İçeriğe Yönlendir

Golf Iv 1,9 Tdi Otomatik

Abdussamed Acar

Recommended Posts

Engin Uzun
ancak son dakkaya kadar herşey olabilir. Şimdilik zihnimdeki en belirgin şey şu ki; Dizel & Otomatik...

Öncelikle sizi bu kadar emek harcamanızdan ötürü gercekten tebrik ederim.Hepsini bir solukta okudum.Oto dergilerinde yapılan yuzeysel testlere baktıgımızdan cogunu cebinden cıkarır bu yorum..

Madem arac arayısındasınız size aynı gruptan Skoda Octavia tavsiye edeyim.Donanım kalite olarak fazlası, ücret olarak ucuz olusu sizi üzmez..Eski skodacıdan bir tavsiye :)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Çok güzel bir değerlendirme olmuş.

Güzel arabaydı bu, bence git Golf VI al, macera arama...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Harcanan emeğe değmiş. WV ile ilgili forumlarda aranıpta bulunamayacak türden bir inceleme olmuş. Hem de tarafsız.

Kuzenim 2005'ten beri benzinlisini kullanıyor. Çok sağlam bir araç, kolay kolay yıpranmıyor. Estetik olarak eksiklikleri olsa da HB bir araç olarak ihtiyaçların çoğuna cevap verecek şeklde tadarlanmış bir model. GolfV'lere göre sanırım çok daha fazla tutuldu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar pek alakalı değil ama sorayım:Megane 2 lerin arka süspansionu bağımsız değilmiş öyle mi?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

öyle.. bu sınıfta o dönemler civic ve focus'unki bağımsız

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Şaşırdım ya.Şok oldum.Ben de megane II'leri essahtan araba sanıyordum.(renault çapında)

Bunu da renault yetili servisinde çalışan bir arkadaştan duydum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Bir zamanlar bizde de 2001 model 1.9Dizel partner vardı.

Şirket arabasıydı ve yer değiştirerek, istanbuldan 250bin km'de Bursa'ya bize geldi. Aşağı yukarı 1000 000 km 'ye kadar kullandık. Birkaç defa motor yapıldı tabi.

Konforu iyiydi. Yola oturuyor hissini veriyordu ama yüksek hızlarda değil. Orasından burasından pek ses gelmiyordu. Bize pek fazla sorun çıkartmadı. Ne mallar yükler taşıdı. Haddinden çok fazla yüklemelerde yapıldı ama genede sorun çıkartmadı. 1.9 dizel ama turbo yok, torkuda düşüktü ama şanzıman oranları şehir içi kullanım için çok iyiydi. Vitesler kısaydı ve haddinden fazla yüklemede bile hiç bir yerde kalmadı. Otoban için uygun değil, vitesleri kısa ve bağırır. 1. 2. viteste basınca iyi çekiyordu. Çok düşük devirlerde bile motor titremeden kullanabilirsiniz.

Arabanın km sayacı 1000000km civarlarında bozulmuştu, biz istanbula yolladık, hala orda çalışıyormuş. onlar bize 70binde fiorino yolladılar. . Fiorino partnerden sonra atom karınca gibi gedi, çok seri Sadece biraz ufak ve giderken zıplıyor. Bakalım km performansı olarak nasıl çıkacak. Fiorino 110bin oldu. Çekişinde vs problem yok. Daha arızada yapmadı. 30bin km kullanımdan sonra yol bilgisayarı ortalama 5.7 gösteriyordu. Yani genel şehiriçi ortalaması sayılabilir. 30bin az bir km değil.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ozan Kay

volkwagen DSG diye bi şanzuman yapmış akıllara zarar muhteşem bi makie bence. golf ler için 1,6 TDİ dizel motoruda çıkardı zaten yeme de yanında yat tabi o kadar paranız varsa. Yani 1,6 TDİ motor ve DSG şanzuman (S 7) 7 ileri 3 debriyaj muhteşem bir ikili olacak bence.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

DSG'nin C ve D segmentinde çok sık kullanılmaya başlanılan 7 ileri kuru tip versiyonunun sorunsuzluk konusunda stabil hale gelemediğini düşünüyorum. Ciddi miktarda şikayet olduğunu duyuyorum. Yinede herşeye rağmen performans ve ekonomi konusunda harika değerler sunduğu ortada... Biraz daha sorunsuz hale gelmesiyle klasik otomatik devrini kapatabilir yahut sorunların giderilememesi yüzünden klasik otomatiğe dönüş bile yaptırabilir :s Piyasada son yıllarda bi hayli artan semitronic şanzımanlar bi türlü ( Ford Asm, Opel Easytronic, Toyota MultiMode, Vw&Skoda&Seat DSG, vs.vs.) klasik otomatikler kadar sorunsuz olamadı nedense... Biraz daha zamanları var sanırım ama buna rağmen bu konuda en iyi yol alanlar DSG ve Powershift olmalı...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Şu mondeo dizel deki otomatiği bi türlü kullanmak kısmet olmadı, merak etmiyor değilim, özellikle ne kadar seri olduğunu...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Abdussamed Acar

Geçen gün Golf'ü sattığım arkadaş aradı, hal hatır hoş beş derken aracın bakımlarıyla ilgili bi soru sordu ve memnuniyetinden ötürü araçla ilgili tekrar teşekkür etti, böyle gayet sorunsuz devam ederse uzun yıllar binmeyi planlıyor... Hey gidi... zaman nede cabuk geçiyor...

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Süha Demirtaş

Son durumda, şu gün temizi bulunsa, 130'luk olsa alınır mı?

Temizi bulunabilir mi? :)

şahsen 2.0tdi 16v 140ps DSG siz olanı tercih edilmeli diyip, 1.9 tdi 130ps 8v de zevkli ve tercih edilebilir lakin 8v in 300ps güce yükseltilip nasıl çalıştığını gördük :D Bir yerlerde okudum hafta sonu istanbul'a geliyormuşsun doğru mu ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

2.0 tdi'ın fiyat durumunu bilmiyorum, alma olayı netleşirse detaylı araştıracağım. 1.9 130'luk golf4 alırsam, chiplemeden binmem zaten. :)

Doğru okumuşsun. ;)

http://www.sahibinde...-85970607/detay

Araba güzel de çok yüksek yazmış.

Gelişine haberimiz olsun ;)

Bu aracın gücünü yaşayacaksan düz vites olmalı ;) ki düz olsa fiyatı biraz daha düşecektir. Yazılımlı halde iken (180ps) sağ torpidoya 100$ bantlıyalım ve sağ yolcu koltuğuna atik ve çevik bir vatandaş koyalım. İddia şu ben kalkış yapacam ilk 3 vites içinde oradan parayı alabilirse onun olacak olamaz ise 100$ verir :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1- ;)

2-Düz de olabilir otomatik şart değil ama bakmışken otomatiğine baktım. 130'dan 180'e çok radikal değil mi? Kara tren gibi gider artık. :D Tork ne oluyor?

185ps e kadar üzerindeki turbo kaldırıyor ( hayalimdeki Turbo Focus için ) lakin kullanıma ve bakıma çok dikkat etmek gerekli. Standart bir kullanım yaparım dersen 165-170ps - 390nm ;) Duman iyidir ve sadece tam gazda bir anlık çıkar ;)

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Çok seviyorum bu kasayı golf de tek geçerim :blush: dizel 180 ps :biggrin:

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Cumartesi uygun gibi duruyor. ;)

c.tesi kuvvetle muhtemel tekirdağ da olacaz ama irtibatlaşalım ;)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Son durumda, şu gün temizi bulunsa, 130'luk olsa alınır mı?

Temizi bulunabilir mi? :)

Çok yaşlı bir dizel olur be Yavuz, şahsen tercih etmezdim ama focus 1 den daha keyifli olacağı aşikar :) Bakıcaksan biraz bütçeyi artırmanda mümkünse 2.0 TDI 140 lık lara baksan fena olmaz... Gerçi halen fiyatlar yüksek bence biraz daha enflasyon karşısında fiyatların erimesi lazım :)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Abdussamed Acar

Enteresan bir şekilde yıllar önce bu Golf'ü sattığım Fatih Bey başka bir forumda beni buldu, halen aynı aracı kullanıyormuş... :)

Evet sizin Golf hala bende Abdüssamed kardeş. aldığımda 89.000'deydi şimdi 123.000km'de çok şükür hala kullanıyoruz. düzenli bakımları haricinde büyük bakım olarak sadece triger takımını değiştirdim. turbosu km.sine göre çok şükür hala sorunsuz.

İyi mi yaptım bilmiyorum ama çip yazılımı ile arabanın gücü 140hp, torku 300nm civarına çıktı. Biliyorsunuz zaten şahlanıyordu şimdi otomatik olmasına rağmen kalkışta pati çekip torkun etkisiyle sağa sola kafa sallayarak hızlanıyor. yokuş bayır, sollama, ara hızlanma maşşallahı var anlayacağınız. En çok sevdiğim yanı ise otobüs kamyon filan sollarken yanında fazla oyalanmadan geçip gitmek.

Önceki yıllarda bir de Mazda Lantis'im vardı. Onu da bu Golf gibi çok sevmiştim. Biraz kullanıp olmazsa eski yazılıma geri çevirebilirim. Gönlümüz genç ama yaşımız kırkı geçti ne de olsa..

Satıcı olarak Allah sizden de razı olsun araba aldığımda iyiydi şimdi de çok iyi durumda. Servisteki ustanın da her kullanışta hoşuna gidiyor. Profilime bari sizin incelemedeki resmi koyayım. Ne de olsa aynı araba. Allah cümleten kaza bela vermeden kullandırmak nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Ben bu başlığı bugünkü iletinizden dolayı okuyabildim. Güzel paylaşım olmuş, arabadan az çok anlayan insanların tarafsız görüşlerini okumak güzel ve çok faydalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...