İçeriğe Yönlendir

Kaporta Boya Ölçme Cihazı

Engin Evni

Recommended Posts

Emre Şimşek

Alidekini yorumlarda tavsiye etmemişler. Ben de Macaristan'da bir elektronik mağazasından 40 liraya 3 ledli bir model almıştım. O da düzgün çalışmıyordu. Kalibrasyon istiyordu ama kalibre edilmiyordu. Ne yaptım bilmiyorum..

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu cihazların ölçeceği boyayı biraz dikkatle anlarsınız zaten. Şahsen tavsiye etmem. Ben cem dt 156 modelini kullanıyorum 3 yıl kadar olmuştur alalı gayet memnunum. 1 mikron hassasiyetinde ölçüm yapıyor tavsiye ederim. 80-100 usd civarındadır işe yarar ürünler.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

yorumlarınıza teşekkür ederim ancak sürekli kullanmayacağım esnaf vs. değilim zaten sadece aracımın başına giderken kendi makinamla ufak tefek ölçümlerle anlayabilmek istiyorum acelem yok bildiğiniz kaliteli varsa ufak ufak işimi görebilecek çinden de getirtebilirim ancak ölçümü doğru yapabilmeli lakin iyi markalar 5 bin civarı iken bizim bu 100 liralıklar da ne kadar fark var tabiki fark illa ki vardır ne kadar fark var derken sonuç olarak ölçümü doğru yapabilmesi önemli fazla özel fonksiyonlara gerek yok ben sadece nerelerde ne kadar boya var bileyim yeterli 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ben bunu almıştım Aliexpress'ten. Çok net sonuçlar vermese de boyalı, orjinal veya macunlu ayrımı yapabiliyorsunuz.

Sırf meraktan almıştım ben. 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Volkan Ceneviz
Buğra Höngül
Volkan Ceneviz
26 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:
35 dakika önce, Volkan Ceneviz yazdı:

Alım satım için mi kullancaksınız?

hayır fakat araç alırken yada akrabalarım eş dost için meraklıyım bu tür cihazlara elimde olsun istiyorum alım satım için olsa tabi profesyonelleri tercih ederim en son araç alırken gittiğim ekspertiz taraflı olduğundan epey canım yanmıştı bu sebeple kendi işimi kendim görmek istiyorum neden ki 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Detailing için wetsand yapacaksanız diye sordum onun için yetersiz kalacaktır kalibre ayarı biraz daha hassaslık gerektiriyor işinizi görüceğini düşünmüyorum

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
39 dakika önce, Hasan Yıldız yazdı:

ne derece memnunsun kıyaslama yaptın mı normal ölçü aletleri ile doğruluğu vs var mı 

Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
ne derece memnunsun kıyaslama yaptın mı normal ölçü aletleri ile doğruluğu vs var mı 
Elime ulasmadi daha.Kiyaslama yaparmiyim,firsat dogmasi lazim.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İlker Sucu

Bu tarz boya kalınlık ölçüm cihazlarında en iyisi Elcometer diye biliyorum. Kablolu ve kablosuz olan modelleri var. Kalibre için referans blokları var. 20 ile başlayan belli mikronlarda boya tabakalarını ölçerek kalibre ediliyor. Çok anormal ölçeceğini sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Zafer Bakar

Gayet bilgilendirici bir video benim hayatta aklıma gelmez cidden teşekkürler paylaşım için

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Cihazı krediye almış galiba övmek için konudan sapsa da fikir vermesi açısından iyi bir video olmuş. 100 usd lik cihazlar da 1 mikron hassasiyetinde ölçüyör. Araç alan kişi 10 mikronluk farka bakarak araç ararsa yay kalır isterse sıfır alsın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...