İçeriğe Yönlendir

Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Alpaslan Göktaş

Recommended Posts

Murat Dere

Salakça bir uygulama. O halde araçlar fabrikadan plakalı çıksın. Hatta hiç değiştirilmesin, değiştirilmesi teklif dahi edilemesin. Bu ne ya?

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce
Yerleşim yeri adresi dışındaki başka bir trafik tescil kuruluşunda kayıtlı araçları satın veya devir alanlar ile yerleşim yeri adresi değişenlerin araçlarına yerleşim yeri adresinin bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşunun plakasını alabilmeleri isteklerine bağlıdır. İsteğe bağlı olarak tescil plaka numarasının değiştirilecek olması halinde bu değişiklik; araç sahiplerinin, kanuni temsilcilerinin, vekillerinin veya kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel kişiliklerce yetkilendirilen kişilerin ibrazı zorunlu belgelerle birlikte yerleşim yeri adresinin bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşuna bir ay içerisinde müracaat etmeleri suretiyle yapılır.

Yok ya nereye gitti eskiye döndüler işte bir çuval taş taşıyıp bir arpa boyu yol gitmediler. Emmi aracı şehir dışına satar, alan adam plaka değişikliği ister, plaka boşa çıkar, emmi rüşvet yedirip plakayı başkasına verdirtmez, şehir dışından araba alır, plaka değişimi için müracat edip daha önceden zulalattığı AS 220 yi yeni arabasına takar. Eskisinden farkı, eskiden bu işi her halukarda otomatik olarak yapıyordum, şimdi sen yada vekilin dilekçeyle başvur diyor.

:rolleyes: Bu kadar emek harcanıp bu kadar ortaya bişey konamadığını ilk defa görüyorum, çimento torbası olsa bukadar efora yeri değişirdi en azından.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi aracı şehir dışına satar, alan adam plaka değişikliği ister, plaka boşa çıkar, emmi rüşvet yedirip plakayı başkasına verdirtmez,

Haşaa.. hiç olmadı bu :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Plaka sabitlenmesi kalkmış işte... İsteyen istediğini takacak...

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Çok iyi de oldu kalkması. Bıraksınlar da istediğimiz plakayı takalım.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Avrupa birliği uyum yasalarına tabii oluyoruz gün geçtikce.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

21, 72 ,12 ,62,56,73,47 nolu plakalarla bi gezmeyi deneyin bakalım.. neler oluyor. yada bu aralar moda 55 plakayla bu saydığım plakalı illerde bi gezin bakalım neler oluyor..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
21, 72 ,12 ,62,56,73,47 nolu plakalarla bi gezmeyi deneyin bakalım.. neler oluyor. yada bu aralar moda 55 plakayla bu saydığım plakalı illerde bi gezin bakalım neler oluyor..

Zaten geri adım atmalarının sebebi buymuş...TŞOF başkanı öyle diyor...

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Benim de görev yerim icabı plakam 72 ve yazın bu plaka ile İzmir'e gideceğim. Allahtan evim bahçeli de sorun olmayacak. Şehir içinde zaten araba kullanma gereği de pek olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Benim de görev yerim icabı plakam 72 ve yazın bu plaka ile İzmir'e gideceğim. Allahtan evim bahçeli de sorun olmayacak. Şehir içinde zaten araba kullanma gereği de pek olmuyor.

İzmir'de çoktur Batman'lı...Tabi Kars'lılar önce gelir... :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım istediğim plaka ile istediğim yerde gönlümce gezerim. Arabamın arkasında Türk bayrağı ile göstere göstere geziyorum tüm yurdu. Buna bir şey diyecek kralını tanımam.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

bir zamanlar arkadaşın 30 plakalı kırmızı bir transporteri vardı haftada bir kaç kez ağrıya yufka götürürdüm araç çoğunlukla bendeydi

3-4 ay o plakayla gece gören her polis çevirip kimlik kontrolü yaptı her ağrıya gidişimde askeri kontrol noktalarında arandım

76 ya çevirdikten sonra ne askeriye aradı nede polis çevirdi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...