İçeriğe Yönlendir

C-max Arka Ayak Aydınlatması, Bagaj Havuzu Ve Perdeler

Ferhat Genç

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

tamam Ferhat. gelecek arkadaşlara sticker yettiğince dağıtacağım bilginize :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
tamam Ferhat. gelecek arkadaşlara sticker yettiğince dağıtacağım bilginize :crazy:

abi sen de göndermiyosun PTT ile üzüyosun beni ;) Ford Club TR stickersiz dolaşıyo C-MAax yollarda sayende :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Cesko

gercekten cok begendim..

ama benim bi sorum var? C-max ayak aydinlatmasi varmi on koltuklarda yoksa ekstradan mi taktirmak gerek. Benim 2006 C-max var fakat on koltuklarin ayak aydinlatmasi yok. basimi egdirip bulmaya calistim belgi ampul yanmistir dusunerek ama soketini bulamadim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ampul koltuklarda değil.. Pedalların üstündedir.. 2006 C-max'da olması gerekir.. Kontrol edin.. Muhtemelen ampulü yoktur..

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

Cok tesekur ederim Mehmet Bey yarin ilk isim ona bi bakmak olacak :s

Yorum bağlantısı
Ömer Aydogan

Güle güle kullanın çok güzel olmuş. Bagaj Havuzunun fiyatını yazarmısınız.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
Güle güle kullanın çok güzel olmuş. Bagaj Havuzunun fiyatını yazarmısınız.

75 di sanırım. çok kullanışlı iyiki de almışım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Cesko

arkadaslar ben benim 2006 model c-max ta kontrol etim on tarafta ayak aydinlatmasini bi turlu bulamadim. 2006 model lerde olmamasi mumkunmu acaba?

bana aydinlatmanin oldugu yeri resim cektirip gosterebilirmisiniz acaba ?

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç
arkadaslar ben benim 2006 model c-max ta kontrol etim on tarafta ayak aydinlatmasini bi turlu bulamadim. 2006 model lerde olmamasi mumkunmu acaba?

bana aydinlatmanin oldugu yeri resim cektirip gosterebilirmisiniz acaba ?

Araç GHIA değilse aydınltama tertibatı da olmayabilir. Ama siz yine de bakın bir. Ön aydınlatmalar. sürücü tarafındaki solda, yolcu tarafındaki ise sağ tarafta. Tam yer döşemesinin bittiği yerde.

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
(düzenlendi)

her tarafina baktim ama bi turlu bulamadim. Benim bildigim kadariyla aracim Ghia ama emin degilim cunku 2el aldim.

Neise yapacak bisey yok gercege katlanmamiz gerek yoksa yoktur :D

tarihinde Fatih Cesko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Cesko

ve sonunda ayak aydinlatmasinin yerini cozmus bulunuyorum :f1:

bugun aracimi iyce ve detayli bir inceleme yaptim ve buldum.. once pedalarin orda olan bir plastik parcayi cikardim ve sonra ortaya cikti soketler. sagdece ampulu yoktu.. 2ampul alip taktip takir takir calisyor :D

ama sanirim ampuler dosemeye cok yakin olduklari icin isigin cogu gosemenin arkakismina giriyor ve cok fazla bir isik yaymiyor.. neise bi de aksam bakicam sanirim daha iyi anlasilir..

Simdi de arka koltuklara aydinlatama yapmayi dusunuyorum :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

gece iyi görünüyordur.ampulleri soft olarak dogru watta aldınız ise sorun çıkmaz söktügünüz plastik parça şeffaf ise yerine takın tekrar faydası olur muhakkak.led aldınız ise egim verebilirsiniz kolayca ısı sorunu olmadıgı için tehlikesi yoktur.güle güle kullanın.arka koltuklarda olmayabilir kablo çekmek zorunda kalabilirsin.önlerden paralel çekebilirsiniz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Cesko
(düzenlendi)

Evet tabi plastik parcayi yine yerine taktim.. onu sokememin nedeni sagdece soket yerini bulmakti cunku daha once bulamamistim ama o parcayi cikartigimda rahatca gorunudu.

hayir normal ampul kulandim led degil dedim bi bunlarla deniyeyim ama tatminetmeze led-e gecerim.. ama bencede aksam iyi bi goruntu cikacak gibime geliyor :D

arkalarda sanirim yok. arkadaslarda sanirim oyle yapmislar paralel kablo cekip halederis sanirim.. umarim dosemenin altindan kolayaca gecirebilirim :)

bu gece bakarim nasil bir isik saciyor ayak aydinlatmalari sonra size bilgilendirim :p

tarihinde Fatih Cesko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

Sagolun Lokman bey :nazar:

Simdi disardan geldim C-MAX im la aydinlatmalar guzel gozukuyor fakat sanirim biraz isik az gibi geldi bana.. eger bulursam 8w lik ampul atmayi dusunuyorum belki biraz daha guzel olur ;)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Led takmayıda deneyebilirsiniz, ayrıca arka koltuk altı için de modifye bölümünde dünden bugüne c-max diye başlığımda resim eklemiştim ordanda fikir alabilirsiniz bagaj içinde var ;) kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

Evet orayi baya bi gezdim zaten sizden begendiklerimi uyguluyorum ;) cok guzel bir calimsa yaptiniz.

Ama ben once normal ampul denemek istiyorum cunku arabanin tum diger ic isiklari normal ampul ile ve daha bi sari isik saciyor.. simdi ayaklara led taksam standartan cikmis gibi olacak.. ama 8w ampul bulamasam belkide bi denerim led ile nasil oluyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

aslinda bagaj icin olabilir ;)

bi de arka ayak aydinlatmalarinizi yaparken zorluk cektinizmi.. dosemenin altindan falan kablolari nasil gecirdiniz bi kisa anlatim yapabilirmisiniz ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

5 wattan yüksekl klesinlikle takma duyular erir cama zarar verir.bence led olayına el at daha saglıklı olucaktır.ampul vatını artırmak zarar olur senin için.

lokman bey link vermişti orada detaylar yazıyordu incelemeni tavsiye ederim başka arkadaşlarında çalışmaları var.araştır güzelce.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

tesekur ederim uyari icin ama nekadar isinabilirki zaten isiklar en cok 2-3 dakika acik kalir fazla kalacagini sanmam.. okadar hizli mi isinip eritme gucune geliyorlar?

ama yarin ben gene de bi led arayisina cikacam bi deneyeim madem tehlikeli diyorsunuz 5wattan fazlasi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...