İçeriğe Yönlendir

Hangi Tv'yi Alayım ?

Arda Akbay

Recommended Posts

Ali Özgen

Evet plazmaların LCDlere göre 2 dezavantajı var. Daha fazla elektrik tüketirler ve ekranları ışığı daha fazla yansıtır. Bu nedenle özellikle aydınlık ortamlarda ve uzun süre açık kalan TVler genellikle LCD panel seçilir.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
Sizin söylediğiniz Samsung 40 inç

Migros'ta ayrıca 42 inç Full HD Pihilips LCD var. Fiyat 1.690 TL :nazar:

tamam da özellikleri nasıl peki çöüzünürlük, hertz ?

Yorum bağlantısı

Bu aşamadan sonra LED'lerin biraz daha ucuzlamasını bekleyebilirsiniz.

Biran önce alacağım diyorsanız da Toshiba'nın RV serisi LCD'sini öneririm. Ortalama bir paneldir. Özellikle sd yayınlarda birçok markaya göre daha kaliteli görüntü verir. HD yayınlarda zaten hemen hepsi aynı kaliteyi verir zaten.

Ben Toshiba XV 42" kullanıyorum. Bimekseten 1 sene önce 1.500'lü fiyata almıştım. O zaman tv'nin kalitesi ile ilgili birçok tartışma yaşanırken ve 100hz olmaması eleştirilirken, gözümü karartıp aldım. İyi ki de almışım. Yaklaşık 16 aydır memnuniyetle kullanıyorum ve 42"'lerin fiyat düzeyi hala 1.800'ler seviyesinde.

Ama şu an değiştirecek olsam ilk başta da dediğim gibi LED'lere bakardım. Siyaha ve beyaza en yakın (en azından plazmalara rakip olabilecek) renk LED'lerde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

bende LG diyecektim,yerinde bir tercih olmuş.Güle güle eskitin..

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
Kullanmaya başladıysanız TV hakkında yorumunuz nasıl Arda Bey? Bu model bildiğim kadarı ile yeni bir model. Yakın fiyatlara Philips ve Samsung'da var. LG'yi seçmenize sebep ne oldu acaba?

Saygılarımla.

Ben pek çok elektronik eşyamı samsungdan aldım hepsinden de memnun kaldım Tv konusunda da bi seçeneğim bu yüzden samsungdu, çevreden sürekli LG öneriliyordu, bir de fiyatı uygun gelince aldım gitti :D Tv yarın ulaşıcak elime bakalım kurduktan sonra daha detaylı yorum yazarım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arda Akbay

Tv için ilk düşüncem kaliteli çekimi olan bir film ile izlemedikçe normal tv den bir farkı olmadığı. Hatta görüntünün kare kare belirgin olması göze batabiliyor. Ancak LED tv ile sahnelerdeki hareketler çok farklı gözüküyor. Son derece akıcı bir görüntüsü var ve bu tv den zevk alabilmek için filmin çekimi en az 4 gblık birşey olması (DVD, HD-Rip, Blue-Ray...) gerekiyor.

USB girişi TV'nin arkasında bulunuyor, kartı yerleştirmek biraz zahmetli oluyor

Ekranın önünde koruyucu cam ın bulunması özellikle çocuklu ailelerde olması şart olan bir özellik gibi gözüküyor

Bu arada bu tv'nin fiyatının Electro World'de 3000 küsürlerden 2800 civarında bir fiyata düştüğünü gördüm ancak ben 2400 TL ye aldım :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

LCD TV ARTILARI

- Daha düşük enerji tüketimi,

- Daha yüksek çözünürlüklerde fiyat farkı az.

LCD TV EKSİLERİ

- Daha düşük izleme açısı değeri,

- Daha yüksek tepki süresi,

- Daha düşük kontrast,

- Daha düşük parlaklık,

- Daha az gerçekçi renkler,

- Yüksek ekran boyutunda daha yüksek fiyatlar.

PLAZMA TV ARTILARI

- Daha düşük Tepki süresi,

- Daha yüksek kontrast,

- Daha yüksek parlaklık,

- Daha geniş izleme açısı,

- Daha gerçekçi renkler,

- Yüksek ekran boyutunda daha uygun fiyatlar.

PLAZMA TV EKSİLERİ

- Yüksek çözünürlüklerde fiyat farkı çok,

- Daha yüksek enerji tüketimi.

Yorum bağlantısı
Tv için ilk düşüncem kaliteli çekimi olan bir film ile izlemedikçe normal tv den bir farkı olmadığı. Hatta görüntünün kare kare belirgin olması göze batabiliyor. Ancak LED tv ile sahnelerdeki hareketler çok farklı gözüküyor. Son derece akıcı bir görüntüsü var ve bu tv den zevk alabilmek için filmin çekimi en az 4 gblık birşey olması (DVD, HD-Rip, Blue-Ray...) gerekiyor.

USB girişi TV'nin arkasında bulunuyor, kartı yerleştirmek biraz zahmetli oluyor

Ekranın önünde koruyucu cam ın bulunması özellikle çocuklu ailelerde olması şart olan bir özellik gibi gözüküyor

Bu arada bu tv'nin fiyatının Electro World'de 3000 küsürlerden 2800 civarında bir fiyata düştüğünü gördüm ancak ben 2400 TL ye aldım :unknw:

Teşekkür ederim incelemeniz için. Bu hafta Ankara best buy'da 2.085.-TL'den satıldı. Tüm TV'lerde %20 indirim vardı. Bugüne kadar gördüğüm en uygun fiyattı. Ancak ellerinde kalmadığını belirtti yetkili. 47" olanı ise üçbin küsürlü rakamlara satılıyordu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

birşey daha eklemem gerekiyor normalde led tvlerde yansıma olmaz ama bu tv de sanırım gene öndeki koruma camından kaynaklı olarak baya yansıma olmakta, ben gündüz tv seyretmediğim için problem yok ama almayı düşünebilecek arkadaşlar için söyleyeyim dedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...