İçeriğe Yönlendir

Vw Jetta? Araç &#246nerileriniz?

Ali Nail Özdemir

Recommended Posts

Ali Nail Özdemir

Merhaba;

Yakın zamanda sıfır araç almayı düşünüyoruz şuan vw jettanın fiyatı 35.400 TL. 1,6 102hp mpi motor. Bu araç hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olmalarını isterim. Bir taraftanda aynı motor seçeneğiyle skoda octavia 1,6 102hp mpi motor 33.000 TL. sizce hangisi iyi? veya bu fiyat aralığında başka bir araç öneriniz?

Yorum bağlantısı
Ali Nail Özdemir

1.4 TSI 122 HP fiyatı 36.000 TL. ben bu motor seçeneğinde octavia ya bakmamıştım haklısınız düşünülebilir. Yalnız skodayla vw nin giriş paketlerini kıyaslarsak sanki vw daha üstün skoda boş gibi geliyo gözüme:S jettanında kasa değiştircek olması dezavantaj.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

1 yıla kalmaz yeni kasa Jetta yollara düşer, ancak şu haliyle mevcut donanımı ile piyasadaki diğer alternatiflerini değerlendirince fiyatları bence makul ve bu kasasını dahi aldığınızda skoda kadar değer kaybı yaşayacağınızı sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Geldi golfçüler.

çekemiosan çekemiom de kardeşim :rolleyes: bu arada salı golf ile ankaradayım, aynı gün otobüsle dönücem sanıyorum :)

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
1 yıla kalmaz yeni kasa Jetta yollara düşer, ancak şu haliyle mevcut donanımı ile piyasadaki diğer alternatiflerini değerlendirince fiyatları bence makul ve bu kasasını dahi aldığınızda skoda kadar değer kaybı yaşayacağınızı sanmıyorum...

+1903

Yorum bağlantısı
Ali Nail Özdemir
:rolleyes: vw başkamı diyorsunuz yalnız 1.4 tsı jetta 43 binden başlıyor :) ocatvia ise 35e bile zorlanırsa alınabilir. donanımları karşılaştırılmaz ama
Yorum bağlantısı
Ali Nail Özdemir
Neyini çekemiyecem? C sınıfı araç sonuçta :rolleyes:

8 bin lira fark jettaya verilmez. Yazıktır.

zaten jettayı tercih edersek 1.6 mpi motoru olcak ocatavia olursa 1.4 tsı olcak

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eşek deyip hor görmeyin. Ben jetta önermem. octavia uygundur. zorlarsanız 1.6 eşşek motorlu passat.

Ama eşşeğin iyi özellikleri yok mudur? vardır.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Tüp takılmasına takılır da garanti bitene kadar 2 sene 10,5 lt ş. içi tüketimi çekmesi var :)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Muhlis bey'in fikrini almakta yarar var aslında, bugün kendi aynı seçimi yapıcak olsa nasıl düşünürdü acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Tüp takılmasına takılır da garanti bitene kadar 2 sene 10,5 lt ş. içi tüketimi çekmesi var :D

Garanti bitmeden de tüp takılabilir :good1: Tüketim o kadar abartı değil hele octavia da hiç abartı değil.

Uzun ömür vb düşünüldüğünde bence olumlu bir motordur. Ne kadar basitse o kadar az problem uzun vadede.

Avrupa'da bu motorun artık bırakılmaya başlana"CAK" olmasının nedeni 2011 emisyon sınırlamalarını karşılamıyor olması olacak. Yoksa canavar gibi.

Ben passat'ı o motorla alacaktım ama biraz kaşındım. Aslında oldukça tatminkardır. Test sürüşü yapın.

Bagaj sıkıntınız yoksa bir yeni golfe bakın. en alt versiyonu otomatik şanzımanla alın derim. ya da düz.

5-6 bin lirayı tamamen zevkinize göre araba seçmek için harcayın. O kadar para verip tipini sevmediğiniz bir araba almayın. Bu bence en önemli faktör. Yok yagmur sensörü yok coming home zart zurt bunlar önemli değil. ESP-ASR önemli çelik jant önemli klima zaten elektronik hepsinde. CD çalar yine yeni tarz değiştirmeye kalkarsanız navigasyonlusu da var. (1000 den başlıyor)

Bu arada son zamanlarda VW yi de takip ediyorum şöyle bir uygulama var. Araç bayiiden çıkmadan çekici ile tüp takılmaya gidiyor geliyor. Böylece ruhsat bir kez çıkarılıyor ve ruhsata işleme masrafı olmuyor. GAranti bozulmuyor motordaki gaz sorunları hariç.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aklımda otomatik olan trendline modellerinde ESP var manuellerde yok kalmış.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

vw lpg için eğer sorun çıkarmıyorsa 1.6 mpi alınır tüp takılır ortalama 10 litre lpg ile gezilir ;) Doğuş ne zaman vwnin lpglisini ithal edecek acaba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yine mi vw yine mi jetta, bırakın bunları, alın skoda oktavia 1.4 tsi, basın gidin, vw hele de jettaya o para verilmez. yazıktır.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Sifir skoda almanin tek avantaji sizin, bedavadan biraz daha pahaliya satacaginiz adamdan alacaginiz hayirdua olur.

VW kac kasa degistirse gene skodadan pahaliya satilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Yinemi vw yinemi jetta, bırakın bunları, alın skoda oktavia 1.4 tsi, basın gidin, vw helede jettaya o para verilmez. yazıktır.

+100000

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bu yeni kasanın daha çok satması ve dizel motorun takılması ile 2. eli de bugüne göre daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Skoda artık eskisi gibi değil ve gayette güzel, millette uyanmaya başladı artık, vw skoda aynı kalitede hatta daha iyi bile denebilir fikri insanalrın aklında artık, biraz daha reklam yapabilirlerse daha doğrusu doğuş engellemez ise, Skoda nın hem popilaritesi hemde 2. eli dahada düzelecektir sanırım.

Yorum bağlantısı
Guest Ufuk Efe

bence oktavia sınıfına göre kaliteli bir araç. ancak 1.6 mpi motorun yakıt tüketimi kağıt üzerinde sınıfına göre epey fazla. gerçek durumda nasıldır bilemiyorum. ayrıca baz modeli bana çok boş geldi.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

1.6 bir motorun o sinifta sehirici 10/11 lt tuketmesi cok dogal. Butun araclarin tuketimleri asagi yukari yakindir.

Kagit ustunden karsilastirma yapmayin. 102 hp motor dusuk devirde cok istekli olan ve sehiricinde cok rahat kullanabileceginiz bir motordur. Ustelik olasi lpgye en iyi uyumu gosterir.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Daha hiç klimayı kapatmadım, bence çekişi gayet iyi. 90'lık Focustan bayağı iyi, 109'luk kullanmayalı çok oldu karşılaştıramıyorum. Ama uzayıp gidişi daha da iyi. Hacıosman ya da İstinye bayırını 0'dan kalkıp 5. vitste çıkabiliyorum (klima tabiiki açık)

Yorum bağlantısı
İlhan Can

1,6 102 hp leonu aşağı yukarı 7 aydır kullanıyorum.Genel olarak herkes performansı zayıf olarak biliyor ama diğer 1,6 motorlu araçlardan pek farkı yok.Hatta vites oranlarının biraz kısa olması nedeniyle keyifli bir hızlanması var. Hangi viteste olursa olsun devir 3000 e yaklaşırken araba kendini öne atmaya çalışıyor.120'ye kadar çok keyifli bence ama ondan sonra performansın düştüğünü hissedebiliyorsunuz.Alt devirlerde motor iyi toparlıyor.1800-1900 devirde dizel gibi canlı gidebilmesi ve yüklenince hemen devirlenebilmesi çok iyi.Yani performansı bahsedildiği gibi berbat değil.120'ye kadar rakibi olan 1,6 araçlarla her türlü kapışır.

Yakıt tüketimi konusuna gelirsek, şehir içi tüketimi galiba bendeki belgelere göre 9,9lt .Benim şuandaki genel ortalamam 7,8lt/100km.Yol bilgisayarında düşebildiğim en iyi değer 5,9 lt/100 km(şehir içinde).Fabrika verileri yaklaşık 10 lt diyor ama ben bu tüketime daha hiç ulaşamadım. Dur kalk trafikte bile 8,5 lt yi geçmedi.Forumda 10-12 litrelerde gezen focuslar var nasıl bu kadar tükettiklerini anlamış değilim açıkçası.

Neticede söylemek istediğim 1,6 102 hp lik vw grubunun araçları sizi korkutmasın.Performans normal düzeyde yakıt tüketimi de kullanıma bağlı olarak aşırı değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Jetta ve segment arkadaşlarının çoğu kasa değiştirecek, bence satş rakamları da bir hayli düşecek, zaten çok şişti. Bu gözle de bakın, güncel kasa her zaman iyidir, tabii ki zevk ön planda kalarak.

Skoda ile VW nin tekniği aynı ama ya imaj? 5 yaşında bir Octavia ile Jetta alınamaz sanırım. Ama şahsen alacak olsam da 1.4 tsi Skoda alırdım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...