İçeriğe Yönlendir

Cam Filmi

Beyhan Yılmaz

Recommended Posts

Fırat Şenol
+1 Diğer filmlerle çok farklı.

Ben 350 ye ziebarta yaptırıken, bir arkadaş 150 ye farklı yerde yaptırdı. 1.5 sene sonra filmlerin morarmasından ve uçlarının kalkmasından şikayet edip ziebarta yaptırmadığına pişman olduğunu söylemişti.

Aksarayda 50 TL ye de yapanlar var. Gittim onlarınkini de inceledim. Hayatta yaptırmam. Ucuz diye değil, kalitesiz diye yaptırmam. Sanki güneşten eriyecek gibi bir durumu vardı. İçerden dışarı görüşünü etkilemesi de cabası.

Benim 2 sene oldu. Pekçok çevirmeye girdim. Ankara'ya gittiğimde kızılaya da girerim hep. Hiçbir polis daha filmlerime laf atmadı.

İyi niyetten yapıyorlar. Diyelim ki cam kırıldı ve değişti. Hiç zorluk çıkartmıyorlar.

Benim fordclubtr stickeri güneş altında filmle iyice kaynaşmış. Söküp yerini değiştireyim demiştim, film de geldi. Kullanıcı hatası olmasına rağmen beni uğraştırmadan filmi yenilediler. Üstelik arabayı gıcır gıcır yıkayıp iç-dış temizleyerek teslim ettiler.

Evet Sefa bey size katılıyorum bu konuda.Bende iki kere kaza yapmıştım,birinde sağ arka camım birinde de arka cam komple kırılmıştı.Her iki seferinde de filmleri yenileyip aracımıda çiçek gibi tertemiz teslim etmişlerdi.Ancak eğer bir 3. sefer daha gidecek olsaydım muhtemelen ''Yeter ulen seninle mi uğraşıcaz biz zırt pırt bu ne beee!!???''şeklinde kovalıyabilirlerdi... :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Bu cam filimlerinde güneşin zararlı ışınlarından koruma olarak rengin önemi var mı? Yada koyuluğunun. Yaza doğru bende cam filmi işine girmeyi düşünüyorum. Ama orjinal mavi cam gibi olandan yada yeşil cam gibi olanından bulabilrsem o şekil yoksa siyah yaptıracağım. Siyahın tonları var. BU tonlar arasında güneşten koruma olarak fark var mı yoksa sadece görüntü mü? Ve benim istedğim gibi mavi yada yeşil yapılabiliyor mu.Aynalılar var onlar çok dikkat çekiyor.Cam filmi olunca ya aynalı ya siyah mı olacak illaki.

Yorum bağlantısı
Okan Balcı

bi önceki aracımda 120 liraya çektirmiştim 1 numara yan camlarda kabarcıklar oldu şöför camındaki alttan açıldı kapılardan tıkırtılar gelmeye başladı bi daha tövbe dedim focusuma ziebartta çektirdim geçen sene ön cam hariç 1 numara tuvden hafif kusurlu geçti çevirmelerdede -ki genciz diye hergün giriyorum çevirmeye- bii sorun yaşamadım bence muayeneniz yakın zamanlarda ise muayeneden sonra yaptırın kaliteli adı duyulmuş garantili bir yerde yaptırın4 yıl rahatça dolaşın başınızda agrımasın

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Zaten kusur sebebi film olup olmaması değil mi yasaya göre. Hani cam dağılmıyor güvenlik açısından risk felan :nazar:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

TÜV içerinin görünmesini tamamen engelleyecek çok koyu camlar dışında cam filmine kızmıyor artık :nazar:

Ama trafik polisleri halen çok kızıyor ve jilet atıyorlar diye duyuyorum :good1:

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Gerçekten kusursuz mu geçtin yoksa hafif kusurlu diye mi?

Neden bilmiyorum, bugün bu konu aklıma geldi. Ziebart filmlerime hafif kusur deyip muayeneden geçirirlerse arabayı çıkarmam oradan diye. Hafif kusur bile bana ağır geliyor.

İçeriden dışarı görüşü etkilemesi sıfıra yakın. Dışarıdan her yönden (özellikle çapraz) bakınca da içini gösteriyor. Hiçbir kusur emaresi yok. Hafif kusurlu diye bile geçirtmem! Sıfır kusur!

Çağlar Bey de sormuştu, tek kusur sağ far 1 derece bozuk muş sola doğru, başka kusur bulamadılar.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Osman Bilgin

konu canlanır mı? bi gayret...
ön cam dan gelen güneş beni çok rahatsız ediyor yani yakıyor, burnum kızarıyor hep:=)
renkli cam gibi yani colormatik yada e 270 lerdeki gibi mavimsi bir cam filmi yada renksiz gün ışığından korumak için bir film etkili olur mu?
ziebartın ön cam filmi var şeffaf güneşin yakıcılığını azaltır mı?
görüşü etkilemesini de istemiyorum, normal de yan ön camlara bile film sevmeyen biriyim..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ön cama atermik cam lazım. Film çok etkili olmuyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

300 lira istedi ziebart ön cam filmine, atermik cam ne kadardır ki?
ön cam da çatlak var kasko değiştirir mi? öle bir şeyler vardı sözleşme de..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Benim bi sorum olacak, aracimda sunroof mevcut fakat perde yok.. Havalar isinmaya basladi film cektirmeyi dusunuyorum? Ama birkac yerde sunroof a film cekilirken sicakliga dayanmaz,cam turu farklidir patlar diyenler oldu.. Cam koyu fakat yinede rahatsiz ediyor.. Daha once yaptiran oldumu? Suan kucuk bi yerdeyim cok marka bisey yok... Tavsiye ve acil yardim ;(

Yorum bağlantısı

Benim bi sorum olacak, aracimda sunroof mevcut fakat perde yok.. Havalar isinmaya basladi film cektirmeyi dusunuyorum? Ama birkac yerde sunroof a film cekilirken sicakliga dayanmaz,cam turu farklidir patlar diyenler oldu.. Cam koyu fakat yinede rahatsiz ediyor.. Daha once yaptiran oldumu? Suan kucuk bi yerdeyim cok marka bisey yok... Tavsiye ve acil yardim ;(

Sunrooflu her aracin gunesten koruyucu bir parcasi, cam tavanli araclarin ise perdesi olur. Benim aracim sunrooflu. Sanirim film cekilmis onceki sahibi tarafindan. Diger sunrooflu araclarima gore cok daha az gunes ışiğı aliyorum. Patlayacagini dusunmuyorum. 2012'den bu yana sanirim film var.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

İsin gercegi koyu bi cami var, ama uzun yolda rahatsiz ediyor yinede... Cok bakindim fakat film cekmeyle ilgili pek bisey bulamadim,bi kac yerde sunroof caminin isitmaya karsi direncsiz olacagini yaziyor ;(/napacagimi bilemedim ;(

Yorum bağlantısı

İsin gercegi koyu bi cami var, ama uzun yolda rahatsiz ediyor yinede... Cok bakindim fakat film cekmeyle ilgili pek bisey bulamadim,bi kac yerde sunroof caminin isitmaya karsi direncsiz olacagini yaziyor ;(/napacagimi bilemedim ;(

Aracınızın sunroofunun altında niye parça yok bence önemli bir konu. Bu parça olmazsa uzun yolda, öğlen saatlerinde araç kullanırken rahatsız etmesi normal güneşin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Surgulu veya kapakli bisey yok... Koyu renkli sunroof cami mevcut ama gunes altinda uzun yolculukta yakar bencede.. Napabilirim acaba?

Yorum bağlantısı

Sunrooflu her aracin gunesten koruyucu bir parcasi, cam tavanli araclarin ise perdesi olur. Benim aracim sunrooflu. Sanirim film cekilmis onceki sahibi tarafindan. Diger sunrooflu araclarima gore cok daha az gunes ışiğı aliyorum. Patlayacagini dusunmuyorum. 2012'den bu yana sanirim film var.

Saygilarimla.

Ben kendi aracima on cam hariç 2 numara sunroof a 3 numara film çektirdim 2012 Aralık ayından bu yana sorunsuz kullanıyorum abi sunroof da kesinlikle yapılması etkili
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Sunroof ta bi sorun olmadi degilmi? Kaliteli yapan yer yok, oto aksesuar yapan bi yerde yaptiracagim insallah basimiza is acmazlar :(

Yorum bağlantısı

Sunroof ta bi sorun olmadi degilmi? Kaliteli yapan yer yok, oto aksesuar yapan bi yerde yaptiracagim insallah basimiza is acmazlar :(

Diğer camlardan tek farkı direk güneşi görmesi ama kaliteli olunca sorun olacak birşey yok ben memnunum güneşi güzel suzuyor
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Abi derdim film cekerken camin kirilmasi veya problem yasamam?? Yoksa film cekmek farz resmen ....

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bir dahaki tüv den geçemeyeceksiniz. Hafif kusurlarınızı gidermek zorundasınız.

Yanlış biliyorsunuz, Ben iki sene önce ön camda çatla varken hafif kusurla geçtim, 2 ay önce aynı kusurla bir daha hafif kusurla geçtim.

Bende sıcaklar başlayınca film yaptırsam mi diye dusunuyorum ama gece görüş ve ceza kafamı karıştırıyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yanlış biliyorsunuz, Ben iki sene önce ön camda çatla varken hafif kusurla geçtim, 2 ay önce aynı kusurla bir daha hafif kusurla geçtim.

Bende sıcaklar başlayınca film yaptırsam mi diye dusunuyorum ama gece görüş ve ceza kafamı karıştırıyor.

Yanlış bilgli değil, aradan 6 sene geçmiş. O zaman öyle idi, yazıları okur iken tarihlerine dikkat etmeye çalışalım

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdoğan Temur

Selamlar,

Arabanın ön camındaki çatlaktan dolayı yarın kaskodan orjinal mitsubishi logolu cam ile değişim yaptıracağım.

Camı değiştirecek firma aynı zamanda LLUMAR bayisi.

Yazın çok fazla uzun yol yaptığım için arkadaki sıpalar uyurken güneşten rahatsız oluyorlar ve güneşlikleri var ama söküp atıyorlar.

Aklımda camlara güneş ısısını kessin diye ön cam hariç hepsine film çektirmek vardı. LLUMAR önerirmisiniz ve polisler sıkıntı çıkartmasın diye kaç numara çektirmeliyim?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...