İçeriğe Yönlendir

Kaskoda Tercihim Ne Olmalı?

Arif Arslan

Recommended Posts

Arif Arslan

Yeni aldığım 2008 focus 1.6 tdci hb aracıma kasko yaptırmayı düşünüyorum. Önclikli tercihim ford servislerinin anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin olup olmadığı? Araştırmalarımda servislerde farklılık gösterdiğini saptadım. Her servisle anlaşmalı bir sigorta şirketi var mıdır? Yoksa Hangi sigorta şirketini seçersem zorluk çekmeden işlemlerimi yaptırabilirim... YAş:25 İkamet:urfa Plaka: Antep Birden fazla kullanıcı...

Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Allianz ve Güneş sigortalarının müşteriye en az zorluk çıkartıp, en iyi eksperlerle çalıştığını gözlemledim.

Yorum bağlantısı
Arif Arslan
Allianz ve Güneş sigortalarının müşteriye en az zorluk çıkartıp, en iyi eksperlerle çalıştığını gözlemledim.

Ankara sigorta hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ankara sigorta hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Benim bilgim var. Rakamı ucuzdur ama ....

Yorum bağlantısı
Arif Arslan
Benim bilgim var. Rakamı ucuzdur ama ....

Amadan sonrası da benim için önemli Çağlar Bey.. Sadece rakamın düşük olması yetmez :nazar:

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Ak Sigorta, Axa Sigorta, Güneş Sigorta, AllianzSigorta, Groupama Sigorta gibi sektörün önde gelen (ilk 10'u içinde olan) sigorta şirketlerinden teklifler alıp, karşılaştırıp, size uygun gelen şirketin poliçesini alabilirsiniz. Piyasada çok uygun prim teklifleri veren şirketler görmeniz mümkündür. Saydığım şirketlerin sigorta primleri daha yüksektir. Ama verdikleri hizmetin kalitesi ve hızı ile diğer şirketlerden farklılaşırlar. Bu şirketlerin web sitelerinden bulunduğunuz şehirdeki anlaşmalı servisleri de görebilirsiniz. Bir hasar halinde aracınızı götüreceğiniz servisin anlaşması olduğu şirketlerden birini seçmenizde yarar var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abi(özyürek) size en net cevapları verecektir...

Bu tür konularda, tüketici yani sigortalı yorumları daha önemlidir... Ben bir acente olduğum için, cevap vermeme hakkımı kullanmak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Arif Arslan
Ak Sigorta, Axa Sigorta, Güneş Sigorta, AllianzSigorta, Groupama Sigorta gibi sektörün önde gelen (ilk 10'u içinde olan) sigorta şirketlerinden teklifler alıp, karşılaştırıp, size uygun gelen şirketin poliçesini alabilirsiniz. Piyasada çok uygun prim teklifleri veren şirketler görmeniz mümkündür. Saydığım şirketlerin sigorta primleri daha yüksektir. Ama verdikleri hizmetin kalitesi ve hızı ile diğer şirketlerden farklılaşırlar. Bu şirketlerin web sitelerinden bulunduğunuz şehirdeki anlaşmalı servisleri de görebilirsiniz. Bir hasar halinde aracınızı götüreceğiniz servisin anlaşması olduğu şirketlerden birini seçmenizde yarar var.

İlginiz için teşekkür ediyorum... Saydığınız şirketlerin tekliflerini alıp değerlendirme yapacağım...

Sonucuda buradan söylerim inşallah...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Axa dan 570 lira ya yaptırdım bugün. 1 yıl hasarsızlık indirimli , fiyat nasıl? Müşteri temsilcisi en uygun fiyatlının bu olduğunu söyledi ben de inandım, yaptırdık. :blink:

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bana biraz az geldi, ne gibi kloz yada primler var içinde bilmem ama, geçen yıl 2008 focus'a Alianz'dan yangın sel terör ve yeni araç klozu gibi eklentilerle şöför kısıtlaması olmadan 850TL'ye yaptırmıştık.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Masksimum Kasko Sigorta diye geçiyor. Full . ;) İndirimler: Plaka indirimi, %30 Hasarsızlık.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Masksimum Kasko Sigorta diye geçiyor. Full . :p İndirimler: Plaka indirimi, %30 Hasarsızlık.

Axa mı full dedi. :p Klozlara iyi bakın. Zamanında full yaptırdık sanıyorduk. Meğer yaptırmamışız. Belki o şimdi mkII focusa biniyor olacaktık. Ama mkI e biniyoruz :D Full kasko nunda fullü vardır. Hani araçlar full ve full+full diye geçer ya :D

Kasko kötü gün dostudur. İyiliğini başınız sıkınca anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Masksimum Kasko Sigorta diye geçiyor. Full . :D İndirimler: Plaka indirimi, %30 Hasarsızlık.

Kaskonun fullü yoktur....

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Şu "full kasko" ifadesinden hiç hoşlanmıyorum. Akla hayale gelmeyecek her türlü olaya karşı sigorta olmaz. Kastedilen ek teminatlar ise her şirketin sunduğuek teminatlar birbirinden farklılık gösterir. Dolayısıyla yine "full" olmaz.

Bir de otomobil ilanlarında çıkan "full+full", fullun fullu gibi ifadeler neyi anlatır, hiç anlamıyorum.:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önceden, sel deprem ve terör seçimlikti... Zaten seçilip çıkarılacak çok şey de yoktu...

Sel, deprem terör ekledin mi full denirdi..

Ama adında full yazan hiç bir kasko çeşidi hiç bir zaman olmadığı gibi... Tüm teminatları kapsayan ve bir şekilde muafiyetsiz bir kasko da görmedim ben hiç...

En azında savaş, hep teminat dışıdır :D

Yorum bağlantısı
Arif Arslan

Bir yakınım Pertten çıkma bir araç almış bilerek. Aracın pert kaydı var. Bu araca kasko yapılıyormu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir yakınım Pertten çıkma bir araç almış bilerek. Aracın pert kaydı var. Bu araca kasko yapılıyormu acaba?

Bir şartla...

Hasarlı fotoğrafları gerekir... Aracın yetkili serviste onarılması gerekir.... (Şirketlerin tutumları da farklıdır)

Yorum bağlantısı
Arif Arslan
(düzenlendi)
Bir şartla...

Hasarlı fotoğrafları gerekir... Aracın yetkili serviste onarılması gerekir.... (Şirketlerin tutumları da farklıdır)

teşekkürler :D

güneş sigorta yapmıyoruz demiş... Ray sigorta ise Eksper uygun raporu verirse yaparız demiş. Eksper masrafı bize aitmiş. 100tl imiş.

tarihinde Arif Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ray sigorta ise Eksper uygun raporu verirse yaparız demiş. Eksper masrafı bize aitmiş. 100tl imiş.

Güzel yöntem ama yetersiz bence...

Eksper hava yastıkları takılmış mı açıp bakıyormuymuş.. Boyanmış parçalar çıkmamı, yan sanayimi.. Nasıl anlıyormuş..

Toplanmış öyle arabalar görüyorum ki.. Ben kaskocu olsam yetkili servis dışında toplanmış arabayı kasko yapmam... :D

En azından ne gerekiyorsa onu yapıyordur servisler...

Yorum bağlantısı
Arif Arslan
http://www.bilsigorta.com.tr/

Cem bey ile görüşebilirsiniz

Ya da Tugba hanımla

İkisine de Beşiktaşlı Erdem vasıtasıyla arıyorum diyiniz :D

Piyasadan en az yuzde 10 daha iyi fiyat alırsınız

pert araç içinmi yoksa normal araçlar içinmi geçerli?

Yorum bağlantısı
Arif Arslan

yapı kredi sigorta pert araça vadeli 1100 tl teklif verdi.

tekrar pert halinde yada çalınmaya karşı piyasa değerinden düşük olarak değerlendirilecekmiş.

2008 focus araç...

(Bu arada araç benimkinin perte çıkmış haliymiş)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
tekrar pert halinde yada çalınmaya karşı piyasa değerinden düşük olarak değerlendirilecekmiş.

Ne kadar düşük.. ?

Yorum bağlantısı
Arif Arslan
Ne kadar düşük.. ?

yapı kredi BÖLGE MÜDÜRLÜ

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...