İçeriğe Yönlendir

Araba gidecek, plaka kalacak

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Abi senin plaka da benim PS çalışmalarına benzemiş. Seninki yine iyi,ben benim çalışmaları ben yaptım diye savunan insanlarla kavga ettim kaç kere. :nazar:

"Yeni yaptım.. nasıl olmuş... Önü biraz daha mı bassaydım" diyorlardır :)

Yorum bağlantısı
Erhan Yüksel

Şu anda özellikle trafik sigortasında illere göre risk farkı var. Mesela benim aracım Niğde plakalı olduğu için yaklaşık 100 Tl ye trafik sigortası yaptırıyorum. Ama aracım mesela Ankara plakalı olsaydı yaklaşık 220 Tl civarı odeyecektim. Yeni düzenleme yürürlüğe girdikten sonra Ankara plakasına sahip bir TC vatandaşı eğer Niğde'ye taşınırsa yine Ankara plakaya göremi trafik sigortasını vs. ödemeye devam edecek. Bununla ilgili bir düzenleme getirirler herhalde.

Yorum bağlantısı
Emre Özen

e bari App plakalarıda serbest bırakıversinler :p abartısız olanları tabiki :p

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Dün akşam haberlerde araç sürücülerine yaklaşık 150 tl gibi masraf çıkarır diyordu.Ben mali kaynak derken şunu düşünerek yazdım, ne gereği var gerçekten çokmu ihtiyaç. Ülkemizde 15 milyon araç varsa 150 tl den baya bir para. Bir arada sokakta park halindeki arabadan vergi alınacak diye haberler çıkmıştı ama bir sonuç çıkmadı. Yani sürekli motorlu taşıtlar üzerinden bir şeyler hesaplanması ister istemez mali kaynak yaratma çabası diye düşündürüyor.

Belçika - İsviçre de uygulanıyor bizde uygulayalım, Avrupa uyguluyor diye Aile Hekimliğini getirdiler , Avrupada bir çok ülke sistemin yürümediği için terketmiş durumda ama ülkemize uymayan bir sistem dayatılmaya çalışıldı 2008 de tüm Türkiye geçecekti fakat sistemin yürümediği görüldü 15 kadar il geçirildi gerisi kaldı. Yani avrupanın her yaptığı bize uymuyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)
Bir arada sokakta park halindeki arabadan vergi alınacak diye haberler çıkmıştı ama bir sonuç çıkmadı.

herşeyin bir sırası zamanı var,yolunacak kaz serbestce dolaşsın hele palazlansın,zamanı gelince kapı önündeki araçtan otopark ücreti alınacak ,istanbulda bazı semtlere girişten bile para alınacak.

demedi demeyin :bravo:

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Zaman gösterecek bakalım nasıl olacağını ;) Banada iyi gibi geliyor ama bilinmez tabi...

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

4.02.2010 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

Araç tescil ve sürücü belgesi düzenleme sistemimizin güvenilir, çağdaş, modern, halkımızın beklentilerine cevap verebilir, Avrupa Birliği ve e-Devlet normlarına uygun bir yapıya kavuşturulması ve bu işlemlerin tek merkezden elektronik ortamda yapılarak, tescil belgesi ve sürücü belgelerinin ilgililerin adreslerine gönderilmesi amacıyla, Başbakanlık koordinesinde “Araç Tescil ve Sürücü Belgesi İşlemlerinin Elektronik Ortamda Online Olarak Yapılması” projesi yürütülmektedir.

Bahsi geçen proje ile ilgili olarak Başbakanlık koordinesinde 2009 yılı içerisinde başlanan çalışmalar devam etmekte olup, bu proje kapsamında araç plakalarının kişilere verilmesi ile ilgili bir husus bulunmamaktadır. İyi günler dileriz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Ahkem Gökce
Fotoğrafı kaldırttım...

Bende bakıyorum habire , link'in emmiyle ne alakası var diye :unknw: meğer kaldırtmış :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bedri Baki

Arkadaşlar bu plakalarda son durum ne oldu. Benim arabam 72 plaka, eğer kesinlik varsa acilen plakayı 35'e çevirmek istiyorum. İsme ve tc kimlik numarasına göre verilecek falan da diyorlardı sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:fiuw: Türkiye şartlarında, açıklamaların , uygulamaya geçme süresi hakkında az-çok fikir sahibi olmuşuzudur.... 5 sene önce yasalaşan trafik kanunundaki bazı maddelerin hala cezası yok, yani yasak ama ceza da yok :)
Yorum bağlantısı
Guest Fehmi Bi
Arkadaşlar bu plakalarda son durum ne oldu. Benim arabam 72 plaka, eğer kesinlik varsa acilen plakayı 35'e çevirmek istiyorum. İsme ve tc kimlik numarasına göre verilecek falan da diyorlardı sanırım.

varmı böyle birşey bende 03 plakayı 42 çevireyim hocam senin iş hayat boyu zor olur 72 plakayla

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Almanyanın 20 sene uyguladığı sistemi , biz düşünmeye başlamışız.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bedri Baki

Şimdi bir polis arkadaşla görüştüm, anlatılan gibi değil dedi. Plaka arabanın üzerinde sabit gidecekmiş. Arabayı satınca plak ile birlikte gidecek ve alan kişi de plakayı değiştiremeyecekmiş galiba.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
(düzenlendi)

Plaka kişiye değil arabaya sabitlenecekmiş...

tarihinde Sami Akta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Plakayı kime sabitlerlerse sabitlesinler. Ben trafik sigortasında ödeyeceğim miktara bakarım. Şu an 34 plaka megana 310 lira ödedim,bunu 50 yaparsam 130 lira olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Plakayı kime sabitlerlerse sabitlesinler. Ben trafik sigortasında ödeyeceğim miktara bakarım. Şu an 34 plaka megana 310 lira ödedim,bunu 50 yaparsam 130 lira olacak.

Bu trafik sigortası olayı çözülür merak etme..

İkametgaha göre alırlar primi...

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Çözsünler tabi abicim,daha gidip satış yapacaz, ordan sigortacımıza gidip sigortayı aç-kapa yapacaz :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Mehmet abi google grafiklerden plaka diye aratınca senin focus çıkıyor. Ordan bulmuşlardır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1 Mayıs geçti... Yasa yürürlüğe girdi...

Satış noterden yapılacak.

Noter geçici bir belge verecek.

Noter evrakları trafiğe gönderecek.

Trafik yeni ruhsatı hazırlayıp, adresinize gönderecek.

Trafik sigortalarınız, plakaya göre değil, ikamet il ve ilçenize göre fiyatlandırılacak.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şimdi plaka isimde mi sabit kalacak, araba üzerinde mi ? Haberlerde geçen gün plaka araba hurdaya gidene kadar arabanın üstünde kalcak deniyordu.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Plaka arabanın oldu...

Kısaca.. Benim mondeoyu alan AS 220'yi kapacak...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...