İçeriğe Yönlendir

Ankarada Explorer Ustası Arıyorum

Yalçın Demir

Recommended Posts

Serkan Toker

Değil, biri otomobil diğeri arazi taşıtı...Kompresör ile bir olmasını beklemeyin...Şanzuman bile tek başına yeter explorerı geçmek için...

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

valla arkadaşlar explorer şöyle uçuyo böyle kaçıyo dediler bana, ama bence V8 olmasına rağmen hiç gitmiyor. bende bundan önce ford ranger thunder vardı 2008 model 2500 tdi manuel, araba uçaktı ya resmen bu explorernin üstünden atlardı valla.oda arazi aracı hemde..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
valla arkadaşlar explorer şöyle uçuyo böyle kaçıyo dediler bana, ama bence V8 olmasına rağmen hiç gitmiyor. bende bundan önce ford ranger thunder vardı 2008 model 2500 tdi manuel, araba uçaktı ya resmen bu explorernin üstünden atlardı valla.oda arazi aracı hemde..

O zaman sizin v8 ile benim v6' yı bi kalkıştıralım ;) Sizin araçta sorun olabilmesi muhtemel bir durum.

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü 1 saat falan önce denedik kardeşimle, explorer mersedesi kalkışta geçti. :( hiç deneme imkanım olmamıştı. merak ediyordum aynı kalkıyorlar gibi geliyoru bana, ama yan yana gelince explorer geçti hemde lpg ile :p hakan kardeş ben denizliye gelememki nasıl olacak bu kalkış işi sen geldiğinde görüşelim tamamı. :D:D arabamdan 1 saat öncesinece memnun değildim ama şu an her yarışa varım. saygılar. :D:D

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Yalçın Demir

arkadaşlar 2005 nissan patfinder 2,5 tdi ile 98 navigator arasında kaldım sizce 100 km hıza hangisi önce ulaşır ben araştırdım ama bulamadım.. patfinder 6,5 sn imiş fakat navigatoru bulamadım...teşekkürler..... bu iki aracın 96 v8 5,0 exploreri çok rahat bi şekilde geçeceğinden eminim ve exploreri satacağım..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yarışacaksanız hiç Ex ile alakanız olmasın, veyahut supercırcır takın aracınıza.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

arkadaşlar 2005 nissan patfinder 2,5 tdi ile 98 navigator arasında kaldım sizce 100 km hıza hangisi önce ulaşır ben araştırdım ama bulamadım.. patfinder 6,5 sn imiş fakat navigatoru bulamadım...teşekkürler..... bu iki aracın 96 v8 5,0 exploreri çok rahat bi şekilde geçeceğinden eminim ve exploreri satacağım..

NISSAN Pathfinder 2.5 dCi 0-100 km 11.9sn ;)

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

ya maksadım yarış değil ama abicim altındaki araba biraz bastımı gidecek yawww.. explorerde gidiyo hemde manyak gidiyo ama ben daha fazla gitmesini istiyorum.. bitane lincolin navigator alıp süpercırcırı ona koymayı düşünüyorum....süha bey 11,9. sn demişsiniz abi bence çok fazla bir süre .. bunu benim explorer bile geçer ben daha az sanıyordum... patfinder demekki hızlı bir araç değil ozaman ... ben lincoline bakıyım o zaman teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Başka araç binin 1 ay boyunca, sonra tekrar Explorer'ınıza binin derim ozaman ben size.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yalçın Demir

pekii SuperCharger taksam kaç beygir artar sizce aracım. bildiğim kadarıyla 210 hp galiba explorer ler..

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ben tekirdağ da iken bir arkadaşım motorunu çeşitli yöntemlerle(ben pek anlamam) 12o hp lik motoru 205 hp ye çıkarmıştı

hep söylerdi çok iyi gidiyor ama durmuyor diye

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

arkadaşlar benim için durma onemli değil basarbasmaz 3 veya 5 saniyede 100 km yapması.. zaten 100 yapınca ayamı gazdan çekecem.bizim araba 210 hp super charger takınca acaba kaç hp olur eğer 250 veya 275 hp olursa benim iş tamamdır..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Çıkar rahat çıkar 275 lere ama dediğim gibi bir de şanzıman lazım :) Yazılım (chip) lazım :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Torka dayalı bizim şanzımanlar, aşırı sert hızlanmalara dayanabileceğini sanmıyorum. Bir tane Ex vardı bizimkilerin bir üst kasası, Evoyu falan rahat tokatlıyordu. Onun yapılanlar listesini buluvereyim size.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Altun

abilerim bende explorer aldım 4 gun oldu usta arıyordum tavsiyeniz için teşekkür ederim :bravo:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ali ustaya gidin ama parça almayın :p

Bazen de ezbere işyapar bunu da unutmayın :tongue2:

Yorum bağlantısı
Emre Altun

teşekkür ederim abi.. peki parça istediği zaman tavsiye edebileceğin bir yer varmı abi ford aracında bayağ bi acemiyim de :( hatta ön akislerde sıkıntı var ilk önce onu yaptırmayı düşünüyorum sonra tüp taktıracam mağlum çok canımı yakıyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

EMRE BEY ÖNCELİKLE HAYIRLISI OLSUN

aracınızı kaça aldığınızı bilmiyorum ama keşke hakan ağbinin aracını alsaydınız

araca yaptıkarı ile orantılı olarak istediği rakam çok makuldu

şimdi siz tüptü lpg idi ön aks idi buji idi buji kabloları idi derken zaten aracınız hakan ağbinin fiyatına gelecek

ön amortisör tane 225 arka amortisör tane 715 kople ön takım(2 rot kolu 2 rot başı 2 askı rotu 2 rot körüğü 2 rotil) 910 tl

diye uzayıp gidiyor bu benim aracım fikir vermesi açısından

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-aciklamayi-muhakkak-okuyup-oyle-karar-verin-96547042/detay/

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

teşekkür ederim abi.. peki parça istediği zaman tavsiye edebileceğin bir yer varmı abi ford aracında bayağ bi acemiyim de :( hatta ön akislerde sıkıntı var ilk önce onu yaptırmayı düşünüyorum sonra tüp taktıracam mağlum çok canımı yakıyor :rolleyes:

Tuna Garajı' na da bir uğrayın, fikir verebilir..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...