İçeriğe Yönlendir

Helicopter'imi Uçuramıyorum

Oğuzhan Çakır

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Desene 2.pal dönmüyor, uçamaz tabii, söküp bakman lazım, dişlimi sıyırdı kayışmı atık, ayarlara dokunmadan bak bakalım, 2 palde aynı hızda dönmeli zaten dönmezse kalkamaz kalksada eksende dönüşü durduramayacağından hemen çakılır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayrıca uzun süre oynamak niyetliysen o palleri at gitsin, bunların kırılmayanlarından alıcaksın, hobi mağazalarında yada nette rahatça bulursun çok ucuzdur, çarpsanda kırılmaları çok zordur, bu alet basit sen birde benzinli olanlarını kullan zevkini aldınmı bir daha bırakamıyorsun bu aleti :rolleyes:

Kardeşimle arabalara sarmış durumdayız sen buna alışıp tadını aldıktan sonra arabalarada dalarsan vay haline, şuan SAVAGE XL BIG BLOCK K5.9 model Rc araçla uğraşıyoruz gerisini sen düşün çok zevkli koca bebek oyuncakları vallahi.

Parası olan için güzel hobi..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

2.palin dişlisi yerinden atıyor.Yoksa onu yerine oturtunca yerden 2,3 cm kalkıyor sonra o atınca pat .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

E çözmüşün olayı zaten Oğuzhan niye uçmuyorda sorumu şimdi uçmaz tabii :wub: nasıl tamir edilir diye sorsana sen, dişliye bişeyler yap çıkmasın yada netten araştır o kısımların metal yada çok daha kaliteli harici parçaları satılıyor, onlardan alıp tamir et başka yolu yok, ya yeni ve modlu parça alıcaksın yada oraya bişeyler yapmayı düşüneceksin.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

İşallah Ali abi.Babam oradaki vidayı sıkıyor ama 5 dk çalıştıktan sonra tekrar atıyor bi sorun o var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İşallah Ali abi.Babam oradaki vidayı sıkıyor ama 5 dk çalıştıktan sonra tekrar atıyor bi sorun o var.

Vida öylemi, o vidaya hafifçe japon sür yada loctite vida sabitleyici sür, hiçbirini bulamazsan oje sür sık, çıkmaz bir daha.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Tamam Ali abi sağol denerim.Zati bütün hafta sonumu ona ayırma planları içerisindeyim :wub:.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Uçur da biz de rahatlayalım gari Oğuzhan :wub: Video çekmeyi ihmal etme ama.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tamam Ali abi sağol denerim.Zati bütün hafta sonumu ona ayırma planları içerisindeyim :wub:.

Hadi bakalım göreyim seni, yalnız uçurunca pervaneleri kırıcaksın büyük ihtimal, dikkali ol alışana kadar yükseltme sakın, önce havada asılı kalmaya çalış sonra eksende sağa sola dönüşe çalış sonrada ileri geri hareket ve o esnada gazı dengelemeyi öğren daha sonar yükselip sabit kalmayı ve tekrar alçalıp sabit kalmayı öğrenmen lazım, sonrasında ileri giderken sağa sola manevra yapmayı çalışman lazım, bunları yapınca zaten olayı kavramış olursun, hakkaten çok zevkli heli kullanmak, sonra salonda sehpalara hava indirme opersyonları düzenlersin artık :p

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

2.Pali yerine otturtuncada havalanmıyor. :p

Hadi bakalım göreyim seni, yalnız uçurunca pervaneleri kırıcaksın büyük ihtimal, dikkali ol alışana kadar yükseltme sakın, önce havada asılı kalmaya çalış sonra eksende sağa sola dönüşe çalış sonrada ileri geri hareket ve o esnada gazı dengelemeyi öğren daha sonar yükselip sabit kalmayı ve tekrar alçalıp sabit kalmayı öğrenmen lazım, sonrasında ileri giderken sağa sola manevra yapmayı çalışman lazım, bunları yapınca zaten olayı kavramış olursun, hakkaten çok zevkli heli kullanmak, sonra salonda sehpalara hava indirme opersyonları düzenlersin artık :wub:

İşallah biuçurayım işallah onlarda gelicek.

tarihinde O?uzhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Heli'min Sorunlarını tespit etmiş bulunuyorum :)

1.Sorun:2.Pal'in(pervanenin) motora bağlı olan çarkının aşınmış olması.

2.Sorun:Helikopterin kendi etrafında dönmesi

3.Sorun:Pil takıldıktan sonra kumandadan komut vermeden havalanmaya çalışması.(artık oda uçmak istiyor :good1: )

4.Sorun:Kuyruk titremeleri

2.ve 4. Sorunlar servo üzerinde bulunan vidalar sayesinde çözülebiliyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

1 ile 2. sorun zaten doğrudan birbiri ile alakalı. Kuyrukta pervane yok onun yerine ikinci pervane eksen etrafında dönmeyi engelliyor. Sen onu havacılık müzene kaldır, yerine yenisini al bence Oğuzhan... :):good1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Heli'min Sorunlarını tespit etmiş bulunuyorum :)

1.Sorun:2.Pal'in(pervanenin) motora bağlı olan çarkının aşınmış olması.

2.Sorun:Helikopterin kendi etrafında dönmesi

3.Sorun:Pil takıldıktan sonra kumandadan komut vermeden havalanmaya çalışması.(artık oda uçmak istiyor :good1: )

4.Sorun:Kuyruk titremeleri

2.ve 4. Sorunlar servo üzerinde bulunan vidalar sayesinde çözülebiliyor.

:s

iyi hadi bakalım, 3. soruna cevap, herhalde önce kumandayı sonra heliyi açıyorsun değilmi, aksini yaparsan tehlikeli sonuçlar doğabilir, açtıktan sonra 2-3 sn kadar bekle aralarında anlaşsınlar.

Titreme servolardan olduğu kadar genelde dandik iç yapıdanda oluyor, bu amatör aletler çok hassas olur, sağlamlaştırmak için rotorlardan ana mile ve onların takıldığı yere ve bozulan dişlilere kadar mod lu parçalarla değişmek lazım, yoksa kısa sürede dağılır bu alet, parçaları hobi mağazalarından ve kolaylıkla ebayden alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

1 saat önce herşeyini tamamladım ve ilk uçurma denemesi için hazırlandım yerden havalanıyor fakat servo yüzünden havada duramıyor.Yerden en az 3,4 cm havalanıyor artık.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ya dediğimi yap parça değişimine git yada Serkan beyin tekniği uygula müzeye kaldır, bunlar çok amatör ve hassas aletler ancak bu kadar olur anlayacağın.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Güvercin Uçuverdi,

Kanadın Açıverdi...Ben Yandım Aman,

El Oğlu Değil Mi...Aman Aman

Sevdi De Kaçıverdi.

:blink:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

Yedek parçalarını buldum.

Yedek Parça

Yorum bağlantısı
Sezgin Geridönmez

Uçmasa da olur, nasıl olsa baban ya da sen bir yere toslayıp adamakıllı ağzını burnunu kıracaksınız.

Evde hasarsız helikopter uçurmak fantezi bence. Araba al hemşerim, 4 tekerlek yerde olsun...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Sezgin abi iyi hoş sölüyorsunda arabalarda ateş pahası.En iyisi helikopter bana göre daha heyecan verici ve eğlendirici bir alet

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzhan Çakır

Evet sevgili FCTR üyeleri;

Sabırsızlıkla bekledik ve sonuca ulaştık evet helikopterimi uçurdum.Aşağıda Link'i veriyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

Sonunda kırdık.Üst kanat havada parçalandı ve bir anda yere düştü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Havada mı parçalandı? Garantiye başvur :jedi: Ücretsiz bakım da iste

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Dostum elinde videoda var havada dağıldığına dair git değiştirsinler :jedi:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...