İçeriğe Yönlendir

Ford Explorer Xenon Kiti

Mustafa Mermertas

Recommended Posts

Mustafa Mermertas

Explorerlardaki farlarin cansiz ,sönük görünümlü ve hatta yetersiz kaldiklarini sahipleri bilirler :angry: Piyasada cesitli versiyonlarda satilan kitlerin kaliteleri ve istenilen fiyatlarida biliniyordur sanirim..Buradaki Explorer forumundan edindigim bilgiler dogrultusunda linkini verdigim marka veya sirketin ürünleri tavsiye edilir...fiyat ve kalite unsurlarinin yerinde oldugu kanisina varilmistir ..montaji da gayet basit..

http://raglite.com/product_info.php?info=p...a92d77d5a5049e3

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Hakan bey ucuz uzakdogu ürünlerini bende tavsiye etmiyorum :angry: ...linkteki ürün made in Germany ve OEM kalitesinde oldugu icin buraya koydum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Olay aslında, explorer'ın far yapısı ile alakalı. O yükseklikte bir araçta xenon far oldu mu, dağılır da dağılır vs..

Basliktada belirtmistim;olay aslinda birnevi sürücü emniyeti acisindan düsünülmüs olup sürücü yararina bi uygulamadir...bircoklarinin yaptigi gibi hos görüntü icin degil :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alman yapmaz bunu abi... Çin malıdır bu...

Ben tavsiye etmiyorum...

Başka bir alman malı olan Bosch Plus90 halojen ampul sizi de diğer sürücüleri de daha çok mutlu edecektir...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)

Bu ve site ye ait tüm ürünler made in China.

Çin Dünyanın her bir tarafına ürün satıyor bunlarda çin malı ürünler ama kötü diyemem.Ben çin mallarını seviyorum ( ama milletimizin algıladığı yada bizim dandik ithalatçıların getirdiklerini değil) :angry:

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kullandığımız ürünlerin % 90'ı çin malı tabi de...

Bu iyice çin malı :angry:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Bu ürünü Almanya sitelerinde 200-250 eurolara satıyorlar.

Ben çinden 23 usd ye aldırttım. ürün arkadaşımda bu hafta sonu diğer numunelerim ile birlikte yollıyacak ( almanyadakide bunun aynısı idi)

Bu arada ben ön taraftaki nikelajı pek beğenmedim sonradan sökmüştüm.

http://img245.imageshack.us/img245/2084/p5121849.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Kullandığımız ürünlerin % 90'ı çin malı tabi de...

Bu iyice çin malı :)

Valla bilincli bi sekilde Cin mallari kullanmamaya özen gösteriyoruz :angry: da ...bahsettigim ürün yakinimdaki sehirden pazarlandigi icin [orada üretildigi diyemicem] + kullananlar tarafindan tavsiye edildiginden böyle bi baslik acmayi uygun gördüm..

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Ben kolay kolay yapmıyorum, karşıdan kimin çıkacağı belli olmuyor. Evde bekleyenlerimiz var.

+1

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

ben ; çakma xenon yada ayarsız farlarla karşılaşınca önce 4lü leri yakıp söndürüyorum anlamazlarsa sağa geçip yavaşlıyorum, araç beni geçince arkasına geçip uzunları yakıp takip ediyorum.

2 şey yapıyorlar, ya 4 lüleri yakıp özür diliyor yada hızlanıp arayı açmaya çalışıyorlar. ama uzun süre takipten sonra sinirim yatışıp kısalara dönüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

4 sene önce Focusumla TR ye geldigimde de ben bayaa bi sellektör yemistim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 sene önce Focusumla TR ye geldigimde de ben bayaa bi sellektör yemistim :ohooh:

Yine aynısı olacak demekki :yes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Yine aynısı olacak demekki :)

orasini bilemem ,cünkü Focustaki orjinal mercek xenondu ,fabrika cikisli..sanirim yük fazlaydi hatta bi ara Canakkaledeki Ford servisine gidip baktirtmistim, ayar gerektirmemisti

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Explorerda havalı amortisör olduğundan yük fazla olsa da ayar bozmaz :) peah Explorer farkı bu olmalı :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
orasini bilemem ,cünkü Focustaki orjinal mercek xenondu ,fabrika cikisli..sanirim yük fazlaydi hatta bi ara Canakkaledeki Ford servisine gidip baktirtmistim, ayar gerektirmemisti

Kıskanmışlar demekki... :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
(düzenlendi)
Kıskanmışlar demekki... :)

yahu xenonun nesini kiskansinlar Mehmet bey? bu arada stickeri göndermismiydiniz ,valla posta kutusunu hep o umutla acip bakiyorum

biz gurbetcilerin bu tür seylere zaaflari vardir...aracinda plaka altliklari veya cesitli stickerlar olmalzsa olmazlardan :p

Vatana dair... :unknw:

tarihinde Mustafa Mermertas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu arada stickeri göndermismiydiniz ,valla posta kutusunu hep o umutla acip bakiyorum

biz gurbetcilerin bu tür seylere zaaflari vardir...aracinda plaka altliklari veya cesitli stickerlar olmalzsa olmazlardan :)

Vatana dair... :unknw:

Sen posta kutusuna bakma işini bu günlerde sıklaştır :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Sen posta kutusuna bakma işini bu günlerde sıklaştır :)

Simdi ögle vardiyasina yetisicem merdivenleri dörder dörder inicem :unknw: arasira girer bakarim foruma ,simdilik hoscakalin :p

Yorum bağlantısı
Murat Korumaz

orjinal farlara sakın takmayın onunuzdeki araba degil yayalar bile küfür ediyor valaha ben çok çektim sonrada mercekli far aldım yoksa rahat etmeniz mukün degil

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Bi set aldim "cakma xenonlardan" birtürlü calistiramadim yahu..aküye direk baglayip denedim tik yok,isyerinde elektrikci arkadaslara test ettirdim yine tik yok...geri yolladim bakalim artik.. :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Türkiye' gelince lazım olacak birşey enişte bey :lol: Oralarda lazım oluyormu ki :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Türkiye' gelince lazım olacak birşey enişte bey :p Oralarda lazım oluyormu ki :good1:

Hakanim. :)sadece bizim modellerin degil amerikanlarin cogunda olan bi durum bu ;fabrika cikisli kör bu araclar :( has amerikanlarda farlar simetriktir yani iki farda esit isik yayar ,ama burada özel durumlar haricinde trafikte yasak ...bizlerde asimetriktir ki Tr de de aynidir sanirim ;yani sol far hüzmesi karsidan gelenin gözünü almayacak sekildedir bu sol tarafin biraz kör gibi görünmesine neden olur..bakalim bu gün arkadas 2. seti getirecek isyerine insallah olur bu sefer..6000 kelvin olanlardan takicam fazla abartmayalim demi :) 45 € ya da biraz egzotik olsun beaa ;) zaten illegal olan ne varsa uygulamaya calisiyorum :rofl: eksoz(sound) isiklandirma v.s izin sonrasi TÜV e girecek Ford..4 yeni lastik sart daha ilk lastikleri üstünde inanilmaz ama lastiklerin üretim tarihiyle aracin üretim yili ayni ..yanaklarda hafif catlamalar baslamis...Audi Q7 ledrin lastik sorununu düsününce (15 bini gecmeden önleri yemis oluyorlar)bizimki bayaaaa bi ekonomik :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
Ahha lastik olayına koptum :) Mükemmel bir durum bu enişte bey.

nasil lastik fiyatlari TR de ?? burada noname bi lastik 80€ dan basliyor bizimkiler icin( 255/ 70 R16 lik)üstündeki Discovery H/T ler 130€ kadar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...