İçeriğe Yönlendir

Golf-Civic-Focus

Çağatay Demir

Recommended Posts

Çağatay Demir
(düzenlendi)

Kısmetse arabayı değiştirmek gibi bir fikrim var ancak Golf 1.4 Tsi 122hp ile Civic Sedan 1.6 arasında (ikiside düz vites) kaldım. Fiyatları neredeyse aynı. Eski

bir golf kullanıcısı olarak golf daha sıcak geliyor ancak civic de kullandığım kadarıyla gayet güzel bir araba. Başka bir gerçek de Focus 1.6 Titanium almak, diğer

2 seçenekle aralarında ciddi bir fiyat farkı var.Sizin bu konudaki fikirlerinizi merak ettim.

Pazarlıksız Liste Fiyatları şu şekilde:

Golf: 47.700

Civic: Otomatik 47 , düz 45

Focus: 39.000

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Golf Temmuz sonrası gelen araçların donanım paketlerinde iyileştirmeler yapıcak, bu konuda bir hayli eleştiriliyordu ve sanıyorum Golf VI satışları planlananın altında, bilginiz olsun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Focus tercihin olursada Titanium-X altında donanım almamanı tavsiye ederim. Focus alınacaksa Titanium-x alınmalı bana göre. Titanium alabilen X zorlamalı derim çünkü donanım farkı ilk alırken daha ucuz. Bence değer. Trend seviyesinden Titanium'a çıkmak tabiki farklı bir durum. bütçe olayı.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Yeni Astra'yı da seçenekler arasına ekleyin bence. İç ambiyansı çok hoş.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)
Golf Temmuz sonrası gelen araçların donanım paketlerinde iyileştirmeler yapıcak, bu konuda bir hayli eleştiriliyordu ve sanıyorum Golf VI satışları planlananın altında, bilginiz olsun...

Bilgi için teşekkürler.

Aradaki farkla focus, Focus RS yapılır ya :)

Standart hali ile kullanmayı düşünüyorum Yiğitcan ama aradaki fark da hiç az değil gerçekten..

Focus tercihin olursada Titanium-X altında donanım almamanı tavsiye ederim. Focus alınacaksa Titanium-x alınmalı bana göre. Titanium alabilen X zorlamalı derim çünkü donanım farkı ilk alırken daha ucuz. Bence değer. Trend seviyesinden Titanium'a çıkmak tabiki farklı bir durum. bütçe olayı.

Titanyum-X donanımında bildiğim kadarıyla: parçalı deri koltuklar, Sunroof, Sürüşe duyarlı farlar ve park sensörü var; açıksası bu donanımların o kadar para ediceğini düşünmüyorum.

Bu fiyatlar üzerinden bende olsam Focus alır, komple ST Body yapardım...Makyajlı Civic'lerde güzel, almaya karar vermiştik fakat Honda ara ödemeleri kabul etmeyince vazgeçtik...Otomatik'leri çok yakıyor diyorlar, bunlarıda göz önünde bulundurum derim...Golf'te güzel araba ancak eskisi kadar tutmadı, donanımı beğenmedim...Civic Elegance'de güzel donanım var bir Mugen Body olursa süper olur :)

Araçların hepsini standart hali ile kullamayı düşünüyorum. O yüzden ne ST body nede Mugen Body opsiyonlar arasında değil :)

Yeni Astra'yıda seçenekler arasına ekleyin bence iç ambiansı çok hoş.

Fikriniz için teşekkür ederim ancak Opel hiç düşünmüyorum çevremde gördüklerimden sonra.

Hayırdır düze dönmüşsün? 1,6 dizel octavia 40 lira. Aklında bulunsun.

Ben düz seviyorum zaten , eski arabaları alırken ablam da kullanıyordu arada bir ( o yüzden otomatik almıştık) şimdi o kendi arabasını kullanıyor bana da rahat rahat seçme şansı doğdu :) Dizel düşünmüyorum ama Octavia da düşünülebilir çok güzel araba.

tarihinde M. Alper Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Dizel düşün birader. Cebine yarar.

Hele de vw dizel. Normal mazot, 10 numara yağ, kolonya, zeytinyağı ve üre ile çalışır :)

Senelerdir benzinli kullandıktan sonra en kalite eurodizelin fiyatı bile az gelir insana. O yüzden Normal mazut koymam :)

Ama ben gene de benzinli düşünüyorum :) Bu araba senede 10.000 km civarı yapacağım bir araba olacak , sana bahsettiğim projedeki dizel, az yakan, parçası ucuz araba ise kaç km yapacak Allah bilir :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Neden çift araba? Melyonlarca dolar hasılat ve ihracatı olan bir arkadaşım corsa/fiesta dizelden başka araba almıyor ve binmiyor. Daha kendine ait evi yok. Sermaye işte kullanılır.

Gereksinimler o şekilde.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
10bini geçmeyeceksen benzinli olabilir gibi. Ama illa ki turbolu olsun.

vw grubu yani?

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Yooo. fiat olur, vw olur, opel olur, reno bile olur. Yeter ki turbolu olsun.

:)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
fiat olsun fiat. Hem motur yapmayı da biliyormuş. Sen Aloş abinin puntosunu duydun mu :D

Sayın Ali Elöver abimin mi? Yok onda en son Focus- megane- astra kombosu vardı galiba onu hatırlıyorum :D

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Şimdi 1,4t puntosu var.

O çok güzel 1 yaşında 1000 kmde falan araba buluyordu aslında, araba alırken ona sormak gerek :D

Ali Abi gelecek, dertler bitecek :)

:good1: Seçim propagandası gibi oldu :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

VW golf TSi, Ama Muhlis Aganın arabayı gördükten sonra Octavia alırdım :s

Yorum bağlantısı
Guest Fehmi Bi

Focus Titaniumların fiyatları 38.000 tl idi. Geçen ay zammı gelmiş. Toyota Corolla Verso da güzel. Biraz pahalı ama araba.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Focus Titaniumların fiyatları 38.000 tl idi. Geçen ay zammı gelmiş. Toyota Corolla Verso da güzel. Biraz pahalı ama araba.

bu araba dimi ?

toyota-corolla-verso.jpg

Benim arabamın arka koltuğuna 5 senede 3-4 defa binilmiştir o yüzden bu tarz bir araba pek mantıklı olmaz benim için.

VW golf TSi, Ama Muhlis Aganın arabayı gördükten sonra Octavia alırdım :s

evet kesinlikle octavia da çok mantıklı bir seçim.

Yorum bağlantısı
Guest Mertol Kip

Yeni VWlere yağ falan koyamazsınız. Onlarda CR..

bu araba dimi ?

toyota-corolla-verso.jpg

Benim arabamın arka koltuğuna 5 senede 3-4 defa binilmiştir o yüzden bu tarz bir araba pek mantıklı olmaz benim için.

Bu eski kasa.. Yenisi daha küçük. SW gibi falan..

Yorum bağlantısı
O.Doğuş Bahçekapılı

Mazda 3 dizel çıkarmış , araştırmak gerek:)

Yorum bağlantısı
Burak Karadeniz

bence 2. el bi golf GTI (2007- 2008-2009 model ) :D hem diğer bütün seçeneklerden daha donanımlı hemde daha güçlü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İstisnasız golf diyorum. Bir kez test sürüşü yapın ama iyice basın. Bir daha bırakamazsınız.

kalite farkı da çok belirgin. Eski golflerden çok farklı. araç az yakıyor gerçekten haberiniz olsun.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...