İçeriğe Yönlendir

Navitech Navigasyon Px-120 Cihazı

Caner Candemir

Recommended Posts

Caner Candemir

Herkese Merhabalar,

Aracım için Navitech PX-120 cihazını kullanıyorum ve oldukça memnunum. Özellikle hepsiburada dan çok uygun bir fiyata aldım. Piyasada kompakt kullanıma uygun birçok marka bulunmakta. Özellikle Garmin ve TomTom gibi markalar dünya piyasasını elinde tutuyor. Fakat yapmış olduğum geniş çaplı araştırmalar neticesinde bu markaların ülkemizdeki fiyatları ihtiyacımıza binaen oldukça fazla. Tabii ki ekonomiyi de düşünmek gerekli. Bu sebeple Navigasyon cihazı almak isteyen arkadaşlara faydalı olacağını düşündüğüm Navitech PX-120 modelini tanıtmak istiyorum.

NAVİGASYON ÖZELLİKLERİ

* Atlas-4 işlemci mevcut.

* Güncel IGO 8 navigasyon Platformu ile Türkiye şartlarına özel “Navitech” navigasyon yazılımı bulunmakta.

* 2009/06 Başarsoft 81 il tam detay dijital 3D harita var. Ancak haritayı güncelemeniz gerekebilir.

* Plug&Play özelliği

* Karayollarındaki hız uyarılarını sesli olarak bildirebilme var ki aslında yasal değil ama hızı sevenler için güzel bir uyarı sistemi var.

* Gece/ gündüz ekran sürüş modları;

* Geçmişte yapılan navigasyon kayıt günlüklerini ayarlayabiliyor ve hafızaya alabiliyorsunuz.

* Gidilecek rotanın önceden izlenebilmesi ki bu çok güzel bir özellik.

* Pusula özelliği

* Gideceğiniz noktaya olan ; mesafeyi,tahmini varış süresini,araç hızını,eş zamanlı koordinat bilgilerini veren yol bilgisayarı;

* Tercihinize göre güzergah seçenekleri ve anında güncelleme.

* Rotadan çıkıldığında saniyeler içinde rota hesaplama;

* Türkçe dahil 16 dilde yazılı ve sesli yönlendirme;

* Kayıtlı 350.000 in üzerinde önemli nokta (hastane,restoran,okul,ATM,benzin istasyonu,otel,eczane vb.);

* Araç Türüne (yaya dahil) göre ayarlanabilir navigasyon;

* Sık kullandığınız yada beğendiğiniz adresleri kaydedip tek tuşla ulaşabilme;

* 1 yıl bedelsiz güncelleme mevcut. Birçok firmada sorun yaşandığını belirtmek isterim. Anak Navitech te böyle bir sorun yaşanmıyor.

Detaylar için : http://www.navitech.com.tr/index.php?mid=4...=19&cont=97 incelemenizi öneririm.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaça aldınız..

Bir yıldan sonra güncelleme ücreti ne kadar olacak.. ?

Yorum bağlantısı
Caner Candemir

Kargo dahil 206 TL ye aldım. 1 yıl sonraki güncelleme ücreti ise yükleyeceğiniz harita ve POI gibi bilgilere göre değişiklik göstermekte. Ancak şu bir gerçek ki bu tür cihazlar kullanılıyorsa özellikle güncellemede 30-40$ gibi ücretler göz ardı edilmelidir.

saygılar.

Yorum bağlantısı

Güzel özellikleri mevcut, günümüzde araçlar için navigasyon olmassa olmaz bir hale geldi. Bir akrabamda P-110 var, ankara'ya gittiğimizde elimizle koymuş gibi bizi gideceğimiz yere götürmüştü. Fiyatı makul görünüyor, güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu cihazların hepsinin işlevi aynı geliyor bana. Yazılım farkları haricinde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bunlar yeni seri. Sanırım bu da onun giriş seviyesi. işlemci ve ram değişti diyorlar. fm tranmiter de eklenmiş. bende bir önceki serini üst modeli var. tek eksik fm transmiter. hız ve bağlantı sorun yok. yazılımı güzel şeklide şık. 400 e almıştım ben 6 ay olmadı :) yenilei çıktı aynı fiyata

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Toker

Nav-pxb 215F ile blututlu bir telefon görüşmesi anı...Benim yeni samsung telefonla görüşmek mümkün olmadı..Açma tuşu bozuk olan samsung ile emmiyi aradım, eski cihaz daha iyi iş gördü...

dscf02330000.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Görüştük denedilık ve ortak kararımız şu; Arabada telefonla görüşülecekse, kulaklık en iyisi :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kulaklığı bende tek geçerim, denedik, tecrübe ettik...Bunu alırım arabadan rahat rahat konuşurum demeyin,zil sesini bile kısamadım hala ki sanırım kısılmıyor.Sadece melodisi değişiyor....Sağol emmi, teşekkür ederim....Sen iyi bir yöneticisin... :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Valla doğru, telefonla bulutut bağlantısı kesilince rehber kaydı da gidiyor, geri yüklemesi yaklaşık bir dakika...Sanırım her seferinde yüklemek gerekecek... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben anlamam bulututtan... Ama son görüştüğümüz telefon biraz daha iyi gibiydi..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Rehber gitmiyormuş, en son telefon benim 4 yıllık telefonum...Bulutut harici dişe dokunur bir özelliği yok, yeşil tuş ve clear tuşu çalışmıyor...Kızaklı olduğu için gelen çağrıda problem yok ama arama yaparken rehberde olması şart numaranın...Yani anlayacağın aslında taş gibi telefon. Yarın servise vereyimde tamir etsinler ikisini de telefonların...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yapar tabi ama bulutut falan zor, araba içinde denemek lazım...Navigasyon özelliğine daha bakamadım, deneyince onu da yazarım yarın...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

toplantıya gelmek nasip olursa kurcalayayım merak ettim yenisi çıktı diye üzülmüştüm deyiyor mu :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim pekbidoluda, ford Orcinal blutuutla görüşme yaparken, direksiyon kumandasından sesi açıp kısabiliyorum bile, tabi sesin araç içindeki 8 hoplarlörden gayet net geldiğini saymıyorum bile :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

eskilerde bilmiyorum ama yeinlerde eco giderici faln diyordu. ben müzik dinlemeye çalışmıştım telefondan randıman vermemişti pek :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Benim pekbidoluda, ford Orcinal blutuutla görüşme yaparken, direksiyon kumandasından sesi açıp kısabiliyorum bile, tabi sesin araç içindeki 8 hoplarlörden gayet net geldiğini saymıyorum bile :)

sen aux girişine bağladın, hiç aklıma gelmemişti güzel fikir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yo orcinal bluttuutum var, Sony teybe bağlı Aux dan cep teldeki mp3 leri dinliyorum sadece.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

evet ya doğru :)

yarın aux girişinden deniyeceğim sonucu yazarım burdan inşallah soket uyar.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Çağlar navigasyon cihazının içini müzik doldur, navigasyonun kulaklık çıkışını aux a bağladımı olur sanıyorum aynı şekilde bulutuda kullanabiliriz bu şekilde, sesini direksiyon kumandasından ayarlarız ozaman. yarın sonucu yazarım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...