İçeriğe Yönlendir

Mercekli Xenona Geçiş Evresi

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Aracımın farlarını değiştirmek istedim, sağda solda gördüğümüz gündüz farı sistemine sahip olsun istedim ve bununla beraber hazır bir şeyler yapıyorsam birde mercekli xenon a terfi edeyim dedim.

Sonuç olarak aracıma ve kafa yapıma uygun olarak internette far araştırmaya başladım ve sonuç olarak ingiltereden satış yapan bir firmadan ürünü aldım. Aldıktan bir gün sonra farın bir özellğine bakmak için siteyi açtığımda gözden kaçırdığım bir şeyi fark ettim " soldan giden trafik" içindir yazıyordu malesef. Artık her şey için çok geçti ürün paketlenip yola çıkmıştı bile . Bende konunun hakimi olarak namı değer Emmi yi Yani Mehmet Özyürek abiyi aradım ve sağolsun bana yardımcı oldu. Farlar gelince bakacaktık içindeki demirin yönü belki bir ayar switch ile değişebilecekti.

Farlar elime ulaştı ( 4 gün içinde aldım ) malesef ayar yeri yoktu tek çare farın içini açıp, yönlendirme demirinin yönünü değiştirmekti. Bu işlem içinde gerkli bilgileri Emmi den alıp aşağıdaki resimlerdede göründüğü üzere bir arkadaşımla beraber işleme koyuldum ve sonuç çok güzel oldu.

Burdan bir kere daha Mehmet abi ye teşekkür ediyorum ve Büyük Türkiye buluşmasında tanışmak için sabırsızlanıyorum.

1.jpg

Işığın bakış açısı

2.jpg

3.jpg

Farı sökmek için, smd comp.leri sökmek için kullandığımız yüksek sıcaklıklı özel elektronikçi fönü kullandım

4.jpg

Ve far iki parça göründüğü üzere cam tarafı tek çıkmıyor ön yüzeyi ile tam ortadan ayrılıyor

5.jpg

smd led lerin pcb görüntüsü

6.jpg

Işık kıran demir tabaka

7.jpg

Merceğin arkadan görünüşü

8.jpg

İngiliz şekli

9.jpg

Türkiye şekli

10.jpg

İşlem bittikten sonraki durum

11.jpg

Ve sonuç

12.jpg

Buda burdan sitem olsun diye koyduğum foto. Arabaya Far takacaz diye koskoca "ÖN TAMPON"u söküyoruz.

13.jpg

Not: Farı kapamak için yapıştırıcı malzeme olarak 5 TL ye aldığım çekomastik kullandım ve 10 numara oldu.

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Hayırlı olsun, sizin adınıza sevindim, alışverişi nereden gerçekleştirdiniz?Eğer bir internet sitesiyse bende incelemek isterim.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
(düzenlendi)

Resim mi yok? yoksa varda ben mi göremiyorum?

edit: mesajı gönderince çıktı resimler :rolleyes:)

tarihinde Alpaslan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Hayırlı olsun, sizin adınıza sevindim, alışverişi nereden gerçekleştirdiniz?Eğer bir internet sitesiyse bende incelemek isterim.

Teşekkür ederim

Ben ürünü burdan aldım fakat dediğim gibi bizim sistemimize ters durumdalar

Bir daha far alacak olsam

Burdan alırdım.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Güle güle kullanın. Otomatik yüksekli ayarı varmı bunlarda?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Süha hayırlı olsun mercekliler kervanına sende katıldın ;)

güzel çalışma olmuş Azmini tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Eren Çiftçi

Hayırlı olsun, gündüz farıda güzel olmuş merceklerde...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun güzel olmuş,halı saha toplantısında yakından gördüm :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hayırlı olsun Süha. Arkadaşının ellerine sağlık. :yes: Far takmak için tampon söktürene de yuh olsun. :good1:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

İyi niyetleriiz için teşekkür ederim. Çektiğim bir duvar resmi vardı lakin bulamıyorum şuanda. Onun yerine gece evin önünde çok hafif yokuş yukarı bir alanda çektiğim yol resmi var onu koyayım bari :good1:

040910205831.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Yakındanda gördüm çok şık duruyor. Tekrardan hayırlı olsun Süha abi. Güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Işık berbatmış gibi görünüyor Süha...

Acilen 10 metreden çekilmiş duvar resmi..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Klasik uzakdoğu farı. Görüntü güzel ama performans çok kötü. Merceğin değişmesi şart. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Işık berbatmış gibi görünüyor Süha...

Acilen 10 metreden çekilmiş duvar resmi..

Klasik uzakdoğu farı. Görüntü güzel ama performans çok kötü. Merceğin değişmesi şart. Güle güle kullanın.

Abi ne olmalı idi acaba ? sıkıntısı nedir ben anlayamıyorum doğal olarak :birthday: Sol farda sol tarafa doğru bir karartı görüyorum o kadar. Benim çektiğim kadraja yakın olması gereken bir ışık görüntüsü var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aydınlatmada yansıma denen, bozulmalar görülüyor. homojen olmayan, araç önüne düşen aydınlatma çok fazla, sonra karanlık bölge, sonra yine aydınlık gölge. ampuller far ile beraber mi geldi? Sanki ampullerin uzunluğu fazla gelmiş de, far aynasından sağa-sola yansıma yapıyor gibi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Süha bu durumda bencede merceklerde veya ayarlarda sorun var gibi görünüyor emminin dediği gibi 10 metre mesafeden fotoğraf eklersen daha belli olur

_________/__________/

duvarda görünüm bu şekide görünmesi lazım diye biliyorum.

enson1.th.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Süha bu durumda bencede merceklerde veya ayarlarda sorun var gibi görünüyor emminin dediği gibi 10 metre mesafeden fotoğraf eklersen daha belli olur

_________/__________/

duvarda görünüm bu şekide görünmesi lazım diye biliyorum.

enson1.th.jpg

Duvarda bu far bu şekilde görünür abi de...

Duvarın neresi dolu neresi boş ona bakacağız...

Yani kesilme çizgisi düzgün farın.. Ayarı da iyi... Ancak, gördüğüm kadarıyla haddinden fazla karanlık bölgeler var...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

anladım :)

Sühanın duvarda çıkacak şekil büyük ihtimal resimdeki gibi olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...