İçeriğe Yönlendir

Explorer 5.0 ateşleme arızası

Murat Korumaz

Recommended Posts

Serkan Çok
sükürler olsun :rolleyes: sonunda brıazda olsa düzelme sagladık c.tesi günu agrızalı olarak tahmın edilen en ucuz parcayı aldım oksıjen sensoru nu sol giris oksıjen sensörü okuma yapmıyor dıye bir hata verıyordu 150 tl bayılıp aldık bir takımda buji aldım onlarıda deyiştirdim arac da benzinle çalışmada hemen hemen sorun kalmadı rolanti normal e dondu tekeme duzeldi 1400 devırdekı teklemede cok azaldı ama yinede yok diyemem sonra gaza aldık arac yıne sacmalamaya basladı biraz calısınca da ısık yaktı yıne makineye bagladık 7 silindirde tutukluk diye bir agrıza cıktı ama bu yazılımsal bir sey sanırım bagzı cihazlar atesleme agrızası bagzıları tekleme diye yazıyor neyse yine sildim agrızayı yaklasık 50 60 km dir benzinle kulanıyorum henuz ışık yanmadı ne sabit yandı nede yanıp sonme yaptı aksam yeniden bir makineye sokacam eger bir hata vermemiş se gaza alacagım gazdaki tekleme devam ediyor ve ısıgı yakıyorsa ozaman da gaz dan oldugunu anlıyacam gas sıstemini gozden gecirtecegim sukurler olsun en azından gaz sa onu cozerım o belli olmus olur :D

bu arada biligi olsun dıye yazayım bula bildigim en ucuz bobin takımı iki adet 4 lu var 300 dolar yalısım yoksa 32 pp bujılerde 8 adet 160 milyon oksıjen sensoru orjinal usa malı 15o dolar bu fıyatların uygununu bilen varsa benımlede paylasırsa sevinirim bizde ordan alım yaparız daha sonrasında

arabaya nerede bakıyorlar?

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

evet millet sorun cozuldu p.tesi son işlem yapılıp duzee cıkacagız inşallah . Sorun gaz beyninde cıktı ve tesisatıda komple deyiştırecegim tavsıye uzerıne birdaha sorun cıkmaması ıcın deyisecek . Bugun yapılan son kontrollerde benzin le calısmada bir sorun aklmadıgı anlasıldı 0 hata ile calısıyor bukadar sapıtma nedeni sol giris oksıjen sensoru sensorun bukadar etkileyecegi kimsenin aklına gelmemişti sensör deyiştikten sonra sehir içinde 25 ila 30 lıtre yakıt gosteren sistem 18 22 litreye dustu arabanın cekişi cok ama cok deyişti cok daha seri hızlanıp devir almaya basladı gaza aldıgımız anda teklemeler rolentı ayarlayamamalar baslıyor bugun gazcıda bakıldıgında gaz beyninin sıkıntılı oldugu anlasıldı aslında her hangı bir agrıza vermiyor beyin ama makıneye baglandıgında benzınden gaza geciş yapılıyor bilgisayar arac gazda dıyor içerdeki gosterge benzinde gosterıyor ve daha gazcının söyledigi bir suru hikaye var tesisatla ilgili artık bıktıgım için ne deseler hee dedim p.tesıyede randevu aldım 1 günde biterse salı gunu 0 sorunlu bir aracım olacak uzun ugraslar sonra . Yardımcı olmaya calışan herkese teşekür ederim

arabaya nerede bakıyorlar?

araca yenibosna da benim eski bir dostum var mekanik işleri yapar orada söküp topluyoruz benımde meraklı olma orayı tercih nedenim her şekilde yapılan işlemleri görup merakımı gidere biliyorum .

Gerci bu agrıza için ikitelli maslak dudullu gibi sanayi bolgelerinde 5 e yakın usta gezdim ama sonuc alamadım yine yeni bosnada kendi kendimize aldıgımız bir karar la oksijen sensorunu deyiştirmeye karar verdik gerci bu kararda en ucuz parca olmasıda etkili oldu :) parca alımlarınıda taksimden tor otodan yaptık

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yeni hego , tüketimi azaltır, hızlanmayı artırır, çok iyi yapmışsın. Hego arızası, hele ki sağ-sol çiftli sistmede, enjektörlerin kafasını felaket karıştırıyor. Çok da yanıltıcı arızadır. Testte arıza kodu vermeyen hego bile görevini tam yapamıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Murat Korumaz

Bobin pahalı değil mi ya :( Ben sorma gafletinde bulunmuştum da :biggrin: 800 lira civarı demişlerdi :i-ih2:

arkadaslar bobin konusunda 2012 6 ayda yenı bobin aldım sıkı durun ford eskot bobini aldım  2015 2 ay hala calısıyor bır sorun yok  çaglar abi uyum saglamaz demişti ama denendi hala deneniyor bir sorun yok  parca numarası aklımda degil ama gerekirse bulabilirim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...