İçeriğe Yönlendir

Hiçbir sigorta şirketi aracıma sigorta yapmıyor..

Hakan Baha

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Allah rahmet eylesin. Gerçekten riskler büyük. Sadece kaza yap, yaptır arabayı, çık trafiğe, her zaman öyle olmuyor işler...

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Bugün Dubai Sigortadan 1350 ye yaptırdım artık allah kaza vermesin. Şayet hasarım olmasaydı tahminimce 800 e falan yaptırırdım ama artık seneye.

Otoking mini onarım paketleri falan da var fena bir firma değil gibi geldi bana artık göreceğiz bakalım.

Ayrıca beni bu sene sigortalamayan ray sigortaya da bir daha kasko yaptırmayacağım. kişisel bir mesele olarak :D

Siz siz olun benim gibi kaskonun ..okunu çıkartmaya kalkmayın :D Sonra zor günlerde kaskosuz kalırsınız.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hakan Satılmış

Arkadaşlar merhaba,

Bugün yeni aldığım aracıma kasko yaptırmak için güneş sigortaya gittim.

Ancak aracımı sağ kapısında değişme olduğu için kasko yapmadılar.Tramere hasar yazıp mesaj attığımdada sadece 569 tl lik bi hasar çıkıyor.

Güneş sigorta neden böyle yaptı.Yoksa aracım pertten mi çıkma içime kurt düştü?Ankarayım

Yorum bağlantısı
Hakan Satılmış
(düzenlendi)
Motor no ?

EGM3432MOT000085

tarihinde Hakan Sat?lm?? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor niye değişmiş... ?

Pardon; Tramer'in statik IP ile çalıştığını unuttum...

Yarın bakabileceğim...

Yorum bağlantısı
Hakan Satılmış
Motor niye değişmiş... ?

Pardon; Tramer'in statik IP ile çalıştığını unuttum...

Yarın bakabileceğim...

Motor da mı değişmiş?şok oldum şimdi.

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce
(düzenlendi)
Motor da mı değişmiş?şok oldum şimdi.

E verdiğiniz numara emniyet genel müdürlüğü istanbul 85 sıra numaralı motor anlamına geliyor.

tarihinde Kemal Murat ?nce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
E verdiğiniz numara emniyet genel müdürlüğü istanbul 85 sıra numaralı motor anlamına geliyor.

+1

Ben de böyle anladım işte...

Yorum bağlantısı
Eyüp Pelit

Bence kasko önemli. Günlüğü 2-3 tl ye geliyor. Birçoğumuzun otopark parasından bile düşük. İyi düşünün.

Yorum bağlantısı
Hakan Satılmış
+1

Ben de böyle anladım işte...

Araç zaten istanbuldan geldi.bunu biliyorum ama motor niye değişirki?Kaza yok.

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce
Araç zaten istanbuldan geldi.bunu biliyorum ama motor niye değişirki?Kaza yok.

Kaza olmasına gerek yok ki kol çıkartmıştırdeğişmiştir onuda kaskoya ittirmişlerdir muhtemelen. Ondan dolayıda arabaya kasko yapmayabilirler. Bir yıl içerisinde belli sayıda hasar ödemesi yapınca bunların bir havuzu var oraya işleniyor araba birdaha kasko yapmıyorlar. Eskiden başımıza geldi ordan biliyorum bende aynı yıl üç kere kaza yaptı bşr tanıdığımızın şahini 2 kere takla attı birde önden hasar aldı. Onun sahibine bir daha kasko yapmıyorlar ne alırsa alsın :D

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce

Bende bu sigortanın zarar ettim mantığını anlamıyorum. Şirketin tek müşterisi sen değilsin ki, sensen ve 20.000 liralık arabanı 500'e sigortalıyorsa zaten embesildir o firma. Her yıl kaç kişi kasko yaptırıyor ve her yıl kaç araç perte çıkıyor. Bence yaptıkları terbiyesizlik.

Yorum bağlantısı
Hakan Satılmış
Kaza olmasına gerek yok ki kol çıkartmıştırdeğişmiştir onuda kaskoya ittirmişlerdir muhtemelen. Ondan dolayıda arabaya kasko yapmayabilirler. Bir yıl içerisinde belli sayıda hasar ödemesi yapınca bunların bir havuzu var oraya işleniyor araba birdaha kasko yapmıyorlar. Eskiden başımıza geldi ordan biliyorum bende aynı yıl üç kere kaza yaptı bşr tanıdığımızın şahini 2 kere takla attı birde önden hasar aldı. Onun sahibine bir daha kasko yapmıyorlar ne alırsa alsın ;)

içim biraz olsun rahatladı tşk.grupama sigortaya sordum.yapacaklarını söylediler.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Aracın motorunun değişmesiyle kaskonun bir alakası olamaz.Sigorta motor hasarını ödemez.(kaza dışında) Groupama'dan başka bir firmayada yaptırmayın zaten dünyanın en iyi firmalarından biridir.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bende bu sigortanın zarar ettim mantığını anlamıyorum. Şirketin tek müşterisi sen değilsin ki, sensen ve 20.000 liralık arabanı 500'e sigortalıyorsa zaten embesildir o firma. Her yıl kaç kişi kasko yaptırıyor ve her yıl kaç araç perte çıkıyor. Bence yaptıkları terbiyesizlik.

Sektörde faaliyet gösteren şirketler için kasko branşının çok nadir örnekler dışında zarar kalemi olduğunu gözönüne alırsanız yorumlarınız belki değişir. Sigorta şirketleri mal veya mamül satmadıkları için önceden k

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce
Eğer sigorta şirketlerini düşük prim politikaları nedeni ile embesil olarak değerlendirecek olursak, rekabet şartlarından uzak tekel monopol piyasaya ya da serbest piyasada el altından oluşacak kartellere de karşı çıkmamak gerekir ama tabi ki arzulanan bu olmasa gerek.

Yazdığımı birdaha okuyun lütfen, ben düşük fiyat/pirim politikalarından dolayı mı embesildir o zaman demişim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yazdığımı birdaha okuyun lütfen, ben düşük fiyat/pirim politikalarından dolayı mı embesildir o zaman demişim?

Yok öyle dememişsin :lol2:

20000 liralık arabayı 500 liraya sigortalayan embesil demişsin...

Bu mantıkla benim arabanın priminin 250 lira olması lazım ki... değil... % 40 hasarsızlık % 25 acente indirimi ile 600 lira...

Şirketler bir kaç sebeple zarar eder...

1- Bunlardan en önemlisi tüm riski üzerlerinde tutmaları, reasurans şirketleri ile risklerini paylaşmamaları

2- Birinciye bağlı olarak beklenmedik toplu hasarlar (deprem, sel)

3- Zararına poliçe yazma...

Zararına poliçe neden yazılır kısaca açıklayayım..

1- Ortağından ayrılmıştır, portföyü boşalmıştır. doldurmalıdır bir şekilde.

2- Ortak arıyordur, portföyü boştur, bir şekilde doldurmalıdır.

3- Şirketi satılıktır ama içi boştur.. Satamamaktadır.. Sayıca üretimini artırmalıdır..

4- Prim üretiminde hedefleri vardır, ilk 10, ilk 5, ilk 3 yada birincilik gibi iddialar ile üretim artırırlar..

5- İstatistik ağı öngörüsü zayıftır, rakiplerine göre fiyat belirler.

5- Arpalıktır şirket, yada başka şirketlerin peşkeşçisidir.. 700 kişinin yapacağı işi 1800 kişi lüx içinde ağır masraflar ile yapar. patronun diğer şirketinin uçakları yatları filoları hediye yazılır.

Daha uzar gider bu listeler...

Ama genel duruma bakınca işler çok iyi değil sektörde. kar açıklayabilen şirket sayısı bir elin parmakları kadar...

Kaskoda genel durum şu

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Yok öyle dememişsin :lol2:

20000 liralık arabayı 500 liraya sigortalayan embesil demişsin...

Bu mantıkla benim arabanın priminin 250 lira olması lazım ki... değil... % 40 hasarsızlık % 25 acente indirimi ile 600 lira...

Şirketler bir kaç sebeple zarar eder...

1- Bunlardan en önemlisi tüm riski üzerlerinde tutmaları, reasurans şirketleri ile risklerini paylaşmamaları

2- Birinciye bağlı olarak beklenmedik toplu hasarlar (deprem, sel)

3- Zararına poliçe yazma...

Zararına poliçe neden yazılır kısaca açıklayayım..

1- Ortağından ayrılmıştır, portföyü boşalmıştır. doldurmalıdır bir şekilde.

2- Ortak arıyordur, portföyü boştur, bir şekilde doldurmalıdır.

3- Şirketi satılıktır ama içi boştur.. Satamamaktadır.. Sayıca üretimini artırmalıdır..

4- Prim üretiminde hedefleri vardır, ilk 10, ilk 5, ilk 3 yada birincilik gibi iddialar ile üretim artırırlar..

5- İstatistik ağı öngörüsü zayıftır, rakiplerine göre fiyat belirler.

5- Arpalıktır şirket, yada başka şirketlerin peşkeşçisidir.. 700 kişinin yapacağı işi 1800 kişi lüx içinde ağır masraflar ile yapar. patronun diğer şirketinin uçakları yatları filoları hediye yazılır.

Daha uzar gider bu listeler...

Ama genel duruma bakınca işler çok iyi değil sektörde. kar açıklayabilen şirket sayısı bir elin parmakları kadar...

Kaskoda genel durum şu

:elveda:

Mehmet Bey sektörü kısaca özetlemiş yukarıdaki sonuna kadar doğru tespitler.

Murat Bey,

Cümleniz üzerindeki "embesil" ibaresi değildi asıl takıldığım ama tekrar okuduğumda da başka bir anlam çıkaramadım. Cümlenizi komple ele aldığımda yanlış bilinenleri açıklamaya gayret ettim.

Ersin Bey,

Sigorta şirketleri sürümden kazanamazlar. Bu nedenle müşteri sayısı, karlılığı arttırır mantığı kuramayız. Müşteri sayısı sadece prim üretimini(ciroyu) arttırır. K

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

gecen sene fıestama kasko fıyatı cıkarttırdıgımda 480 den baslayan fıyatlar cıkmıstı 800 e kadar gelıyordu sıgortacı dostum du kart yolladım 480 ı cektı 50 de gerı yollamıs kar almamıs galıba butun araclarımız aynı kısı uzerıne ve hepsı ınanılmaz ucuza kaskolanıyor ama sırkete kayıtlı aracların kaskolarına bakıyorum ınanılmaz yuksek

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...