İçeriğe Yönlendir

Mercekli Xenona Geçiş Evresi

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Lokman ağabey çizdiğim grafiği anlayamadım abim kusura bakma :)

Salı gününden beri bir arkadaşıma arabayı verdiğim için şu anda duvar resmini çekip yayınlayamıyorum üzgünüm. Sanırım bugün yada yarın arkadaş arabayı işi bitince getirecektir bende o zaman çekip koyacağım. Ama ilk günden beri Emmi bana mercekleri değiştirmem yönünde fikir beyan etti moralimi bozdu :D)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sühacım emmi yazmış, merceğin değişmesi lazım gibi geliyor banada. duvar fotoğrafını görürsek ona göre tam yorum yaparız.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mercek halojen mercek birde çin işi olunca ondan açmışken değiştir Emmi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Emre Demir2

Süha Abi,

Ne zamandır söylemek istiyordum da bir türlü fırsat olmamıştı. Tamponun orta kısmını siyaha boyatsan fena durmayacak gibi. Bi düşün derim..

5951.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Süha Demirtaş
Süha Abi,

Ne zamandır söylemek istiyordum da bir türlü fırsat olmamıştı. Tamponun orta kısmını siyaha boyatsan fena durmayacak gibi. Bi düşün derim..

5951.jpg

evet Emre çok doğru sölüyorsun benimde düşündüğüm bir olay fakat kare plaka şart derim ne dersin

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

ımmm... Tabi abicim olur neden olmasın, hatta bir bak nasıl duruyor diye, bence fena durmadı ama.

5951.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Süha bey, gayet güzel hayırlı olsun, bu farda yükseklik ayarı varmı yoksa motoru bizmi takacağız acaba? Sitede motora hazır falan yazmışta, birde gümrükte sorun çıkmıyormu, nasıl geldi acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Takmayın böyle orjinal olmayan mercekli farlar :seytan: . Takanların yarısı pişman, geceucusunda sürüyle konu var. Millet bu aftermarket farları alıyor, sonra aydınlatmıyor diye ikiye ayırıp çıkmacılardan aldıkları oem, valeo vs marka, kazalı arabaların merceklerini takıyorlar. Anca o zaman aydınlatma kuvvetli oluyor ama bu seferde montajdan kaynaklanan odaklanma sorunları oluyor, farlar buhar yapıyor vs vs vs...

Tamam şık duruyor olabilir ama faydalı değil.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Kalitelisini bulamamış garibanlar, onların suçu. Test ettik sorun yok :rolleyes:

Işık gücü ne durumda :seytan: Amma kayp vardır lümende....

Kalitelisi yok ki aftermarket mercekli farların. Kötüsü var, kötünün iyisi var.

Geceucusu // Sn. Selçuk Bey'e sorun bakalım, bu yunyanların mercekleri ile oem merceklerin arasındaki farkı, ne diyecek...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hemde baya pahalı, işede yaramıyorsa almaya değmez, şimdi baktım eliftuning de aynı paraya var, dışardan getirmek gereksizmiş demekki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çok faydalı bir site, hatta takdir edilmesi gerekir, merceksiz xenon ampülü gibi yanlış kullanımlarda, konu açtırmıyorlar....

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Çok faydalı bir site, hatta takdir edilmesi gerekir, merceksiz xenon ampülü gibi yanlış kullanımlarda, konu açtırmıyorlar....

:seytan::rolleyes::D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şu zenon bi ben geçemedim bi vakit bulup yaptıramadık ...

Geç Abi.. bilmediğin bişey varsa, Ali sana kılavuzluk yapar.. Kendisi apaçiliğin zirvesinde şu an :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
ımmm... Tabi abicim olur neden olmasın, hatta bir bak nasıl duruyor diye, bence fena durmadı ama.

5951.jpg

eline sağlık kardeşim çok güzel olmuş, yapacaz inşallah

Süha bey, gayet güzel hayırlı olsun, bu farda yükseklik ayarı varmı yoksa motoru bizmi takacağız acaba? Sitede motora hazır falan yazmışta, birde gümrükte sorun çıkmıyormu, nasıl geldi acaba?

far ayar motoru direk takılabiliniyor, fakat cm hesabı ile yapılan yükseklik ayarı yok. Ben exspres getirttim hava alanında gümrüğe takıldı 400tl

Kalitelisini bulamamış garibanlar, onların suçu. Test ettik sorun yok :)

abi aynen kalitesiz ürün bizde olmaz. Işık gücü 88 lüm.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
hala duvar resmi yok.hallettinmi?

buda benim ayıbım abi ya hiç sorma 1-2 gün içerisinde halledecem inşallah.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Oktay duvar resmini çektik :good1: yakın zamanda ekliyecektir unutmuştur :) ama kesişme çizgisi mükkemel Süha kendi ayarlamış.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
devrim_clio3_sonar-angel-33.jpg

Herşey güzelde resimde ışığın ne kadar kesildiği belli. Nereden baksanız ışığın %50'sini sistemin içinde kesip öldürüyoruz.

Işığı kesen kısım merceğin içinde alt kısımda bulunuyor ve ışık mercekten ters dönerek çıkıyor. O alttan gelen ve kesilen ışık 2. bir mercekle çevirilip gözü etkilemeyecek şekilde tekrar yola yola verilebilse tadından yenmez...

Bu 4 tane led ampülü olan el fenerinin 2 ledini kullanmak gibi birşey.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Ben olsam özel bir tasarımla o ışığı kesen parçaya özel bir şekil verip o parçayı yansıtıcı olarak kullanırdım. Gelen ışığı tekrar geri çanağa yollatıp çanaktan tekrar merceğe giderdi. Kesilme cizgisi yine aynı kalacak. Sadece ana çanağa 1 kat daha fazla işık gidecek. Sistemde büyük ve küçük 2 adet çanak bulunacak. Hatta Ampül beyaz xenon ve çanak sarı olup hem beyazın aydınlatması hemde sarı ışığın nesneleri daha iyi belli etmesi sağlanabilir. Uygulanacaklar olarak aklımda...

Çanağın tasarımını ihtiyaca göre yaparak ışığı eksik yan aydınlatmalara takviye olarak kulanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ayhan bu dediğin bence zor.o metal ışığı geri yansıtıcak şekilde olması bir şeyi değiştirmezki.ışık zaten çıkacak yeri muhakkak bulur.mercekte biliyorsun odaklama önemli.bu olduğu zaman zaten ışık tam gücüyle çıkıyor.kayıp çok azdır buda ısı oluyor zaten.odaklama kötü ise dediğin gibi ışık boğulur.yarısı yok olur.

mercek içindeki çanağın yansıtıcı olması için belli açıya ihtiyacı var.burda amaç ışığı en mümkün metebede merceğin odağına yollanması.merceğin içinde çanak yok.dışındaki çanağında espirisi yok zaten.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...