İçeriğe Yönlendir

Hangi Tv'yi Alayım ?

Arda Akbay

Recommended Posts

Arda Akbay

Arkadaşlar merhaba bu aralar evdekilerle televizyonumuzu yenilemeyi düşünüyoruz. Bütçe olarak 1500-2000 TL arası birşeyler düşünüyoruz önereceğiniz bir TV var mı ?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

bu fiyata her marka full HD 106 alınır gibi, ben philipsden memnunum mesela...

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
bu fiyata her marka full HD 106 alınır gibi, ben philipsden memnunum mesela...

Büyüklük olarak da en az 40" olması gerektiğini de belirteyim. Bu arada bu samsungdaki HD player harici bir oynatıcı olarak mı yoksa TV ile entegre bir oynatıcı mı veriliyor ?

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Geçen gün teknosa da 47 inc philips LCD tv için 1900 civarı fiyat verdilerdi. PFL47 Philpis LCD full HD

Link bulamadım ama bir araştırın isterseniz

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Full HD yayınlar dışındaki SD yayınlarda da iyi görüntü almak istiyorsanız en az 80.000 veya üzeri kontrast değeri olmalı, tepki süresi en fazla 3 ms olmalı ve yenileme hızı en az 100hz olmalı. Bunlara dikkat ederseniz SD yayınları izlerken aldığınıza pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Ancak özelliklerini yazdığım bu tv ler diğer ortalama lcd tv lere göre biraz fazla elektrik harcarlar. Marka olarakda şu günlerde ekonomiyle kaliteyi birleştirmiş gibi gözüken samsung önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Usb den Ntfs dosya sistemi, .mkv uzantılı film, gömülü olmayan altyazı destekli fullhd Samsung led tv alınabilir...

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
dünya LCD TV panel üreticisi Samsung ve LG . her iki marka arasındaki eşdeğer ürünler arasında teknik donanım aynı sayılır. hangisi görsel olarak size hoş görünüyorsa onu alın.

electroworld deki eleman da aynen bunu söyledi bir de 3D televizyonlar da gelmiş artık ama onların fiyatları 4000-6000 TL gibiydi o yüzden pek bulaşmamak lazım :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Bugün electroworld ve bir samsung bayisine uğradım ikisi de aynı model samsung marka tv yi önderdiler. 102 ekran - 2249 TL kafama baya yattı gibi 100Hz, 1920x1080 çözünürlük, gayet güzel takılmadan akan bir görüntüsü var internetteki fiyatı ise daha da ucuz

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_...D-TV,14346.html

Bu TV Migros da kampanyası var eğer stok bitmediyse 1.890 tl çok ideal bir tv

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Bugün electroworld ve bir samsung bayisine uğradım ikisi de aynı model samsung marka tv yi önderdiler. 102 ekran - 2249 TL kafama baya yattı gibi 100Hz, 1920x1080 çözünürlük, gayet güzel takılmadan akan bir görüntüsü var internetteki fiyatı ise daha da ucuz

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_...D-TV,14346.html

İstanbul Bilişim :D tabiki ucuz olur, oradaki ürünlerin hepsi demiyorum ama bir çoğu paralel ithalat yani markanın distributorlerinin getirdiği değilde şirketin direk getirdiği ürünler, böyle olunca ne mi oluyo mesela tv niz bozuluyor buna samsung servisi bakmıyor, tüketici kanununa göre mutlaka garantisi ve servisi olması gerekiyor bu durumda şirketin kendi servisleri oluyor. Örnek olarak mavi bilg dan telefon almıştık, bozulunca nokia servisi değil de kendi servisleri baktı telefona pek baktığıda söylenemez :good1: şuan şirket battı ne olur hiç bilmiyorum, İstanbul bilişim batar demiyorum ama sadece bilgilendirmek amaçlı yazdım..

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
İstanbul Bilişim :blush: tabiki ucuz olur, oradaki ürünlerin hepsi demiyorum ama bir çoğu paralel ithalat yani markanın distributorlerinin getirdiği değilde şirketin direk getirdiği ürünler, böyle olunca ne mi oluyo mesela tv niz bozuluyor buna samsung servisi bakmıyor, tüketici kanununa göre mutlaka garantisi ve servisi olması gerekiyor bu durumda şirketin kendi servisleri oluyor. Örnek olarak mavi bilg dan telefon almıştık, bozulunca nokia servisi değil de kendi servisleri baktı telefona pek baktığıda söylenemez :p şuan şirket battı ne olur hiç bilmiyorum, İstanbul bilişim batar demiyorum ama sadece bilgilendirmek amaçlı yazdım..

+53 Paralel ithalat lg lere servis bakmıyor diye duymuştum. Ben evde 106 lık phlıpıs full hd kullanıyorum, yaklaşık 2 sene problem yok. Bence servisi olan en ucuz marka full hd almalısınız. Çok fazla marka takıntınız olmasın.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Samsung 6 serisi. 100 Hz. Tavsiye ederim. 2 tipi var. Ucuz olanını alıp servis programına giriyor pahalı olanla aynı özelliklere getiriyorsunuz. Flash bellek'i direk TV'nin USB portuna takıp, video, resim vs izleyebiliyorsunuz. DVD'yi de philips aldım. O da USB girişli olan model. Mükemmel uyum sağladılar. Çok kaliteli film izliyorum. HDMI kablosu kaliteli olmalı.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Evet istanbulbilisim in ürünlerine satın aldığınız markanın yetkili servisleri bakmıyor kendi teknik servisleri bakıyor ancak teknik servis konusunda müşteri memnuniyetini üst seviyede tuttuklarını çok duydum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

İSTANBUL BİLİŞİM , aman dikkat, fiyata kanmayın :nazar:

arıza çıkması durumunda size yol-su-elektrik olarak geri dönebilir :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Bu TV Migros da kampanyası var eğer stok bitmediyse 1.890 tl çok ideal bir tv

Sizin söylediğiniz Samsung 40 inç

Migros'ta ayrıca 42 inç Full HD Pihilips LCD var. Fiyat 1.690 TL :)

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce

Eğer bu TV ile normal televizyon izlenecekse uydu alıcı yada kablolu tv gibi kesinlikle önerim Panasonic plazma olacaktır, LCD lere göre ciddi avantajı vardır. Ama kullanımının %50 si kadar yada daha fazla PS3 oynarım, bilgisayar bağlarım diyorsanız LCD daha doğru bir seçim olur. Bende 2010 model giriş seviyesi panasonic P50U10 var ki 50 inç panel TV izlerken düşük kalite yayını affetmez 40 42ler gibi değildir, 46inç sony full HD LCD televizyonu olan arkadaşım bana geldiğinde uydu yayınına bu HD yayın mı diye sordu. LCD ile yenileme hızı, statik kontrast (dinamiği söylemiyorum bile) ve renk kalitesi açısından aralarında dağlar kadar fark var ki 40-42inç de çok daha başarılı görüntü alırsınız. Ve ne alırsanız alım mutlaka TV yi uydu alıcıyla yada herhangi bir karasal yayınla izleyip ondan sonra alın, showroomların ışık fazlalığı + özel çekilmiş HD yayınlarla görüp beğenip eve getirdiğiniz televizyonunuzu uyduya bağlayınca ondan nefret etmeyin sonra özeelikle LCD için söylüyorum bunu.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Sizin söylediğiniz Samsung 40 inç

Migros'ta ayrıca 42 inç Full HD Pihilips LCD var. Fiyat 1.690 TL :)

Rıdvan Bey 1399, 1690 ve 1890a tv ler var, bahsettiğim samsung tv buradaki yani Malatyadaki 5M migrosta hala var :good1:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

1500-2000 lira bütçe varsa Vestel'in kampanyasından yararlanırdım. No-frost Buzdolabı alana 66 ekran LDC Tv. hediye.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Plazmaların görüntü kalitesi halen LCDlerden üstün.

Plazmada da bence 1 numara Panasonic'dir.

Ben bir kaç plazma kullandım, arkadaşlarımda da izlerim. Markaya, modele dikkat ederim. Samsung dahil daha iyisini görmedim.

VIERA TX-PF42X25E 1345 TL, HD ready.

VIERA TX-PF42S20 1709 TL, Full HD.

Bunlar İstanbul bilişim fiyatları. Ben de oradan 42" Panasonic HD ready aldım, çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Plazmaların görüntü kalitesi halen LCDlerden üstün.

Plazmada da bence 1 numara Panasonic'dir.

Ben bir kaç plazma kullandım, arkadaşlarımda da izlerim. Markaya, modele dikkat ederim. Samsung dahil daha iyisini görmedim.

VIERA TX-PF42X25E 1345 TL, HD ready.

VIERA TX-PF42S20 1709 TL, Full HD.

Bunlar İstanbul bilişim fiyatları. Ben de oradan 42" Panasonic HD ready aldım, çok memnunum.

evet görüntü kalitesi iyi ama tv camı ayna gibi parlıyor evde perdeyi hiç açmamak lazım :nazar:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
evet görüntü kalitesi iyi ama tv camı ayna gibi parlıyor evde perdeyi hiç açmamak lazım :nazar:

+ Elektrik parası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...