İçeriğe Yönlendir

Focus Mk1 - Direksiyon ile İlgili Sıkıntılar...

Aykut Gürkan

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Erkan Özel

direksiyon alt mafsalı yada üst mafsalıdır arabanın km'si nedir alt mafsalsa fazla değildir ama üst ise çok tuzludur

Yorum bağlantısı
Erkan Özel

mafsallara bir baktır belki boşluk yapmıştır alt mafsal yanılmıyorsam yarı kelepçeli şekilde vidası gevşemiş olabilir bende buna benzer bir şey olmuştu

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

selam arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı üzere direksiyonu sonuna kadar kırınca ve öyle tutunca tıslama sesi duymaktayım. bunun sebebi nedir? bu şekilde uzun süre durması zararlımıdır?

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

sürekli kontrol ediyorum tamdan az dolu hidrolik ama. eski sienada da duymuştum bu sesi.

Yorum bağlantısı
Çağlayan Engin

Arabayı ilk çalıştırdığım zaman direksiyonu sağa sola çevirdiğimde benim araçtanda cızırtı şeklinde gelen bir ses var. Tam çevirdiğimde resmen cızzzzz diye ötüyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Direksiyon sona geldiği için boşa çıkan hidrolik yağının sesidir.direksiyon pompası sona gelmiş direksiyonu zorlamanıza yardım etmesin diye emniyettir.zararı yoktur gayet normaldir.Her hidrolik direksiyondan gelir.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat İmeci
selam arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı üzere direksiyonu sonuna kadar kırınca ve öyle tutunca tıslama sesi duymaktayım. bunun sebebi nedir? bu şekilde uzun süre durması zararlımıdır?

teşekkürler...

Mustafa benımkindede aynı ses var endişelenmeye gerek yok.cok normal asıl ses gelmedıgı zaman arıza şüphesi etmek lazım yınede emın olman için servise gostere bilirsin...

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

hımm anladım teşekkürler. sanırım normal bir şey. çünkü fiat siena aracımızdada vardı bu ses hatırlıyorum. sürekli değilde tam olarak dönmeyene kadar kırınca tısss ediyor.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Direksiyon pompası emniyet subabı sesi.. Normal olanı yapıyor.. Bu sesi duymamaya özen gösterin, tam sona dayalı tutmayın, bir iki cm kadar boşluk bırakın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mustafa kardeş, bu Connect sağlam araç ama sana hakkaten dayanamayacak :) Seni Ford Tester yapmak lazım, ne var ne yok bulur çıkarırsın.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

mustafa ömürsün billahi , bu sesi duymamak istiyorsan direksiyonu tam tur yapma veya elektrikli direksiyon pompası olan araç al :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

yok abi. ben sadece bu sesin zararlı olup olmadığını merak etmiştim :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ses bizim fiestada da var tam sağdan direksiyonu az biraz bırakıp geri tam sağ yapınca ya da tam tersi. Hidrolikten olması lazım. Ortam sessiz olursa gayet rahat duyuluyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özhan Esemen

Merhabalar...

Benim Focus'un da direksiyonunun son zamanlarda sertleştiğini hissediyorum. Az daha sertleşirse babamın emektar Toros'u yakalayacak ;)

Fakat son 2-3 haftada başka bir sorunum daha oldu. Direksiyonu özellikle park ederken sağa sola çevirme anında "viiuuvvv viiuuvv" diye sesler çıkıyor. İlk gün acaba kedi mi kaçtı motorun içine dedim. Baktım öyle birşey de yok. Ayrıca çevirirken nadiren de kireçlenme hissi veriyor. Hafiften sürtermiş gibi yani.

Sonuç olarak vıyıldayan ve sert bir direksiyonum oldu. Sorun nedir sizce ?

Yorum bağlantısı
Özhan Esemen
(düzenlendi)

3 yıldır kullanıyorum. Böyle bir ses duymadım. Lastik sesi gibi değil.

Hidrolik yağını nasıl kontrol edebilirim ?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

eralardaki esp ünitesi arızası geldi aklıma, direksiyon bu yahu şakaya gelmez, kaşıyaka tersanede taksicinin direksiyon kilitlenip bayıra yuvarlanmıştı, ve hyundai esp leri 5 ay gecikme ile getirmişti, 5 ay dile kolay, ne dualar ezberlemiştimdi ;)

Yorum bağlantısı
Özhan Esemen

Bugün götürdüm arabayı servise. Dedim hem 60 ini yaptırayım. Hem de sorunları çözelim.

Dediler ne sorunlar var. Anlattım...

- Özellikle bozuk ve parke taşlı yollarda önden metalik bi tıkırtı geliyor.

- Direksiyon sertleşti. Çevirirken vıyvıy yapıyor.

- Ara sıra yol bilgisayarındaki menzil göstergesindeki sayı kayboluyor. Benzin alınca geri geliyor.

- Sol ön kapı lastiği sarktı. Yapıştırılması gerek.

Dediler 1-2 saat sonra gelin...

Geldim. Dediler ki araç hazır. Bir bakayım dedim önce şu kapıya. Açtım baktım. Lastik aynen duruyor. Söyledim tekrar, yapıştırdılar. Bir yol testi yaptım tıkırtı aynen devam. Formeni aldım yanıma dinlettim sesleri. Amörtisörde sorun vardır. Hortum işlemi yapmak gerek dedi. ( O da neyse ? ) Pazartesi'ye zaman verdi. O ara direksiyonu unutmuşum. Eve geldiğimde ona da baktım. Sertlik aynı, ses de yerinde.

Kısa günün tek kazancı lastiği yapıştırtmış oldum. :)

Sahi şu hortum olayı nedir ?

Yorum bağlantısı
Yakup Hızlı

sola kırdığım zaman toplamaya yakın küt bir ses geliyor.neden acaba?

Yorum bağlantısı
Fatih Yüce

Servisin açıklaması çok saçma ne yani her araba alan gidip hortum mu sabitlettiriyor.Zaten 400 ytl mevzusuna hiç girmeyeyim hayırlı çıkmam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...