İçeriğe Yönlendir

Helicopter'imi Uçuramıyorum

Oğuzhan Çakır

Recommended Posts

Oğuzhan Çakır

:vroom::unsure2::hwrk: Bi tanıdığımızım hediye ettiği helikopterim var fakat bir türlü uçurmak nasip olmadı.Helikopter çalışıyor ama havalanmıyor.Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.(olmayanlara veya olamayanlarada)

Model:E-sky Co-Comanche Army Heli Rah-66 4-Channels ppm

helikopter003.jpg

helikopter007.jpg

Yorum bağlantısı
Engin Evni

Fordclub forum; yediden yetmişe herkesin yardımına koşuyor, çok güzel konu olmuş. Ben nasıl uçurucağını bilmiyorum ama bu forumdakiler neleri uçurdular emin ol senin helikopterini de uçururlar. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Hikopterde batarya yok bildiğim kadarı ile, enerji kumandadan kuvvetli sinyal ile helikopterdeki küçük elektrik motoruna gidiyor, sinyal zayıf ise yeterli enerji gitmediğinden kalkmıyor. Yerde çırpınıp kalıyor. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Bataryası var.7,4 v 800 mAh.Helikopter çalışıyor.Pervaneler sağ,sol yapıyor fakat kalkamıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bendeki farklı marka ancak sanırım prensip aynı. Kumandaya sağlam 6 adet pil konuyor, sonra kumanda içinde entgre kablo ile helikopter bağlantısı yapılarak şarj ediliyor. Şark tamamlanınca kumandadaki led sinyal veriyor. Yalnız çok fazla ümitlenmeyin, tüm uğraşılara rağmen ana pervane kırılma ömrü 5-10 dakika :unsure2:

Yine de şarjdan sonra, özellikle sağ-sol ayarı için , önce az gaz verip helikopterin henüz havalanmadan yerde sağa-sola kaçma ayarını yapın , sonra şansınızı deneyin.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Bendekinde 8 pilli kumanda var.Helicopterdeki pil ayrı şar ediliyor.Yerde kendi bildiğine sadece dönüyor havalanmak istemiyor galiba. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Helicopterde ayrı pil var ise iyilenden olmalı. Bu pil gurubunun şarjı az olmalı ki yerde kalıyor.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Balkondan aşağı atınca bir süre uçar diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

:nazar:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Belki uçmadığı için hediye etmiştir :nazar:

ebay e koysan hemen satarsın. "Uçmayan Helikopter"

şaka bir yara, pervaneleri ile ilgili sıkıntı vardır. kullanım kitapçığını okuyun

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Helikopterdeki pil tam dolmamıştır bende bir değişik modeli var, evde uçurunca avizeye çarpıp pervanenin biri koptu :nazar: yenisinide bulamadım.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Belki de evde uçmuyodur seninki Oğuzhan. Baksana evde uçunca zarar görüyor bu aletler :nazar:

Lokman abi sen de uçuş sahasına neden yabancı cisimler koyuyosun :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Lokman abi, ben bakkala gönderiyorum skıntısız gidip geliyor ekmeğe falan...

Oğuzhan, heyecandan piller tam dolmadan aldın denemeye başladın itiraf et, ilk şarjını uzun tutman menfaatine olurdu. Değiştirebilirsen piileri değiştir, ayrıca yerde iken stabil hale gelene kadar yavaş gaz ver, sonra tam gaz yapar uçurursun... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Serkan sendeki profosyonel işi, bizdeki amatörler için :nazar:

Yorum bağlantısı
Bekir Tel
Helikopterdeki pil tam dolmamıştır bende bir değişik modeli var, evde uçurunca avizeye çarpıp pervanenin biri koptu :nazar: yenisinide bulamadım.

eğer parçayla ilgili verirseniz eğer istiyorsanız sanırım yardımcı olabilirim.diğer arkadaşların bilgisine.

Yorum bağlantısı
Bekir Tel

helikopterinizin olduğu yerden yükselmemesi olduğu yerde dönmesi trim ayarlarından dır.e-sky lar da li-on pil vardır eğer sizinkinde bir farklılık yoksa

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

:) olabilir denemek lazım :rofl:

Oğuzhan, heyacandan piller tam dolmadan aldın denemeye başladın itiraf et, ilk şarjını uzun tutman menfaatine olurdu. Değiştirebilirsen piileri değiştir, ayrıca yerde iken stabil hale gelene kadar yavaş gaz ver, sonra tam gaz yapar uçurursun... :good1:

:rolleyes:

Oğuzhan, heyacandan piller tam dolmadan aldın denemeye başladın itiraf et, ilk şarjını uzun tutman menfaatine olurdu. Değiştirebilirsen piileri değiştir, ayrıca yerde iken stabil hale gelene kadar yavaş gaz ver, sonra tam gaz yapar uçurursun... :good1:

Aksine Serkan abi babam ben okuldayken şarja takmış geldiğimde o benden önce oynuyordu(en çok uçmasını o istiyor)

Piller dün alındı şarj aletiyle beraber.

Bizde yavaş yavaş veriyoruz hareket etmiyor daha sonra hızlandırıyoruz olduğu yerde dönüyo.

helikopterinizin olduğu yerden yükselmemesi olduğu yerde dönmesi trim ayarlarından dır.e-sky lar da li-on pil vardır eğer sizinkinde bir farklılık yoksa

Trim ayarı nedir bilmiyorum.Zahmet olmassa açıklıyabilirmisiniz

Düzenleme sebebi:Yazım Hatası

tarihinde O?uzhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
eğer parçayla ilgili verirseniz eğer istiyorsanız sanırım yardımcı olabilirim.diğer arkadaşların bilgisine.

Bekir bey ilginize teşekkürler Model ile ilgili hiç bir bilgi yok malesef kutusuda atmıştık resimleri ekliyorum.

photo00201h.jpg

kırık pervanenin görünüşü

photo00231.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Trim: yerden kalkamadan saat yönünde kendi etraafında dönüyor diyelim, yani sağa doğrı dönmekte. Kumandada sağ-sol döndürme çubuğu altında ki çevirmeli gibi olan yer trim ayarıdır, kendi kendine sağa doğru dönüyorsa, sola doğru çevrilir (çok az ve yavaşça) kendi etrafında dönmeyi bırakınca trim ayarı tamamdır. Gaz çubuğuna da ayar aynı şekilde yapaılır.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Açıkladığın için teşekkür ederim Çağlar abi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alet açıkken rotorlar dönmüyorken ama, yukarı aşağı için pal kanatçıklarını büken servo çalışıyormu ona bak, eğer paller bükülüyorsa sorun güçtedir, ya piller yeterli gücü veremiyor yada amper uygun değildir, ama bunun olacağını sanmıyorum, sen paller bükülüyormu ona bak ayrıca rotor çok hızlı dönmelidir, elinle aleti havada tutarken tam gaz ver, baya bir hızlı dönmesi gerekir, o sırada kumandadan tam güç ver yani havalanmasını sağla bakalım elinden kaçmaya çalışıyormu, servo dururken çalışabilir fakat arızalıysa yük altındayken palleri bükemez ve heli havalanamaz, piller sağlam ve dönüş hızında çok yüksek oluyor fakat yüksel diye kolu çektiğinde çok az havalanıyorsa ya servo arızalıdır yada ayarı bozuktur, pali yani pervaneyi yeteri kadar bükmüyordur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Alet açıkken rotorlar dönmüyorken ama, yukarı aşağı için pal kanatçıklarını büken servo çalışıyormu ona bak, eğer paller bükülüyorsa sorun güçtedir, ya piller yeterli gücü veremiyor yada amper uygun değildir, ama bunun olacağını sanmıyorum, sen paller bükülüyormu ona bak ayrıca rotor çok hızlı dönmelidir, elinle aleti havada tutarken tam gaz ver, baya bir hızlı dönmesi gerekir, o sırada kumandadan tam güç ver yani havalanmasını sağla bakalım elinden kaçmaya çalışıyormu, servo dururken çalışabilir fakat arızalıysa yük altındayken palleri bükemez ve heli havalanamaz, piller sağlam ve dönüş hızında çok yüksek oluyor fakat yüksel diye kolu çektiğinde çok az havalanıyorsa ya servo arızalıdır yada ayarı bozuktur, pali yani pervaneyi yeteri kadar bükmüyordur.

Ayrıca uzun süre oynamak niyetliysen o palleri at gitsin, bunların kırılmayanlarından alıcaksın, hobi mağazalarında yada nette rahatça bulursun çok ucuzdur, çarpsanda kırılmaları çok zordur, bu alet basit sen birde benzinli olanlarını kullan zevkini aldınmı bir daha bırakamıyorsun bu aleti :rolleyes:

Kardeşimle arabalara sarmış durumdayız sen buna alışıp tadını aldıktan sonra arabalarada dalarsan vay haline, şuan SAVAGE XL BIG BLOCK K5.9 model Rc araçla uğraşıyoruz gerisini sen düşün çok zevkli koca bebek oyuncakları vallahi.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Kumandadan gaz kolunu sona getirdiğimde çok hızlı bir şekilde dönüyor.Sağ,sol yaptığımda hareket ediyor.Ama havaya kalkmıyor yerde dönüyor.Servo düzgün çalışıyor hepsini denedim .2.pal dönmüyor onun alttaki parçası sürekli çıkıyor.Dün akşam onu takdığımda yerden 2,3 cm kalktı fakat o yerinden çıkınca tekrar yere indi ve birdaha kaldıramadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...