İçeriğe Yönlendir

Freni patlayan otobüs bizi buldu...

İsa Ayanoğlu

Recommended Posts

İsa Ayanoğlu

Birkaç sorum olacak ilk kazam..

Kırmızı ışıkta dururken freni patlayan 90 civarı model ,ısuzu servis otobüsü sol taraftaki torosla aramıza girdi yalnız sadece bana çarptı,ben ilk başta durmu anlamadım, o şok ve sinirle çaprıp kaçtını düşününerek 50 metre cıvarında otobüsü kovaladım arabayla,ama içindeki portakal işçileri inip otobüsü insan gücüyle durdurunca anladım olayı.. önüne de ben durdum.

Arabamda güneş sigorta kasko ve sigorta mevcut.

Trafik polisi tutanak tuttu bana da niye yerinde ayrıldın dedi :). Ama tutanağın sonuda otobüsün şöförüne ehliyet ruhsat ve sigorta fotokopilerini bana vermesini söyledi.

İlk kaza tecrübem olduğu için, aklım karışıktı tutana bakmadım,bana da vermediler trafikten alacakmışım sonra.

Kaskoyu aradım pazar günü olduğu için ulaşmadım.Arabayı evin önüne çektim yarın bir servise götüreceğim.

Hangi servisi götürmeliyim,Özel servis ya da otokoç farkedermi.

Ödeme işlemleri nasıl olacak acaba.

Birde bu kapıları tamir mi ederler yoksa değiştirirler mi sizce.teşekkür ederim.

resim1

resim2

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Geçmiş olsun....

Beklerken, hele de yokuş aşağıysa gözucuyla mutlaka aynaları kontrol edin... Ben bugün hayatımı bu kontrole borçluyum...

Yorum bağlantısı

Büyük geçmiş olsun. Aynaları her zaman kontrol etmek şart, gerekli prosedürleri sanırım en iyi emmi bilir.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

büyük geçmiş olsun tamir olur sizin oralarda auto king varsa belki yapabilirler yerler fazla büyük değil bölüm bölüm olduğu için

Yorum bağlantısı
İsa Ayanoğlu
(düzenlendi)

Sağolun arkadaşlar.

Can Karacaer bey,tam dediğiniz gibi yokuş aşağısıydı.Otübüsü süren şöför abi de ışıklara yaklaşınca frene basmış zaten,kornaya felanda basacak zamanı da olmadı herhalde ,basmadı çünkü.Sadece bir anda vurma sesi şok etti beni arabada 90 derece döndü yolda..

tarihinde ?sa Ayano?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Büyük geçmiş olsun.

Yeni çıkan tutanakların karşılıklı doldurulması ve polisin dediği gibi ehliyet-ruhsat-sigorta fotokopilerini karşılıklı birbirinize vermeniz gerekiyordu.

Yani şuan sizde kaza tutanağı, karşı tarafın ehliyet-ruhsat-sigorta fotokopisi olmak üzere 4 tane belge olması lazım. Var mı?

Raporu polis tutmuş Sefa.. Buna gerek yok çünkü Polis tüm evrakları aldı ve yarın trafikten teslim edecekler..

Trafikten alacağınız kaza raporu, ehliyet ve ruhsat fotokopiniz ile kendi kaskonuzun anlaşmalı olduğu bir servise gidin..

Aracı kaskonuzdan yaptırın...

Muhtemelen kusur otobüsçüye verileceği için, hasarsızlık indiriminiz bozulmayacaktır..

Güneş sigortanın trafik sigortasıyla uğraşmanıza gerek yok..

Bu hasar autoking işi değil..

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

GEçmiş olsun büyük bit tehlikeyi çok çok ucuza atlatmışsınız. Allah korumuş, tost bile olma ihtimali olan kazalar bunlar.

Yorum bağlantısı
İsa Ayanoğlu

Çok çok sağolun arkadaşlar,Mehmet abi sana da ayrıca teşekkür ederim gösterdiğin yol için.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

geçmiş olsun otokoç un belki güneş sigorta ile anlaşması olabilir araştırın o zaman karşı tarafın sigortası ile de yaptırabilirsiniz

Yorum bağlantısı
İsa Ayanoğlu
(düzenlendi)

Yani anlaşması yoksa ,karşı tarafın sigortası ödemeyecek mi? Kaskom mu ödeyecek sadece ?

tarihinde ?sa Ayano?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Özay

Çok geçmiş olsun...Allah daha beterinden saklasın....Mümkün olduğu kadar büyük araçlardan uzak olun..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Evrakları alın, güneş sigorta anlaşmalı yetkili servis bulun, aracı ve evrak asıllarını oraya teslim edin, servisi süre olarak sıkıştırmayın, temiz iş çıksın. Bence arka kapı secı kesin değişecek, ön kapı tamir olabilir ama benim arabam olsa değiştirirdim.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Çok geçmiş olsun Allahtan size bişey olmadı.. bence kapıları değişme ihtimalleri yüksek..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Yani anlaşması yoksa ,karşı tarafın sigortası ödemeyecek mi? Kaskom mu ödeyecek sadece ?

yok siz istediginiz serviste yaptırırsınız ve o servisin güneş sigorta ile anlaşması yoksa siz parasını verirsiniz sonra sigorta sizin hesabınıza yatırır parayı veyahut Mehmet abi nin dediği gibi kaskodan yaptırırsınız sizin kaskonuz hasarsızlıgınızı bozmadan parayı karsı tarafın sigortasından alır

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Geçmiş olsun, yetkili servis bu parçaları doğrultmakla uğraşmayacaktır. Dışarıdan bir doğrultmacıyla da görüşün fikrini alın derim. Belki doğrularak halledilebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...