enjektörler değişmemiş, motor açılmamış, kazası, boyası, değişeni yok. Bir düşünsene hepsinin birden geldiğini :D

Zaten korkum bunlar, tanıdık birine vereceğiz arabayı. Hepsi dediğin gibi üstüste gelecek. Hısımla hasım oluruz sonra... :seytan:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Cuma günü Cinnah'ı çıkacağım Serkan Bey Fusion ile. Siz oralara yakın mısınız, çayınızı içerim. bizim 2006 fusion da 130k oldu.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cuma günü Cinnah'ı çıkacağım Serkan Bey Fusion ile. Siz oralara yakın mısınız, çayınızı içerim. bizim 2006 fusion da 130k oldu.

Ben oraya çok uzağım sayın hocam, ancak üniversite ziyareti de yapayım derseniz memnuniyetle Bilkent' te çay kahve yemek ikramım olur...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Km'sini düşür, galericiye kilitle :seytan:

Serkan Abi 60bine dusurse, alan galerici de 15 bine cekse fordun adi cikacak 15 binde araba ocagima incir agaci dikti diye

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İstanbul Maltepe civarında 100bin km üstü araba koleksiyonu yapan biri ile yine ona çok yakın bir lastikçi varmış. Birisine kesin kilitlersin :D

Mehmet hocam, Serkan Bilkent'te; bu ara ben de oradayım. Gelin çay içirelim. Hoş Ankara'da elimi sallasam Serkan'ın dükkanlardan birine değiyoruz ama :D

Lastikçi dükkanı açalım bir tane, iyi iş var diyorlar...

Serkan Abi 60bine dusurse, alan galerici de 15 bine cekse fordun adi cikacak 15 binde araba ocagima incir agaci dikti diye

Foruma da üye olursa yandık..15k de balata, disk fren merkezi, kapı kolu, mazot pompası herşey gitti der artık... :seytan:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Öbür haftalarda oraya geleceğim. Çay sözünüzü aldım. Foruma ilan edilir.

Kazanla söz verdik gitti. Sınırsız çay, yanında yemekte ikramdır...

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce
Km'sini düşür, galericiye kilitle :seytan:

Kitlemeli fakat doğru düzgün fiyat veren galericiye kitlememek gerekir,

şaka gibi , adamı keriz yerine koyan, utanmadan 3000-3500 tl aşağısını teklif edene kitlemek lazım,

geçen gün benim aracı cordobayla takasta ne olur dedim, adam "13bin Tl verelim abi" dedi, muadilleri acil satılık olmamak kaydıyla 15,500 ve 16,500 civarında satılırken 13,000 rakamı şaka gibi, bu galericiye kitlenmesi "bence" müstehak :D:)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hasan Kadir Karaahmetli

aracım 200.000 oldu 195 kö hıza çıkartabiliyorum. Boşboğaz insanların söylentisi takmayın :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Doğru kullanıldıysa 100bin km hiç birşey değil.

Bakımları zamanında yapıldıysa(özellikle yağ) 300-400 bin km kullanılabilir. Dizelde önce yağ sonra hava filitresi motor ömrünün can damarı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...