İçeriğe Yönlendir

Gaz kelebeği potansiyometresinin temizliği

Yetkin Akın
Çözüme git Enez Güner tarafından,

Recommended Posts

• Çözüm
Enez Güner

Uyguladım...ve aradaki fark oldukça etkileyici oldu warsa bu sorunu yaşayan uygulamasınıda tavsiye ederim.. oldukça basit resimlerdeki gibi bi sekman war kolay çıkıo bi bıçak yardımıyla ve içinde fırca kısmı ve şerit şeklindeki direcni sıkıştıran bi metal var onu çıkarıncada dirençte çıkıo üzerini güzelce silin kirli kıısm giidiyor ve fırcanın ucunuda temizlemekte fayda var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Sadece sekmanı çıkararak temizlemek mümkün değil mi?Aracınızda ne gibi bir farklılık görüldü.Bu arada elinize sağlık.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mustafa Serkan Atas

Merhaba,

benim aracimdada devir problemi vardi.bazen kendi kendine 3000 4000 devire cikiyor frene basinca düsüyordu.yukaridaki fotolara bakarak potansiyometre temizligi yaptim.Gercekten ise yaradi sorun ortadan kalkti.Yetkin Bey cok tesekkur ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İskender Taş

Motorun resmini çektim. 1 gün geciktim ama. Benim makyajlı :) motor aşağıdaki gibi. Kirden bir makyajda ben yaptım ama olsun. MAP nerede şimdi? Bu arada gaz kelebeğini bugün komple söktürüp temizlettim. Rolanti valfinide temizlettim. Vestinghouse'e giden hortumuda buldurdum. Temizlettim. Sibop normal çalışıyor. Rölanti düzene girdi. Ancak bir şey farkettim benim araçtaki motorun blop blop sesi rolantiyle alakalı değilmiş. Motoru dikkatli dinleyince seyir halinde iken bile bu ses geliyor motordan. Usta bir yorum yapamadı.

aynı sorun benim aracımda var devirde dalgalanma yok ama blop blop diye. Triger değişimi sonrası oldu. Siz nasıl çözdünüz acaba? Usta bogaz kelebeğini söktü temizledi düzelmedi o parça arızalı dedi.

o ses kaçık sentenin emme egsoz zamanındaki yamukluktan dolayı olabilir. Trigier değişti mi?

ben triger değiştirdim aynı sorunla karşılaştımnasıl çözebilirim.

o ses kaçık sentenin emme egsoz zamanındaki yamukluktan dolayı olabilir. Trigier değişti mi?

ben triger değiştirdim aynı sorunla karşılaştımnasıl çözebilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...