İçeriğe Yönlendir

Araba gidecek, plaka kalacak

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Onur Demir
şimdi benim anlamadığım

elimizdeki plakalar mı üstümüzde kalacak yoksa herkese yeni plaka mı verilecek?

elimizdekiler kalcaksa ada özel plaka olaylarında komisyonlar baya bi yükselir hareketlenir

Şöyle anlatayım; Plakalığınızı çıkartın ve silikonla olabildiğine yapıştırın plakayı arabaya, Birdaha çıkmayacak çünkü arabadan :) Her yeni araç yeni plaka demek artık :p

Yine tekrarlıyorum çok saçma... Gerçi neyimiz normalki ???

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şimdi benim anlamadığım

elimizdeki plakalar mı üstümüzde kalacak yoksa herkese yeni plaka mı verilecek?

elimizdekiler kalcaksa ada özel plaka olaylarında komisyonlar baya bi yükselir hareketlenir

Elimizdeki plakaları bizim değil arabanın üstünde kalıyor..

Arabanızı Nevşehir'e satıyorsunuz.. Nevşehir'li Nevşehir'de 34 plaka olarak kendi adına tescil ettiriyor..

Siz Ankara'dan 2. el bir araç alırsanız, İstanbul'da 06 plaka oalrak kullanmaya devam ediyorsunuz.

Sıfır bir araç alırsanız, o zaman tescil ilinizden yeni plaka alıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan
Elimizdeki plakaları bizim değil arabanın üstünde kalıyor..

Arabanızı Nevşehir'e satıyorsunuz.. Nevşehir'li Nevşehir'de 34 plaka olarak kendi adına tescil ettiriyor..

Siz Ankara'dan 2. el bir araç alırsanız, İstanbul'da 06 plaka oalrak kullanmaya devam ediyorsunuz.

Sıfır bir araç alırsanız, o zaman tescil ilinizden yeni plaka alıyorsunuz..

yani tc kimlik numarasına değil de

araç şasi numarasına hapsoluyor plakalar

öyle mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
yani tc kimlik numarasına değil de

araç şasi numarasına hapsoluyor plakalar

öyle mi?

Evet

Plaka arabaya sabit kalırsa, Türkiye'nin yarısı İstanbul plaka olur herhalde. Bu durumda İstanbul'da yakında dört harfli plakaları görebiliriz bence.

O zaman da 34'ü iptal eder yerine AA AC falan deriz.. İllerle sınırlı kalmaz Ulusal yaparız... Hatta her şeyi sil baştan yapar, trafiğe teneke, boya satarız :)

Yorum bağlantısı
Özgür Ahkem Gökce

Bu iş iyi oldu.

Galericiler artık istanbuldan aldıkları arabaları,daha önce istanbul plakalı değilmiş gibi millete kakalayamayacaklar.

Yorum bağlantısı
Serhan Küçük

Bencede artık rakamlar kalkacaktır. Böyle giderse araçların 3 tanesinden biri 34 diğerleride 06, 35 olacaktır....

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Bencede artık rakamlar kalkacaktır. Böyle giderse araçların 3 tanesinden biri 34 diğerleride 06, 35 olacaktır....

İstanbul'da yaklaşık 3 milyon, Ankara'da 1 milyon, İzmir'de de 500bin civarı araç var. Ama diğer illerin toplamı da bir o kadar yapıyor.

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Malumunuz sabit plaka uygulaması başladı.Bildiğim kadarıyla noterler şu an devir işlemlerini yapmıyorlar.Sabit plaka uygulaması yılbaşından itibaren mi geçerli yoksa 1 mayıstan itibaren mi?

Ben 22 nisanda noter satışı yaptım 54 plakalı araç için.Şimdi üzerime almak istiyorum 34 plaka olarak.1 mayıstan itibaren geçerli ise alabilirim.Kimi de yılbaşından itibaren geçerli alamazsın diyorlar.

Kesin ve net bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce

Noter satışının tarihi önemli değil, 1 Mayısdan sonra ruhsat işlemi yada değişimi için başvuran kimse plakayı değiştiremiyor. 54 plakanız hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Malumunuz sabit plaka uygulaması başladı.Bildiğim kadarıyla noterler şu an devir işlemlerini yapmıyorlar.Sabit plaka uygulaması yılbaşından itibaren mi geçerli yoksa 1 mayıstan itibaren mi?

Ben 22 nisanda noter satışı yaptım 54 plakalı araç için.Şimdi üzerime almak istiyorum 34 plaka olarak.1 mayıstan itibaren geçerli ise alabilirim.Kimi de yılbaşından itibaren geçerli alamazsın diyorlar.

Kesin ve net bilgisi olan var mı?

Yürürlük tarihi 1 Mayıs'tı...

Siz 22 Nisan'da satış yaptınız... Satış sözleşmesinde belirtmiş olduğunuz adres hangi il ise o ilden yeni plaka takacaksınız...

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce

Gitsin bakalım bir trafiğe ne diyecekler, ben bu şekilde madur 6 kişi biliyorum şuana kadar, Nisanda satış yapıp 1 ay sürem var başvururum diyip 1 mayısdan sonra trafiğe başvurup hiçbirşey değiştiremeyen.

Yorum bağlantısı

Sıfır araç alıp, güzel bir plaka almak şart oldu. :rolleyes: Zaten sıfır aracı da kolay kolay satmam plaka da bende kalır. Bu uygulama mantık dışı, madem bir sistem yapacaksın rakamların hiç bir anlamı kalmıyor. Harf sistemine geçiş yapta bir reform olsun. En azından plakayı kişiye sabitle, arabaya neden sabitliyosun. Neyimiz tam ki plaka sistemimiz tam olsun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Gitsin bakalım bir trafiğe ne diyecekler,

Trafiğin dediği şu; Bize gelecek... 54 plaka kalacak üstünde ama ruhsattı evraktı takipti her şeyi eskisi gibi olacak...

Evet yukardaki cümle ile çeliştim biraz..

Plaka değişmiyor.. Ama olaylar da kendiliğinden yürümüyor.. Siz takip edecek ve ruhsatınızı değiştireceksiniz...

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

54 plaka ile devam yani.Garip bir uygulama.Ben İstanbul'da oturuyorum plaka Sakarya.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Plaka sistemini değiştirmeleri gerekecek ama yakında. İstanbul'da verecek plaka kalmadı nerdeyse. :ninja: Araç kiralama şirktlerinin araçlarının hepsi İstanbul plakalı ama %60'ı neredeyse İstanbul dışında. :)

En son 34ZG6555 gibi bi plaka gördüm. :D

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağrı Sağlam

Arkadaslar bu sistemin amaci herkesin bir tek plakaya sahip olmasini ve arabasini baskasina kullandirtmamasini saglayarak kimin nerede ne yaptigini bilmekti. E tahmin edebileceginiz uzere cok da tepki cekti, ilerleyen donemlerde tekrar daha siddetli olarak gundeme gelecektir, su an ulkenin durumu buna musait degil... :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...